Spojte se s námi


Extraliga

Forma v extralize: Dynamo válcuje, Mladá Boleslav v problémech. Zvedne se Sparta?

Tipsport Extraliga úspěšně dokráčela do své první reprezentační přestávky. Nastal tak opět ideální čas, abychom letem světem zmapovali aktuální pořadí tabulky české hokejové nejvyšší soutěže, včetně současné formy všech týmů. Hezky postupně, od posledního vleku až po čelo tabulky.

Publikováno

dne

Tipsport Extraliga úspěšně dokráčela do své první reprezentační přestávky. Nastal tak opět ideální čas, abychom letem světem zmapovali aktuální pořadí tabulky české hokejové nejvyšší soutěže, včetně současné formy všech týmů. Hezky postupně, od posledního vleku až po čelo tabulky.

14. Rytíři Kladno

Málokdo asi čekal, že budou Rytíři někde nahoře. Od začátku je jasné, že to bude z jejich pohledu velmi těžká sezona, ve které potřebují skončit alespoň na 13. místě, aby mohli konečně postavit konkurenceschopnější tým pro další ročník. Jenomže ostatní týmy se v suterénu extraligové tabulky zvedají, což je pro Kladno velký problém.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 porážky – 6 bodů

13. HC Sparta Praha

O Spartě se toho už napsalo opravdu hodně, po sérii porážek byla nucena řešit nový trenérský post. Třebaže jsme v případě Sparty na začátek sezony žádný zázrak nečekali, 13. místo upřímně taky ne. Teď ale převezme kádr zkušenější trenér, po reprezentační pauze by měla jít Sparta zase nahoru. Bodová ztráta je poměrně hratelná

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 5 porážek – 0 bodů

12. HC Verva Litvínov

Ani tady jsme asi žádný velký zázrak nečekali, začátek sezony ale zastihl Vervu v totální křeči. Odnesl to na střídačce Vladimír Růžička a Litvínov najednou začal šlapat. Pod rukama Karla Mlejnka tým sbírá body. V nabité konkurenci to asi úplně spanilá jízda nebude, předkolo po základní části by ale mělo být pro Litvínov samozřejmostí.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 4 výhry – 12 bodů

11. HC Motor České Budějovice

Pravda je, že zopakovat loňský ročník bude mimořádně těžký úkol, o čemž se Motor letos už přesvědčil. První krizi v sezoně nakonec ustál, stejně jako kouč Jaroslav Modrý, který měl pomyslný nůž na krku. Do ideálu to má však ještě daleko. Reprezentační pauza by mohla pomoct, stejně jako návrat Vondrky. Citelná je v tuto chvíli taky absence zraněného Dominika Hrachoviny a Stuarta Percyho.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 porážky – 6 bodů

10. HC Energie Karlovy Vary

Někdy je až k nevíře, kde ten tým tu Energii bere. Začátek sezony vyšel Karlovým Varům nad očekávání dobře, výsledky posledních zápasů ale odsouvají opět tým do tradičních pozic posledních let. Vary musí tvrdě bojovat o každý bod. Odhodláni nechybí. Z dlouhodobého pohledu to alebude hodně těžká sezona.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 4 porážky – 4 body

9. BK Mladá Boleslav

Tým z města automobilu připomíná jízdu na horské dráze. Na první pohled siný, ale stále s poněkud nevyrovnanými výsledky. Těžko teď odhadnout, jestli to bude spíš v konečném zúčtování po základní části jako loni (11. místo) nebo předloni (3. místo). Teď to zatím vypadá na tu první možnost, ale času na nápravu je ještě poměrně dost. Teď se ale potřebuji Bruslaři velmi rychle oklepat z krize.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 5 porážek – 2 body

8. HC Škoda Plzeň

Ani od Plzně jsme letos nic závratného nečekali, takže dosavadní výsledky tak nějak odpovídají předpokladům. Nepříjemný soupeř, hodně vyrovnaných zápasů, sedmkrát se muselo jít v případě zápasů Plzně do prodloužení. O tom, jestli na konci označí Indiáni tuhle sezonu za úspěšnou nebo ne, rozhodne nejspíš až play-off. Minimálně předkolo by mělo být samozřejmostí.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 výhry – 8 bodů 

7. Bílí Tygři Liberec

Remíza, remíza a zase další remíza. 17 zápasů – 11 remíz. V případě Liberce hrají prémiové body z prodloužení nebo případných nájezdů zcela zásadní roli. Tygrům nejvíc chybí lídr v bodování. Nejlepší je obránce Janis Balinskis (7+7) až na 21. místě produktivity v lize, až za ním Michael Frolík (7+6) – 31. místo. Viditelně libereckým chybí Michal Bulíř, který vynechal kvůli poraněnému kotníku už sedm zápasů.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 porážky – 6 bodů

6. Mountfield HK

Jeden by řekl, že aktuální pozice Hradce je zcela podle očekávání, někteří by odhadovali Mountfield o něco výš. MHK sice kromě odchodu Ahtiho Oksanena zase tolik neoslabil, ale hodně týmů naopak posílilo. I díky tomu se Hradec řadí spíš za samotnou špičku ligy. Stále má tým velký potenciál, ještě silnější bude, až se jim vyprázdní marodka. Loni však zjistili, že sezona se dělá až na jaře. Takže zatím žádný stres.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 porážky – 5 bodů

5. HC Oceláři Třinec

Ve Slezsku moc dobře vědí, že začátek sezony není vůbec klíčový. Třinec se na startu ročníku hodně hledal, míchal chemii s novým koučem. Teď už to vypadá lépe. Ožily i posily v čele s Liborem Hudáčkem, Martin Růžička stále pálí ostrými, díky čemuž je znovu přesilovka Třince jako zbraň hromadného ničení. Nejsilnější jsou však Oceláři v části sezony, která je ještě poměrně daleko.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 porážky – 8 bodů

4. HC Kometa Brno

Posílení modrobílých bylo v létě velmi plodné, od začátku je to jeden z velkých favoritů soutěže. Odchodem Petera Muellera Kometa vůbec nic neztratila, spíš naopak. Už to není jen o jednom hráči. Skvěle se do toho obul Luboš Horký. Hodně zápasů vyhrává Kometa o jeden gól, ale to jim může být tak maximálně… však vy víte kde. Brno by mohlo první čtyřku v tabulce i přes silnou konkurenci uhrát. 

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 4 výhry – 11 bodů

3. HC Olomouc

Jestli lze někoho označit jako nejpříjemnější překvapení podzimu, je to bez debat Olomouc. Nejen bez Davida Krejčího, ale taky bez Zdeňka Motáka na střídačce, který byl podle mnoha strůjcem precizního herního systému. Zatím Hanáci všem vytírají zrak. Sezona je však dlouhá, nástrah hodně. Klíčové bude přežít bez úhony blížící se období Vánoc. 

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 4 výhry – 11 bodů

2. HC Vítkovice Ridera

Nejen pro nás, ale taky pro mnohé ostatní jsou Vítkovice označovány za černého koně soutěže. Možná jsme je čekali v horní polovině tabulky, ale asi ne v přímém souboji o čelo. Navíc dokáží být produktivní i bez zraněného Petera Muellera, který měl být bodovým tahounem mužstva. Přidali se však i další, včetně lídra ligové produktivity Dominika Lakatoše. Po letech Ostrava zase žije hokejem, což jde pozorovat i na rostoucí návštěvnosti.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 výhry – 10 bodů

1. HC Dynamo Pardubice

A máme tady prozatímního suveréna extraligy. V Pardubicích dobře zapadly všechny posily, funguje i to, co už fungovalo dřív. Není zase takovým překvapením, že Dynamo vede ligu. Bylo by překvapení, kdyby nebylo po základní mezi TOP 3. Důležité bude, aby Pardubice načasovaly formu na play-off. V českém Hockeytownu je to ale zatím krasojízda, kterou si po letech utrpení místní publikum dosyta užívá.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 5 výher – 15 bodů

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Extraliga

Last minute přestupy TELH: Obránce ze zámoří, případ Machovský. Kdo měnil před uzávěrkou dres?

Jednatřicátý leden je pro manažery v Tipsport Extralize zásadním a možná i klíčovým dnem sezony. Poslední možnost udělat nějaké změny v kádru, vyladit či posílit tým padá právě tímto termínem.

Publikováno

dne

Jednatřicátý leden je pro manažery v Tipsport Extralize zásadním a možná i klíčovým dnem sezony. Poslední možnost udělat nějaké změny v kádru, vyladit či posílit tým padá právě tímto termínem. Na extraligovém trhu však nebylo tak živo, jak bychom si asi představovali. Některé zajímavé transfery se ale přece jen udály. Tady nabízíme všechny na jednom místě za posledních 48 hodin.

O mnohém se spekulovalo, něco se událo, v jiných případech zase k dohodě nedošlo. Divoký a nejistý hokejový život však některé borce nemohl nechat v poklidu. Lovilo se v zahraničí, ale i v rámci české hokejové mapy.

MISTŘI ZBROJÍ OBRANU

U Ocelářů se velmi dlouho mluvilo nahlas o tom, že shánějí posilu především do obranných řad. Ještě začátkem roku 2023 to vypadalo, že by mohl pod Javorový zamířit Daniel Gazda ze Zlína. Kluby se však mezi sebou nedohodly. Gazda zůstává do konce sezony ve Zlíně, od té další by měl zamířit do Komety. V případě, že Beranům sen o rychlý návrat do extraligy padne, má Gazda vyjednané střídavé starty v Dynamu.

A tak se musel Třinec podívat jinde. Nakonec obranné řady úřadujícího mistra posilují o šestadvacetiletého Adama Smitha, který pochází z Wheeling Nailers ze zámořské ECHL. Smith si zahrál v minulosti také AHL, do NHL se však nepodíval, přestože si ho v roce 2016 v sedmém kole draftu vybral Nashville Predators.

V rámci třinecké obrany došlo na poslední chvíli ještě k jedné změně. Čtyřiatřicetiletý Jan Jaroměřský odchází do Plzně, opačným směrem míří do konce sezony pětadvacetiletý Lukáš Kaňák. Ve 41 zápasech nasbíral produktivní obránce 15 kanadských bodů za 3 góly a 12 asistencí.

Jan Jaroměřský se potýkal se zdravotními problémy, proto stihnul odehrát jen 26 zápasů. Ryze defenzivní bek si připsal tři asistence a taky sedm startů v dresu partnerského Frýdku-Místku. 

ZAMOTANÝ PŘÍPAD MACHOVSKÝ

Velká šachová partie se odehrála v posledních dnech v brankovišti hradeckého Mountfieldu. Spekulovalo se o odchodu Henriho Kiviaha, který nakonec v Hradci zůstává. Od další sezony získal klub do svých řad Patrika Bartošáka, tudíž chtělo vedení doladit brankářský post ještě na zbytek aktuální sezony.

Nakonec Mountfield zlanařil do konce tohoto ročníku Matěje Machovského. Jeho situace nebyla zrovna běžná. Devětadvacetiletý brankář působil od začátku sezony ve finském KalPa Kuopio, kde však údajně nebyl příliš spokojen. V prosinci se pak sbalil, odletěl do Česka a na sever se už nevrátil.

Finský klub si kroky českého brankáře vyložil jako porušení smlouvy. Oznámil, že v týmu skončil, ale nadále na Machovského vlastnil práva. Za jeho „přestup“ požadoval nemalé peníze. Nakonec bývalý gólman Plzně či Sparty našel spásu v Hradci Králové. Tamní klub vyplatil podle informací deníku Sport finskému klubu částku mezi 450-600 tisíci korun.

Naopak brankář Mountfieldu číslo dvě Jan Růžička se s klubem rozloučil. Nyní se stěhuje do nedalekých Pardubic, které jsou největším rivalem Hradce. Růžička se stane v Dynamu dvojkou za Romanem Willem, nahradí tak po zbytek sezony zraněného Dominika Frodla.

DALŠÍ TREJDY A PŘESTUPY

Zajímavou posilu získaly například také Vítkovice. Po necelé sezoně strávené v Rakousku se do Česka vrací Richard Jarůšek. Sportovní ředitel Roman Šimíček přiznal, že o jednatřicetiletého útočníka byl na českém trhu enormní zájem: „Jsme rádi, že jsme tuhle přetahovanou vyhráli,” uvedl šéf vítkovické sestavy na klubovém webu.

Velmi aktivní byla na přestupovém trhu v posledních hodinách Plzeň. Kromě výměny s Oceláři se také pustili do obchodování s prvoligovým Zlínem. Výsledkem je příchod útočníka Antonína Honejska. Opačným směrem míří jednadvacetiletý forward Martin Lang.

PŘESTUPY ZA POSLEDNÍCH 48 HODIN

Stefan Warg > HC Sparta Praha
Jan Růžička
 > HC Dynamo Pardubice
Matěj Machovský
 > Mountfield HK
Antonín Honejsek
 > HC Škoda Plzeň
Martin Beránek
 > HC Škoda Plzeň
Jan Jaroměřský
 > HC Škoda Plzeň
Sebastián Malát
 > BK Mladá Boleslav
Richard Jarůšek
 > HC Vítkovice Ridera
Adam Smith
 > HC Oceláři Třinec
Lukáš Kaňák
 > HC Oceláři Třinec

Zdroj: Tipsport Extraliga 

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Hokej v TV: Únor přinese mix extraligového a reprezentačního hokeje

Zdá se to neuvěřitelné, ale hokejová sezona nám zanedlouho začne vyhlížet cílovou rovinku. Minimálně se to dá říct o základní části Tipsport Extraligy. V těchto týdnech začíná tuhý boj o poslední body, v březnu už budou na programu poslední dvě kola.

Publikováno

dne

Zdá se to neuvěřitelné, ale hokejová sezona nám zanedlouho začne vyhlížet cílovou rovinku. Minimálně se to dá říct o základní části Tipsport Extraligy. V těchto týdnech začíná tuhý boj o poslední body, v březnu už budou na programu poslední dvě kola. Avšak hokej v televizi nabídne v únoru také zápasy národního týmu v rámci tradičních Švédských hokejových her.

Česká nejvyšší hokejová soutěž se už dostala do poslední čtvrtiny. Prostoru na bodový zisk bude čím dál méně, proto bude vrchol základní části velmi zajímavé sledovat. O přímé přenosy se opět postarají stanice České televize a O2 TV Sport.

EXTRALIGA NA ČT SPORT

Únorový program na ČT Sport měl původně odstartovat prestižním duelem mezi Spartou a Dynamem. S ohledem na posun finálové jízdy MS v cyklokrosu a již obsazený program ČT2 Davis Cupem, dochází v neděli ke změně TV přenosu. Místo toho budou moct diváci sledovat utkání Litvínova s Karlovými Vary.

Po reprezentační přestávce se vydají přenosové vozy České televize do Liberce, kde přijede úřadující mistr z Třince. V únoru uvidí fanoušci na veřejnoprávním kanále ještě duely Kladna s Olomoucí a Karlových Varů s Českými Budějovicemi.

PŘÍMÉ PŘENOSY NA ČT SPORT

neděle 5. února 2023 – 15:30
Verva Litvínov – Energie KV

středa 15. února 2023 – 18:00
Bílí Tygři Liberec – Oceláři Třinec

neděle 19. února 2023 – 16:00
Rytíři Kladno – HC Olomouc

neděle 26. února 2023 – 16:20
Energie KV – Motor ČB

EXTRALIGA NA O2 TV SPORT

Už tradičně nebude extraliga chybět ani na placené konkurenční stanicí O2 TV Sport. Už 2. února uvidíme vždy třaskavou bitvu mezi hradeckým Mountfieldem a českobudějovickým Motorem. O den později se televizní štáb přesune na hokejovou klasiku v podání Vítkovice – Sparta.

Zatím má O2 TV Sport na únor naplánované čtyři přímé přenosy, ale další zápasy jsou v jednání. Podle šéfkomentátora hokejové sekce na O2 TV Sport Jana Homolky, zatím další program vázne na dohodě s kluby. Dva přímé přenosy na konci měsíce by však mohly být ještě v dohledné době oznámeny.

PŘÍMÉ PŘENOSY NA O2 TV SPORT

čtvrtek 2. února 2023 – 17:30
Motor ČB – Mountfield HK

pátek 3. února 2023 – 17:30
Vítkovice Ridera – Sparta Praha

pondělí 13. února 2023 – 17:30
Mountfield HK – Oceláři Třinec

pátek 17. února 2023 – 18:00
Dynamo Pardubice – Vítkovice Ridera

ŠVÉDSKÉ HOKEJOVÉ HRY NA ČT

Nejen extraligou se bude český divák v únoru v televizi bavit. Na programu je také třetí turnaj ze série Euro Hockey Tour, který se tentokrát sehraje ve švédském Malmö, ve druhé největší aréně ve Švédsku s kapacitou 12.600 míst.

I tentokrát proběhne turnaj bez účasti ruských hokejistů, které minimálně pro letošní sezonu nahradila reprezentace Švýcarska. Právě ve Švýcarsku se taky jeden z duelů odehraje. Ve čtvrtek 9. února  vyzve domácí výběr v curyšské Swiss Life Areně hokejisty Finska. Je to jediné utkání v rámci Beijer Hockey Games, které zůstane mimo pozornost České televize.

Ve stejný den uvidíme na ČT Sport bitvu národního týmu proti domácímu Švédsku. Zbylá část turnaje se sehraje tradičně o víkendu, kdy už se do Malmö přesunou všechny týmy.

V sobotu vyzvou svěřenci Kariho Jalonena hráče Finska, o den později už od 12:00 Švýcarsko. Oba víkendové duely by měly být odvysílány na ČT 2. Zbývající dvě utkání bez účasti českého týmu pak odvysílá ČT Sport. Kvůli kolizi s jinou sportovní událostí s českou účastí však může být program změněn. Pokud se tak stane, budou moct sledovat diváci tyto zápasy buď ze záznamu nebo na webu ČT Sport.

PŘÍMÉ PŘENOSY EHT NA ČT

čtvrtek 9. února 2023 – 19:00
Švédsko – ČESKO
(ČT Sport)

sobota 11. února 2023 – 12:00
Finsko – ČESKO
(ČT 2)

sobota 11. února 2023 – 16:00
Švédsko – Švýcarsko
(ČT Sport)

neděle 12. února 2023 – 12:00
ČESKO – Švýcarsko
(ČT 2)

neděle 12. února 2023 – 16:00
Švédsko – Finsko
(ČT Sport)

Zdroj: ČT Sport, O2 TV Sport

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Region se těší na třaskavé derby mezi Vítkovicemi a Třincem, na co se zaměřit?

Zápasy těchto dvou celků patří v Moravskoslezském kraji v hokejovém prostředí k tomu, co táhne nejvíce. Na obou stadionech přijde vždy silná fanouškovská základna obou táborů. Vítkovice sice nepředvádí v posledních utkáních žádné přesvědčivé výkony, ale Třinec na tom není vůbec o nic lépe.

Publikováno

dne

Zápasy těchto dvou celků patří v Moravskoslezském kraji v hokejovém prostředí k tomu, co táhne nejvíce. Na obou stadionech přijde vždy silná fanouškovská základna obou táborů. Vítkovice sice nepředvádí v posledních utkáních žádné přesvědčivé výkony, ale Třinec na tom není vůbec o nic lépe. I z tohoto pohledu to může být pro jednoho nebo druhého klíčové utkání. A kdo by nechtěl vyhrát derby?

Vzájemným zápasům v sezoně vládnou Vítkovice

Třinec sehrál s Vítkovicemi v letošním ročníku Tipsport extraligy již tři duely. První dva zápasy se hrály na ledě Třince. A v obou zápasech si dokázala připsat výhru vítkovická RIDERA. V září dokázaly Vítkovice otočit duel z 2:3 na 5:3, díky třem brankám ve třetí třetině.

V listopadu se Vítkovicím povedlo vyhrát znovu. To pro změnu otočily brankově hubené utkání z 0:1 na 2:1 po samostatných nájezdech. Třetí duel se hrál poprvé v sezoně v Ostravar aréně. Třinec dokázal v prvních dvou třetinách vsítit vždy jednu branku.

Vítkovice pak mohutně dotahovaly, snížily na 1:2, ale Třinec dokázal vybojovat první výhru v sezoně. Až na první zmíněné utkání to byla vždy velká bitva s minimem branek, obdobně jako ve čtvrtfinále play-off předchozího ročníku extraligy.

Jasná sázka na Stezku a Mazance?

Pokud se podíváme na statistiky vzájemných duelů blíže, můžeme si všimnout, že ve všech třech případech hájil vítkovickou branku Aleš Stezka a nic nenasvědčuje tomu, že by to mělo být v úterý jinak.

Miloš Holaň ale může chtít tým probudit a i změna brankáře k tomu může pomoci. V třineckém brankovišti stál v jednom případě Ondřej Kacetl, ten ale neuspěl. Do dalších dvou zápasů naskočil Marek Mazanec s bilancí 1:1. Budou chtít Oceláři vsadit na Mazance i potřetí?

Komu se ve vzájemných zápasech nejvíce daří?

Vzhledem k vyššímu rozdílu z prvního vzájemného utkání je střelců na straně Vítkovic více. Pokud bychom ale měli vypíchnout ze vzájemných duelů na každé straně hráče, kteří dali dvě a více branek, najdeme v sestavách tři jména.

Na straně Vítkovic to je Marek Kalus (2 góly) a na straně Třince Marko Daňo a Libor Hudáček (oba 2 góly). Za zmínku vzhledem k vyrovnanosti obou týmů patří i střelec vítězného nájezdu z druhého vzájemného utkání Peter Krieger.

Forma je aktuálně spíše na straně Vítkovic, na straně Třince nelichotivá série z roku 2009

Možná se tomu nedá aktuálně říkat forma, ale i přesto jsou Vítkovice v duelu mírným favoritem, a to nejen díky postavení v tabulce a domácímu ledu, ale také díky poslední sérii utkání. Třinec prohrál všech pět posledních duelů, ve kterých si navíc nepřipsal ani jeden bod. To se v Třinci moc často nestává.

Naposledy to bylo v roce 2009. Vítkovice sice v poslední době ztratily dobře rozehrané zápasy, ale v posledních pěti duelech vybojovaly 8 bodů. A to za výhru nad Kometou a Libercem. Z duelu proti Bruslařům a Litvínovu braly bod za prohru v nájezdech. Bodově naprázdno vyšly Vítkovice v posledním utkání, které hrály doma proti Hradci Králové (2:5).

Z obou kabin regionálních rivalů

„Vidíme, že špinavé góly v závěru sezony rozhodují zápasy. Málokdy padají góly po hezkých akcích, zvlášť když to týmu nelepí. Jen takhle to můžeme zlomit, jen nesmíme panikařit,“ řekl po utkání v Karlových Varech pro web hcocelari.cz Miloš Roman.

Miloš Holaň zase pro oficiální web hc-vitkovice.cz hodnotí sílu soupeře. „Stoprocentně jsou to přesilovky, kdy jsou schopni ze dvou proměnit obě. Musíme být obrovsky disciplinovaní a nedat jim tu šanci.

Já bych je teď nějak neidentifikoval do nějakého našeho rozboru. My jsme už na ně měli poradu den před zápasem, víme co, ale bude to o nás, nestaráme se momentálně o Třinec, staráme se o nás a chceme tu křivku posunout nahoru.“

Utkání Vítkovice – Třinec startuje v úterý 31. 1. 2023 v Ostravar aréně. A dá se očekávat, že by opět mohla být zaplněná možná až po strop.

Zdroj: Hokej.cz, HC Oceláři Třinec, HC VÍTKOVICE RIDERA

Pokračovat ve čtení

Oblíbené