Dům ještě není postavený, ale už má hotovou střechu. Sparta hlásí první posilu

Letenští získali první posilu na novou sezónu. Norský 23letý obránce Andreas Vindheim, který v minulosti nastupoval za švédské Malmö, podepsal na Spartě tříletou smlouvu. Vypadá to, že Sparta opouští rumunskou cestu a nově začíná ohledně posil sázet na Skandinávský poloostrov.

Zdroj: sparta.cz

Klíčové přitom zůstává, zda je už na Letné známé jméno nového trenéra. Právě on ve spolupráci se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým by si měl vybrat nové posily. Zatím to ovšem vypadá na akci vedení letenských a jejího sportovního ředitele, který se jako jediný zatím pro média k přestupu vyjadřuje. Ono se to spíše jeví tak, že rumunský pravý obránce Alexandru Chipciu, který se postupně vytratil na jaře ze sparťanské sestavy, nebude v týmu pokračovat a Ondřej Zahustel potřebuje na pravé straně obrany konkurenci.

Zajímavé je, že tento rumunský obránce dostal příležitost v Plzni, když mužstvu teklo na levé straně zálohy do bot, což opravdu není vhodný post pro tohoto hráče. Mnozí si tak mohli domyslet, že chtěl Michal Horňák spíše škodolibě dokázat, že Chipciu není už pro Spartu platným hráčem. V posledním zápase střídal Zahustela ke konci utkání, což byla s velkou pravděpodobností jeho labutí píseň na Letné.

Norský obránce Vindheim nemusí být špatná posila, jasnou představu však lze získat až po odehrání několika zápasů. To u první skandidávské posily Davida Moberga Karlssona už jeho výkony po jarní sezóně hodnotit jde a Sparta angažováním tohoto hráče zase tak mnoho nezískala. Jistě, v zápasech s průměrnými ligovými celky byl tento hráč vidět a podával dobré výkony. Ovšem když přišla utkání se Slavií a s Plzní, 25letý útočník jakoby se ze hřiště vytratil a zapadl do hlubokého průměru.

Takové zahraniční hráče přece Sparta nepotřebuje. Posily musí být v těchto zápasech klíčovými hráči a mají rozhodovat o jejím vítězství. Jestli je nová skandinávská cesta správná, ukáže až čas. Pokud ovšem o novém trenérovi ještě není rozhodnuto a bude muset pracovat s přivedenými posilami, které si sám nevybral, Spartu tento přístup výše neposune ani náhodou.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. S něčím souhlas, s něčím ne. Posílit některé posty je nutnost a pravý bek mezi ně jednoznačně patří. Průšvih v Plzni jde jednoznačně za Horňákem, protože tím jak to poskládal a že se vozí po Kangovi, ale i DMK aby se zalíbil české části kabiny je evidentní a Horňák tím spáchal SEPPUKU, což mě potěšilo. Už mám dost řečí o spartanském srdíčko a stavění to pouze na kabině. Fotbal se vyvíjel a dnes toto nestačí. ANO, soudržnost a týmovost je třeba, ale posadit bez pádného důvodu jediného kreativního hráče Kangu, který mi po zranění Dočkyho a odchodu Stanciua zbyl je nesmysl. Stejně tak je nesmysl postavit do takového zápasu proti Beauegelovi Plechatého a posunout 16tiletého Hložka na hrot ať jde svádět souboje s Hejdou a Brabcem, když mám na lavičce Tetteha, který by aspoň toto zvládnul.A dát si do středu zálohy Frýdka se Sáčkem??? Já když jsem na internetu hodinu před zápasem viděl sestavu, věděl jsem že to je průšvih. Nechci jako trenéra žádného bývalého hráče, ale odborníka, co zná nové trendy a umí je taky uvést do života. A k tomu je třeba vypoklonkovat Ty co na Spartu nemají (třeba Zahustel a Frýdek), protože když to budou stavět na nich, v životě se Sparta nezvedne. Je mi líto, nic osobního proti nim, ale třeba Frýďas nemá kreativitu na rozehrávku, stále se nenaučil posunovat a neví leckdy co dělat, má šílený první dotek, potřebuje vždy 3-4 a je to pomalé, včetně přihrávek. Než něco udělá, soupeř se 10x zformuje. Nejlepší poděkovat a rozloučit se s ním.Trenér? Před časem bych to nenapsal, ale já bych zkusil snad i toho Vrbu. Je to takový trochu arogantní balík, ale fotbalovému řemeslu sakra rozumí.

  2. Barák se vždycky staví od základů a nikoliv od střechy. Napřed má být návrh koncepce na další aspoň rok a kompletní sportovní vedení. Teprve před letní přípravou se mají sehnat posily na potřebná místa v sestavě. Ale nemá smysl někoho shánět až v rozjeté sezóně koncem srpna nebo v září. V tom případě jde o nejzazší termín, do kdy se zbavit neúspěšných nákupů z dřívějška (Ben Chaim, Kaya, Mandjeck, Vukadinovič, Chipciu, Plavšič, V.Kadlec, Vácha).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Trojitý zářez Sparty? Chorvatský rozhodčí Strukan utkání nezvládl

Nejen kopec smůly, ale především kontroverzní rozhodnutí rozhodcovské trojice vedenou Chorvatem Strukanem. I s tím se museli Letenští potýkat v souboji Evropské ligy proti francouzskému Lille.

Ostuda! Slavia prohrála na půdě Beer Shevy a zkomplikovala si cestu za postupem

Slavia nezvládla první zápas skupiny Evropské ligy. Na hřišti Beer Shevy prohrála 1:3 a výrazně si zkomplikovala cestu za postupem. O výsledku rozhodly chyby v defenzivě českého klubu.

LFA zatrhla utajený přátelák Karviné s Opavou v Polsku. Všechny týmy dostaly důrazné varování

Vzhledem k nepříznivé situaci v České Republice je dočasně pozastaven veškerý sport a fotbalové týmy trpí. Snaží se tak všemožnými prostředky přijít na to, jak nelichotivé období obejít. S jedním zajímavým řešením přišly týmy z Moravy a Slezska, které chtěly svojí přípravu přesunout do nedalekého Polska. To se ale nelíbilo ligové fotbalové asociaci, která důrazně zasáhla.