Reklama

Buchinger je skvělý člověk, umí psychicky zlomit soupeře. U mě se mu to ale nepodaří, věří Barborík

Již za měsíc se můžeme těšit na parádní titulovou bitvu. Jeden z jejích účastníků, Ivan Buchinger, se nebál na tiskové konferenci použít termín “Zápas století”. Jak se na zápas těší jeho soupeř Vojto Barborík?

Bratislavu čeká 11. září parádní podívaná. Na turnaji OKTAGON 27 bude k vidění několik vynikajících soubojů, kterým bude dominovat titulový zápas mezi Ivanem Buchingerem a Vojtem Barboríkem.

Buchinger je slovenskou legendou, bude bojovat o svůj druhý titul v Oktagonu. Barborík ale nehodlá přijmout nic jiného než výhru. Je si však vědom, že jej nečeká nic jednoduchého.

„Je zkušenější než já, ale je to výzva a těch se nebojím. Určitě je to jeden z mých nejtěžších soupeřů. Můžu hodně ztratit, ale ještě víc získat,“ nechal se slyšet Barborík v podcastu Fight & Talk Patrika Kincla.

Mimo to se na zápas velmi těší, věří, že si jej zaslouží a že jej podobné zápasy budou čekat i nadále. S Buchingerem má kamarádský vztah a vyzdvihl jeho osobnost.

„Je to správný člověk, má správné vlastnosti. Je pokorný, respektuje soupeře. Je to opravdový sportovec. Není mezi námi zlá krev, jsme kamarádi. Teď je ale můj soupeř a v zápase to bude o něčem jiném. Jsem přesvědčený o své výhře,“ dodal Barborík.

Je si totiž vědom toho, že chce-li bojovat o světové tituly, tak touto prověrkou musí projít.

A jaké jsou dle něj nejsilnější stránky soupeře? Zmínil zejména extrémní kondici a fakt, že se na Buchingerovi hodně zápasníků zlomí psychicky.

„Použijí na něj svoje nejlepší zbraně a on jde pořád dopředu. Ve čtvrtém i v pátém kole se zapne a to tě unaví a psychicky zlomí. Já to ale nedovolím,“ má jasno dost možná nadcházející šampion pérové váhy.

Zdroj: Fight & Talk, Patrik Kincl

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené