Reklama

Arsene Wenger a FIFA chtějí zavést změnu, která se týká ofsajdů

FIFA s Arsenem Wengerem se chystá přijít s revolučním změnou v posuzování ofsajdů. Chtějí se pokusit zmodernizovat způsob, kterým se píská postavení mimo hru.

Arsene Wenger, který dělá ředitele globálního rozvoje FIFA a v minulosti působil jako manažer Arsenalu, si přeje, aby se ofsajdy pískaly automaticky. Ve vývoji se nyní nachází technologie, která by něco takového umožňovala.

Vývoj této technologie prý postupuje rychle. K testování nového systému by mělo dojít už příští rok. A naostro by měla být nová technologie vyzkoušena hned na Mistrovství světa v Kataru, které se také odehraje příští rok.

Wenger se k novému pokroku ve fotbale vyjádřil takto: ‚‚Možností, jak to udělat, je spousta. V otázce rozhodčích dojde k velkým změnám. Stále máme co zlepšovat. Existuje velká šance, že novinku uvidíme už na Mistrovství světa v roce 2022.”

Odhaduje se, že technologie bude schopná odhalit na přesnost několika centimetrů, zda se jedná o ofsajd či nikoliv. Rozhodčí u lajny by následně dostal signál do hodinek a pak by záleželo jen na něm, zda praporek zvedne nebo ne.

V tomto případě by tedy sporné situace nerozhodoval rozhodčí, ale nová technologie. Nemělo by tak docházet k lidským chybám. Navíc by se v tomto případě nemuselo čekat na pokyn od videorozhodčího.

Zdroj: Goal, Marca

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené