Akcionář počítá s větší finanční podporou, než se původně plánovalo, prozradil Tvrdík

Již v úterý měla Slavia Praha nastoupit v Mladé Boleslavi, ovšem oba celky se potýkají s nepříjemnostmi. Jaroslav Tvrdík se však v rozhovoru pro Českou televizi rozpovídal o vzniklé situaci, kterou podle něj minimálně sešívaní zvládnou dobře a to i díky pomoci akcionáře, který počítá s větší finanční podporou.

Zdroj: slavia.cz

Slavia Praha se stala po testování na COVID-19 jedním z klubů, které se musely smířit s pozitivním testem u jednoho hráče. Naštěstí je však nejmenovaný fotbalista bez příznaků a zcela zdráv. Podobný problém však řešila i Mladá Boleslav a právě oba celky se mají společně v úterý utkat.

„Bylo to pro nás překvapením. Bedlivě jsme sledovali epidemiologickou situaci v zemi a pozorovali jsme klesající počet případů. Věřili jsme, že už je situace bezpečnější. Na podobnou situaci se těžce zvyká. Ačkoliv to byl šok, musíme se s tím vypořádat,“ prozradil Jaroslav Tvrdík v rozhovoru pro ČT24.

„Do pátku je tým s trenéry v karanténě, následně proběhne další série testů a pokud by se neobjevil žádný nakažený, už v pátek večer by tým trénoval. Pokud by počet zůstal na jednom hráči, tak bychom to bez problémů zvládli. Jaký je ale počet nakažených, který by představoval významný problém pro dohrání sezony, je na rozhodnutí orgánů hygieny,“ pokračoval předseda představenstva sešívaného klubu.

Mnoho klubů ale samozřejmě řeší i problémy, které se týkají podepsaných smluv, jelikož ty jsou samozřejmě ve většině případů podepisovány do konce června a liga se nyní bude hrát i v červenci.

„Slavia problém se smlouvami, které by končily 30. června, nemá. Klub má smlouvy se svými hráči vyřešené a jsme tak připraveni bez problémů ročník do stanoveného data 15. července dohrát. S hráči a manažery jsme se domluvili na snížení jejich platu o 35 % s tím, že bude toto snížení kompenzováno později, až se fotbalový průmysl vrátí do svých obvyklých ekonomických kolejí.”

„Měl jsem obrovskou radost z toho, že se jednalo o rozhodnutí jednomyslné. Všichni aktéři si uvědomují, že se nejedná jen o problém zdravotní, ale také ekonomický. Od akcionáře dostal klub finanční plán, který počítá s větší finanční podporou, než se původně plánovalo. O tento a příští rok tak nemám obavy,“ zakončil rozhovor Tvrdík.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia Praha vs. Sigma Olomouc: Preview a tipy na sázení

Jedním ze šlágrů 15. kola Fortuna ligy bude beze sporu zápas první Slavie Praha se čtvrtou Sigmou Olomouc. O favoritovi utkání je samozřejmě jasno, Hanáci však nebudou chtít dát body zadarmo. Jak zápas dopadne a na co vsadit?

Neuvěřitelná smůla! Václav Černý hrál ve skvělé formě, ale přetrhl si křížový vaz. Jak dlouho bude chybět?

Obrovská smůla znovu potkala rodáka z Příbrami. Těžká zranění znatelně přibrzdila slibně rozjetou kariéru Vaška Černého v Ajaxu, po restartu v Twente se dostával do výborné formy, ale přišlo další vážné zranění.

Okénko minulosti: VAR by mu změnil kariéru, přiznává Pavel Chaloupka

Dnes je to běžná vymoženost – míč skončí v síti, asistent (dříve pomezní) zvedne praporek a odmává ofsajd. Gól by neměl platit. Všechno se však přezkoumá na videozáznamech a nakonec je trefa uznána.