Reklama

Absurdní! Benátky nemusí zařídit sanitku na své zápasy, hlasatel hledal lékaře mezi fanoušky

Nevídané, hrozivé, absurdní! Ve středu odehrály Benátky nad Jizerou domácí utkání Chance ligy s Prostějovem. Hráč Jestřábů byl nastřelen pukem do hlavy, na sanitku se čekalo téměř půl hodiny. Důvod? Středočeský celek má velmi nepochopitelnou výjimku.

Třetí třetina, přibližně sedm minut před koncem. Petr Krejčí, obránce Prostějova, byl zasažen pukem do hlavy, načež zkolaboval ještě přímo na ledě.

Že by ale ihned na led přispěchali lékaři s nosítky a hokejistu odvezli ihned do nemocnice? Kdepak. Realita byla zcela odlišná.

Došlo tedy k nemyslitelným situacím. Hlasatel na stadionu se totiž ptal diváků, jestli je mezi nimi přítomen nějaký lékař, který by mohl Krejčímu pomoci.

Hráči tedy musel co nejrychleji pomoci realizační tým Prostějova. Rozhodčí požadovali zavolání záchranky, dlouho se ale vůbec nic nedělo.

Na výzvu hlasatele pak reagovala jedna žena z publika, která asistovala u ošetřování Krejčího. Po deseti minutách opustil obránce Prostějova za potlesku ledovou plochu na nosítkách.

Dle kouče Jestřábů Aleše Tottera se čekalo na sanitku 25 minut. A jak je to možné? „Domácí argumentovali, že mají nějakou výjimku. Jestli svaz bude dělat podobné výjimky, než někdo zemře na ledě… To mě strašně mrzí,“ vysvětlil Totter.

Dle hokejového novináře Jiřího Vítka byla udělena Benátkám výjimka, že nemusí na své zápasy zařizovat sanitku, udělena výkonným výborem před touto sezonou.

Je nepochopitelné, jak je v profesionální soutěži něco takového vůbec možné.

Benátky však na svém webu na situaci reagovaly následovně: „Při utkání byl na střídačce domácího týmu přítomen lékař MUDr. Jakub Rezner, který neprodleně a odborně provedl akutní ošetření na ledové ploše. Poté byla zavolána záchranná služba, která dorazila za 15 minut, což je normální dojezd.“

„Udělená výjimka spočívá v tom, že pokud by byl přítomen sanitní vůz, jako tomu bylo v minulé sezoně, je v něm pouze řidič, který následně čeká na příjezd lékaře rychlé záchranné služby. Jelikož máme vybavenu ošetřovnu totožným způsobem jako v sanitních vozech a máme ji odsouhlasenou lékařskou komisí hokejového svazu, byla nám udělena výjimka,“ stojí dále ve vyjádření.

Dle Bartoloměje Salanského, generálního manažera Benátek, reagoval trenér Prostějova v emocích a jeho prohlášení nebyla na místě.

Zdroj: Chance liga, Jiří Vítek, HC Benátky nad Jizerou

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené