Spojte se s námi

Reprezentace

Pavardova šajtle byla fanoušky zvolena nejkrásnějším gólem MS

Zveřejněno

dne

Gól Benjamina Pavarda v osmifinálovém utkání proti Argentině byl zvolen nejhezčím gólem celého šampionátu. Rozhodovali fanoušci, do ankety se zapojilo více než tři milióny fotbalových příznivců. Za Pavardem skončil Kolumbijec Quintero, třetí pak byl Luka Modrič.

Embed from Getty Images

Pavardova šajtle do pravého rohu znamenala vyrovnání v osmifinálovém zápase proti Argentině. Pozdější mistři světa zvítězili 4:2, obrat dokonal dvěma góly Mbappe.

Kolumbijec Quintero ukázal v utkání proti Japonsku vychytralost, když při přímém kopu správně očekával, že japonská zeď vyskočí a střelou pod nohama vyrovnával na 1:1.

Třetí místo obsadil nejlepší hráč celého MS Luka Modrič, jenž technickou střelou z dálky zvyšoval proti Argentině na 2:0.

La Liga

Messi opět ukončil reprezentační kariéru? Jak se věc má doopravdy?

Zveřejněno

dne

Internetem se šíří oficiální prohlášení o Messiho odchodu z argentinské reprezentace. Skutečně se s týmem loučí, jak deklarují mnohé informační zdroje?

Embed from Getty Images

Messiho odchod z reprezentace vyvolal již jednou velkou vlnu kritiky a posměšků. Leo tehdy argentinský národní dres svlékl po finálových neúspěších na Mistrovství světa a Copa Américe. Tamější horkokrevní fanoušci se totiž „vyznamenali“, když začali z „nezdarů“ vinit tahouna týmu a pravděpodobně nejlepšího hráče, který pro jejich zemi kdy bojoval. Messi nelibá slova zlých jazyků přijal se vší pokorou a oznámil reprezentační konec. Argentinci si svou chybu uvědomili velmi brzy a pokoušeli si Lea udobřit třeba statisícovými fanouškovskými pochody hlavní městem nebo přímluvami národních celebrit. Messi se nad milovanou zemí přeci jen slitoval, což se později ukázalo jako naprosto klíčové při postupu na MS. Barcelonský forvard tým na šampionát dotlačil naprosto individuálně a je nad slunce jasné, že nebýt jeho přítomnosti, Argentinci by výlet k dálné Sibiři nepodnikli.

Embed from Getty Images

Z ruských stadionů se už dávno rozprchly i uklízecí čety a turnaji je dlouho konec. S chladnou hlavou a dostatečným odstupem od šampionátu teď Messi opět oznamuje reprezentační konec. Nejedná se ale o skutečný „schluss“, nýbrž pouze o dočasnou přestávku. Argentinská fotbalová „centrála“, jejímž členem je z pozice kapitána národního týmu i Leo, se usnesla, že dočasné odstoupení drobného kouzelníka by mělo přinést chutné ovoce. Reprezentační tým nutně potřebuje větší nezávislost a rovnováhu. S Messim v jedenáctce všechno záviselo pouze na jednom tahounovi, zatímco ostatní hráči se topili hluboce pod hladinou uspokojivosti. Tým se teď musí naučit samostatnosti a nabýt tu správnou mentalitu. Velký malý muž z Rosaria se k výběru vrátí před prestižní Copa Américou 2019, která by teoreticky mohla být jeho posledním reprezentačním turnajem. Pokud se Argentincům povede stabilizovat soběstačná a kvalitní jedenáctka, do níž poté vstoupí nejlepší možný tvůrce hry, vše by do sebe mohlo ideálně zapadnout.

Embed from Getty Images

Vyplatí se Argentincům tento zajímavý strategický tah a dokážou konečně urvat kýženou trofej? A kdo bude do doby Messiho návratu nejlepším hráčem týmu? Vyšvihne se talentovaný Dybala? Nebo půjdou nahoru výkony legendárního Agüera a Di Maríi?

Pokračovat ve čtení

Reprezentace

Francie je první v žebříčku FIFA. Německo až 15. Česko si polepšilo

Zveřejněno

dne

Francie se díky titulu na mistrovství světa v Rusku dostala na první místo v žebříčku FIFA. Nahradila tak Německo, které se kvůli katastrofálním výsledkům propadlo až na 15. místo. Česká reprezentace si i přes neúčast na šampionátu v Rusku polepšila a dostala se na 44. místo.

Embed from Getty Images

Francie se po 16 letech dostala do čela žebříčku. A to díky mistrovství světa, kde vyhrála všechny zápasy kromě skupinového duelu s Dánskem, se kterým remizovala 0:0. Polepšila si celkem o 528 bodů. Ze třetí příčky se na druhou dostala Belgie, která vypadla v semifinále právě s Francií a v zápase o bronz porazila Anglii 2:0. Na třetí místo se propadla Brazílie. Na čtvrté místo se dostalo Chorvatsko, které si šplhlo o 16 míst.

Největší zlepšení zaznamenalo Rusko, jenž ze 70. místa poskočilo na 49. pozici. Česká reprezentace se ze 46. místa dostala na 44. místo (1430 bodů) kvůli propadu Maroka a Egypta, kterému se MS možná až nečekaně nezdařilo. Slovenští sousedé si taktéž polepšili o dvě příčky. Nyní jsou na 26. místě (1493 bodů).

  1. Francie 1726
  2. Belgie 1723
  3. Brazílie 1657
  4. Chorvatsko 1643
  5. Uruguay 1627
  6. Anglie 1615
  7. Portugalsko 1599
  8. Švýcarsko 1597
  9. Španělsko a Dánsko 1580

Pokračovat ve čtení

Reprezentace

Victor Moses ukončil reprezentační kariéru

Zveřejněno

dne

27letý hráč se definitivně rozhodl ukončit reprezentační kariéru. Učinil tak, protože se chce naplno věnovat klubové kariéře.

Embed from Getty Images

Moses si údajně chce vybojovat pevné místo v základní sestavě londýnského klubu. V reprezentaci odehrál dohromady 37 zápasů, v nichž vstřelil 12 gólů. V roce 2013 dokázal s Nigérií získat titul mistra Afriky.

,,Zážitky a úžasné vzpomínky na zápasy v dresu Super Orlů si uchovám do konce života. Teď se ale soustředím jen na klub a mladou rodinu a dávám šanci nové generaci,“ napsal Moses na sociálních sítích. 

V sezóně 2016/2017 získal s Chelsea titul, novou sezónu ale začal na lavičce.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Oblíbené