Reklama

Zlatá fotbalová generace: Jiří Jarošík byl českým nevybroušeným diamantem

Zlatou fotbalovou generaci České republiky zná každý. Všichni ji umíme vyjmenovat, vzpomínáme na EURO 2004 a MS 2006. Tehdy jsme měli fotbalový svět u kopaček. Česká televize se rozhodla udělat dokument České fotbalové legendy, který rozhodně stojí svou nenuceností a nostalgií za to. Abychom doplnili současné fotbalové EURO, v této rubrice najdete hráče, kteří byli součástí naší reprezentace, ale trošku se na ně zapomnělo. Nenechte si ujít!

Zdroj: NK Celje

V současné době velebíme Tomáše Součka, ale ještě před ním jsme měli podobného hráče. Hráče, který to dotáhl daleko. Jiří Jarošík, který je současným trenérem Prostějova, byl opravdu machr. Český univerzál se narodil 27. října 1977 v Ústí nad Labem. Sedmičky mu přinesly fotbalové štěstí.

Tento velmi silný obránce se postupem času propracoval mezi pilíře defenzívy. Často alternoval jako záložník. Měl výbornou fyzičku, hru hlavou, ale byl také technicky zdatným jedincem. Což dosvědčují jeho asistence nebo přímé kopy.

Talentovaný sparťan prošel téměř všemi kategoriemi reprezentace. V té době jsme měli spoustu záložníku. V reprezentaci to dotáhl na 23 zápasů bez gólu.

Zlom byl, když přestoupil za tehdy rekordní částku do CSKA Moskva. Téměř dvoumetrový dlouhán měl už tehdy ve sbírce tituly s pražskou S. Celkově 4. Titul v Rusku na sebe nenechal dlouho čekat.

To jej doslova katapultovalo mezi elitu. Po příchodu Romana Abramoviče do Chelsea, se stal jednou z prvních akvizic tohoto klubu. Mezi tehdejšími hvězdami si vedl dobře, i když toho tolik nenahrál. Výsledek? Další titul!

Po hostování v Birminghamu se podílel na dvou titulech se Celticem. Blonďatý bojovník se zkrátka vždy nachomýtl tam, kde to bylo potřeba. Po úspěšném angažmá to zkusil opět v Rusku za Samaru. Poté zkusil další destinaci, tentokrát Španělsko a slunnou Zaragozu. Tehdy byl obviněn spolu s dalšími hráči obviněn z korupce, ale jeho jméno bylo očištěno.

Konec kariéry chtěl strávit ve Spartě, nicméně jej ukončil ve Alavesu, do Španělska se tak vrátil podruhé během pár let. To už se psal rok 2013. O dva roky později ukončil svou kariéru.

A co dělá tento nedoceněný hráč nyní? Stal se hlavním koučem. Na kontě už má slovinské angažmá s mistrovským Celje, byl ale vyhozen. Nyní trénuje ambiciózní 1. SK Prostějov ve druhé české lize. Možná se stane za pár let úspěšným koučem a přidá další pohár do sbírky.

Zdroj: Wikipedia

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Jiří Jarošák měl vždycky bombu z dálky jako když bkopne jelen. Pamatuji jak v nižší soupeři napálil muže od prodeje párků do hlavy a ten měl otřes a přestal ovládat svoje pohyby. Chvíli pajdal a pak se svalil do lánu za hřištěm,ale jestli bude Jarošík úspěšný jako trenér to není možné předem určit a kdo tvrdí opak tak si nevidí na špičku nosu. Všechno ukáže budoucnost a kdo tvrdí opak tomu bych nevěřil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené