Spojte se s námi

Fortuna liga

Životní rozhodnutí Reinberka vyhrálo Slovácku pohár: V 15. minutě mohl střídat, poločas dohrál se sebezapřením a je hrdinou

Byl to pro něj jubilejní 301. soutěžní zápas v dresu Slovácka, v němž dvěma góly vystřelil moravskému celku MOL Cup. Petr Reinberk se doposud prosadil pouze desetkrát, proti Spartě dvakrát skóroval, přestože byl zraněný. Životní utkání? Rozhodně!

Publikováno

dne

Byl to pro něj jubilejní 301. soutěžní zápas v dresu Slovácka, v němž dvěma góly vystřelil moravskému celku MOL Cup. Petr Reinberk se doposud prosadil pouze desetkrát, proti Spartě dvakrát skóroval, přestože byl zraněný. Životní utkání? Rozhodně!

Reinberkův první velký moment přišel v 11. minutě. Milimetrově přesným centrem za obranu našel Jana Kalabišku, jehož ve vápně fauloval hostující obránce Martin Suchomel. Pískala se penalta, kterou proměnil Václav Jurečka.

V 15. minutě Reinberk poprvé signalizoval směrem k lavičce Slovácka, že jeho zadní stehenní sval na levé noze není v pořádku. Vystřídání viselo ve vzduchu, bylo to na rozhodnutí hráče. Reinberk se nakonec rozhodl, že na hřišti zůstane.

A bylo to jedno z jeho nejlepších rozhodnutí v životě. Ve 33. minutě Marek Havlík posadil míč na hlavu Jurečkovi, který ho prodloužil na zadní tyč. Reinberk z voleje mířil pod břevno, gólman Milan Heča si na balón sáhl, avšak nevyrazil jej.

Když se konečně ozvala i Sparta a z první větší šance snížila na 1:2, vynořil se ani ne minutu po rozehrávce na hranici vápna opět pravý bek Slovácka a tvrdou ranou nedal Hečovi šanci. Brankář hostí se pouze ohlédl.

Více se v první půli nestalo, do kabin se tak šlo za stavu 3:1. Reinberk už po výměně stran nenastoupil.

„Druhou půli bych už asi nezvládl. Měl jsem toho hodně, už jsem nemohl do sprintu. Měl jsem navíc bránit Hložka, který není úplně pomalý. Druhý gól jsem dával polozraněný, šlo mi to na levou a musel jsem si to oběhnout, protože levou jsem nemohl kopat, naštěstí jsem to trefil,“ řekl na tiskové konferenci hrdina Slovácka.

Druhou půlku zápasu odehrál na pravé straně defenzivy Michal Tomič. I s ním se pojí zajímavá historka. Tomič, stejně jako část dalších hráčů, měl být touto dobou již na dovolené u moře, přesun finále ale znamenal zrušení rezervace na poslední chvíli. A cestovní kancelář mu velkou část částky již nevrátila.

Mrzet ho to ale po středečním večeru jistě nemuselo. Reinberka dokázal v druhé půli nahradit, směrem dozadu fungoval spolehlivě a nepomohl k udržení stavu 3:1.

Zdroj: 1. FC Slovácko

Reklama

Oblíbené