Reklama

Získává Serie A svůj zašlý lesk zpět? Příchod Hakimiho do Interu by to pouze potvrdil

V posledních letech reputace Serie A výrazně trpěla. Na vině je samozřejmě komerční dominance Premier League s La Ligou. Nicméně Bundesliga Italům rovněž utekla a osamostatnila se na třetím místě v žebříčcích nejlepších lig na světě. To by se ale mohlo v příštích letech začít měnit. Především díky Interu.

Zdroj: Gepa pictures – RB Leipzig

V první desítce let tohoto tisíciletí si nikdo nedovolil zpochybňovat kvalitu italské Serie A. To ani nešlo. Týmy AC Milán, Juventus, Inter či AS Řím byly plné hvězd a legend. Jenže poté nastal zlom. Samozřejmě k horšímu.

Nejvyšší italská soutěž začala ztrácet skvělou reputaci a namísto příchodů či udržení nových vycházejících hvězd, které ze Serie A spíše už jen odcházely, začaly do ligy putovat z jisté části vysloužilé legendy. Zkrátka se na Apeninském poloostrově zaspalo.

I díky tomu dodnes dominuje Juventus, který již rozhodně nelze označit za famózní. Bianconeri totiž nehrají atraktivní fotbal, už ani ve spoustě utkáních nejsou schopní dominovat, čehož se snaží využít Lazio, které svádí s turínským celkem boj o titul.

Jednalo se však v minulosti o jeden z mála celků, který měl dostatek financí, aby si mohl dovolit zajímavé investice. Spoustu hráčů navíc díky své dominanci dokázal získat i zadarmo, ačkoliv ne vždy se jednalo o skvostné příchody, jenže to finančně nemuselo nikoho moc trápit v případě, že to nevyšlo.

Zdroj: goal.com

Nicméně částečně se situace v Itálii začíná měnit k lepšímu. Největší podíl na tom má Inter, který má finance a nebojí se je utrácet. Do týmu získává jednu hvězdu za druhou a co víc, nejedná se o nějaké hráče, o které by už někdo nestál. Naopak.

Například Lukaku či Eriksen před sebou mohou mít ještě spoustu vynikajících let. Navíc je na spadnutí příchod Achrafa Hakimiho, který v podstatě jen podtrhne, co jest psáno výše. Marocký bek bude v budoucnu patřit mezi to nejlepší na svém postu. A porazit v přímém souboji Bayern či Manchester United?

Vliv má ale také to, že některé hvězdy italské týmy odmítají prodat. A když už k prodeji dojít má, tak ne lacino, což spoustu klubů odrazuje. Skvělým příkladem jest Milan Škriniar v Interu či Sergej Milinkovič-Savič z Lazia.

Navíc se dá říct, že se v Itálii pomalu začíná pracovat na modernizaci infrastruktury a také si kluby a trenéři začínají uvědomovat, že je potřeba převést nové a moderní strategické trendy také na hřiště. Nelze se již spoléhat jen na staré osvědčené zvyky.

Zdroj: sslazio.it

V tomto jde kupříkladu zejména Atalanta, která v Serii A působí v posledních sezonách jako svěží vítr. S malým rozpočtem hraje nádherný a atraktivní útočný fotbal, přitom poctivý a takticky propracovaný. Dokonce se stále drží ve vyřazovacích bojích v Lize mistrů a patří k černým koňům soutěže spolu s Lipskem.

Navíc je otázkou času, kdy se přidá AC Milán, kde jsou si vědomi, že je něco špatně, jen stále na to ne a ne přijít. Ale až to přijde, bude to další velkolepý návrat. Neapol rozhodně také má zajímavý potenciál. Zkrátka by italská liga v příštích letech mohla získat zašlý lesk plnohodnotně zpět.

S tímto tempem je také jen otázkou času, kdy konečně padne také dominance Juventusu. Možná to nebude ještě letos, nicméně v příštích sezonách už by k tomu dojít mohlo, což soutěži pouze prospěje a mnohonásobně ji to zatraktivní. Dočkáme se?

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené