Reklama

Zdravotních problémů bylo přespříliš. Bertensová po sezoně ukončí kariéru

Tato sezóna bude pro Kiki Bertensovou tou úplně poslední. Holanďanka se rozhodla už ve 29 letech předčasně ukončit kariéru. Důvodem jsou vleklé zdravotní potíže, které ji v posledním období značně omezovaly. Bertensová má v plánu si zahrát na turnajích v Eastbourne, Wimbledonu a na Olympiádě. Poté se rozhodne, co dál.

Zdroj: Pixabay

V posledních letech trápilo tuto tenistku časté zranění Achillovy paty. Proto se rozhodla na konci minulého roku podstoupit operaci, která měla tento problém vyřešit. To se však nestalo.

Bertensová se už nikdy nedostala na ideální herní výkonnost a už to byla z její strany čirá agónie. Nedokázala být konkurenceschopná a už byla jen pouhým stínem té skvělé hráčky z minulosti.

Tyto problémy vyústily v toto zásadní rozhodnutí, které je poměrně logické. Kdy přesně svou kariéru ukončí není úplně jasné. Buď po Olympiádě, nebo až na konci sezóny. Bude záležet na tom, jak se bude cítit po zdravotní stránce.

“Ahoj všichni, chci se s Vámi podělit o jednu zásadní informaci. Rozhodla jsem se, že tohle bude má poslední sezóna. Vždy jsem po sobě vyžadovala maximum, ale nádrž už je prázdná. Chuť z tvrdé práce a satisfakce z ní je definitivně pryč. Jsem více než připravena na novou kapitolu, která bude v mém životě následovat.

Teď chci odehrát turnaje v Eastbourne, Wimbledonu a na Olympiádě. Pokud mé tělo bude správně fungovat, dohraji tuto sezónu až do konce. Udělám vše proto, abych svou kariéru zakončila nejlepším možným způsobem,” napsal na svůj Instagram.

Bertensová je bývalou 4. hráčkou světa, během své kariéry získala 10 turnajových titulů.

Zdroj: Twitter, Instagram

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené