Spojte se s námi

Fortuna liga

Zase někdo hledá výmluvy, myslí si o stížnosti Mosquery na rasismus Švancara

Publikováno

dne

Zápas Slavie s Plzní nabídl vedle dvou gólů i plno zajímavých a kuriózních momentů. K nim se ve svém komentáři pro Aktuálně.cz rozepsal Petr Švancara. Co si bývalý útočník myslí o červených kartách a údajném rasismu?

Zápas Slavie s Plzní byl vyhrocený ještě před úvodním hvizdem. Především kvůli Michaelu Krmenčíkovi, jenž v týdnu spolu s kotlem Slavie zpíval po výhře nad Sigmou Olomouc pokřik „Z**rvená Plzeň“.

Napětí na hřišti bylo znát, nešlo pouze o tři červené karty, opomenout nelze ani zákroky Ubonga Ekpaie nebo Lukáše Kalvacha. Na konci utkání se zbytečně agresivně choval sám Krmenčík.

„Slavia versus Plzeň, duel obhájce titulu s lídrem soutěže, nebyl žádný velký fotbalový šlágr. Trošku jsem to i očekával, neboť mezi těmito týmy už dlouho panuje napětí.“

O červených kartách se v médiích hodně psalo. Radim Řezník s Jhonem Mosquerou byli vyloučeni naprosto po právu, zákrok Luďka Pernici byl na hraně. Zákrok to byl ošklivý, avšak nešlo o úplnou brutalitu ani zastavení gólové akce.

To Slavia si podobné zákroky odpustila. Jen Ekpai mohl vidět druhou žlutou po hraní vysokou nohou, jinak k jedinému ošklivějšímu zákroku ze strany domácích nedošlo.

„Všechna vyloučení sedí, posoudil bych to úplně stejně. Není o čem diskutovat. Agresivita byla ze strany plzeňských hráčů neúměrná, šlo o zdraví. Skluzy na půlce navíc naprosto zbytečné. Oceňuju Slavii, že to ustála, neoplácela, nevybavuji si z její strany podobný brutální zákrok.“

Nedělní noc se na sociálních sítích neřešil samotný výsledek, ale chování explzeňského Krmenčíka a údajný rasismus vůči Mosquerovi. Toho měl nazvat opicí asistent trenéra Pavel Řehák.

Plzeň v neděli zveřejnila oficiální stížnost, proti které se Řehák i samotná Slavia ohradila. Situace se pravděpodobně bude řešit v následujících týdnech.

„Mosquera si potom stěžoval na rasismus, to mě zvedá ze židle, jaké zase někdo hledá zástupné výmluvy. Sedmdesát minut do protivníků bouchal, kopal, nadával jim, provokoval, nepřípustná gesta vysílal i směrem k rozhodčímu. Za mě měl jít ven mnohem dřív.“

Zdroj: Aktuálně

Reklama

Oblíbené