Reklama

Zájem o ženský sport během pandemie dle statistik Sky Sports vzrostl

Snad čtvrtina mužů ve Velké Británii říká, že nyní sleduje nebo se alespoň více zajímá o ženský sport, než tomu bylo před 18 měsíci. Potvrzují to i statistiky sledovaných zápasů a disciplín, které odvysílala stanice Sky Sports.

Sledovanost a zájem o ženský sport během pandemie vzrostl až o 21 %. Téměř čtvrtina mužů pocházejících z Velké Británie se začala více zajímat o ženský sport.

Co se týče toho, jak si noví fanoušci ženská sportovní utkání a disciplíny užívají, tak jsou čísla také zajímavá. Necelých 70 % mužů tvrdí, že ženský sport si naplno užívají. Jejich zájem velmi vzrostl.

Většina těchto fanoušků se k sledování ženského sportu dostala tak, že sportovní kanály nevysílaly nic jiného nebo zajímavého, proto okusili něco nového. Stačilo jim pár chvil a uznali, že ženský sport je stejně zajímavý jako ten mužský.

V různých záznamech jsou vedeny rozhovory s odborníky ze sportovního prostředí, kteří rozebírají různé příležitosti ale i hrozby, se kterými se ženský sport i jeho sledování potýká. Vedou se zajímavé diskuse o strategiích a vedení, které pomáhají ženskému sportu růst.

K oblíbeným sportům, které byly pravidelně sledovány už před pandemií, patřil například tenis nebo plážový volejbal. Nyní je také velký zájem mezi sportovními fanoušky o plavání, basketbal, golf a lakros.

Nejoblíbenějším sportem je ale fotbal. Ženský fotbal se posunul na velmi vysokou a kvalitní úroveň. Hráčky předvádí na hřišti skvělé výkony a vždy se jedná o skvělou podívanou.

Popularita o ženský sport vzrostla, o tom není pochyb. Na světě se vyskytuje spousta skvělých a talentovaných sportovců i sportovkyň. Tak se tedy naskytuje otázka, jestli se časem ženy dočkají stejných platových ohodnocení ve sportu jako muži. Tohle téma jistě brzy otevře velkou diskusi.

Použité zdroje: Sky Sports

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené