Spojte se s námi


Fotbal

Zájem o ženský sport během pandemie dle statistik Sky Sports vzrostl

Snad čtvrtina mužů ve Velké Británii říká, že nyní sleduje nebo se alespoň více zajímá o ženský sport, než tomu bylo před 18 měsíci. Potvrzují to i statistiky sledovaných zápasů a disciplín, které odvysílala stanice Sky Sports.

Publikováno

dne

Snad čtvrtina mužů ve Velké Británii říká, že nyní sleduje nebo se alespoň více zajímá o ženský sport, než tomu bylo před 18 měsíci. Potvrzují to i statistiky sledovaných zápasů a disciplín, které odvysílala stanice Sky Sports.

Sledovanost a zájem o ženský sport během pandemie vzrostl až o 21 %. Téměř čtvrtina mužů pocházejících z Velké Británie se začala více zajímat o ženský sport.

Co se týče toho, jak si noví fanoušci ženská sportovní utkání a disciplíny užívají, tak jsou čísla také zajímavá. Necelých 70 % mužů tvrdí, že ženský sport si naplno užívají. Jejich zájem velmi vzrostl.

Většina těchto fanoušků se k sledování ženského sportu dostala tak, že sportovní kanály nevysílaly nic jiného nebo zajímavého, proto okusili něco nového. Stačilo jim pár chvil a uznali, že ženský sport je stejně zajímavý jako ten mužský.

V různých záznamech jsou vedeny rozhovory s odborníky ze sportovního prostředí, kteří rozebírají různé příležitosti ale i hrozby, se kterými se ženský sport i jeho sledování potýká. Vedou se zajímavé diskuse o strategiích a vedení, které pomáhají ženskému sportu růst.

K oblíbeným sportům, které byly pravidelně sledovány už před pandemií, patřil například tenis nebo plážový volejbal. Nyní je také velký zájem mezi sportovními fanoušky o plavání, basketbal, golf a lakros.

Nejoblíbenějším sportem je ale fotbal. Ženský fotbal se posunul na velmi vysokou a kvalitní úroveň. Hráčky předvádí na hřišti skvělé výkony a vždy se jedná o skvělou podívanou.

Popularita o ženský sport vzrostla, o tom není pochyb. Na světě se vyskytuje spousta skvělých a talentovaných sportovců i sportovkyň. Tak se tedy naskytuje otázka, jestli se časem ženy dočkají stejných platových ohodnocení ve sportu jako muži. Tohle téma jistě brzy otevře velkou diskusi.

Použité zdroje: Sky Sports

Reklama

Fotbal

Záložníka Rangers rasisticky uráželi fanoušci na streamu. Klub to začal ihned řešit s policií

Záložník Rangers Nnamdi Ofoborh byl rasisticky urážen při streamování her na platformě Twitch. 22letý fotbalista to sdílel na svém Instagramu a klub to začal ihned řešit s policií.

Publikováno

dne

Záložník Rangers Nnamdi Ofoborh byl rasisticky urážen při streamování her na platformě Twitch. 22letý fotbalista to sdílel na svém Instagramu a klub to začal ihned řešit s policií.

Ofoborh se chtěl sblížit s fanoušky a na Twitchi streamoval, jak hraje Fifu. Jenže několik sledujících jej začlo v komentářích rasisticky urážet, tyto komentáře fotbalista sdílel na svém Instagramu.

Sdělil to i klubu, který začal okamžitě jednat. „Jsme si vědomi těchto hanebných komentářů a nahlásili jsme je skotské policii,“ uvedl tiskový mluvčí Rangers.

Hnutí Show Racism the Red card, tedy ukažte rasismu červenou kartu, k situaci dodalo: „Myšlenky všech v ‚Show Racism the Red Card‘ jsou s Nnamdim a my píšeme jemu i jeho klubu, abychom nabídli naši podporu.“

„Platformy mohou a musí udělat více pro ochranu všech uživatelů. Do té doby nelze online hraní považovat za bezpečný prostor pro barevné lidi,“ dodalo hnutí Show Racism the Red card.

22letý fotbalista přišel do Rangers v létě z Bournemouthu, ale ještě neodehrál ani minutu. Kvůli srdečním problémům stále podstupuje zdravotní testy a podle trenéra není jisté, kdy se vrátí.

Zdroj: Sky Sports, Twitter

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Sadio Mané nedohrál zápas a skončil v nemocnici. Co se stalo?

Během utkání Senegalu proti Kapverdám na Africkém turnaji národů došlo ke zranění největší hvězdy na trávníku. Hráč Liverpoolu v senegalských barvách Sadio Mané zápas nedohrál a musel být převezen do nemocnice.

Publikováno

dne

Během utkání Senegalu proti Kapverdám na Africkém turnaji národů došlo ke zranění největší hvězdy na trávníku. Hráč Liverpoolu v senegalských barvách Sadio Mané zápas nedohrál a musel být převezen do nemocnice.

Senegal dokázal v osmifinále afrického šampionátu zdolat reprezentaci Kapverd a to výsledkem 2:0. Dva hráči Kapverd obdrželi červenou kartu, jednu obdržel brankář, který se srazil s Maném.

Střet Sadia Maného s brankářem Vozinhou nedopadl dobře ani pro jednu stranu. Brankář útočníka tvrdě srazil a byl vyloučen. Ke střetu došlo v 57. minutě a Sadio Mané se rozhodl pokračovat i po mírném otřesu.

V 63. minutě se k němu dostal míč, který s pomocí břevna dostal do branky Kapverd, které již hráli pouze v devíti hráčích. Po chvilce však dříve faulovaný Mané začal pociťovat závrať. Požádal o střídání a v 70. minutě opustil hřiště.

Střídání však nepomohlo a Maného stav se zhoršil, proto jej okamžitě poslali do nemocnice. Hráčův stav se zlepšil. Brankář Vozinha jej v nemocnici navštívil a omluvil se mu.

V nastavení zápasu se ještě prosadil Dieng a poslal tak Senegal do čtvrtfinále, které se hraje v neděli. Mané má šanci nastoupit. Podle trenéra Senegalu hráč při střídání cítil závrať, ale při přepravě do nemocnice již byl v pořádku.

Ve čtvrtfinále se Senegal utká s vítězem duelu Mali a Rovníková Guinea. Ten samý večer dokázalo Maroko zdolat Malawi 2:1 a také postoupilo do další fáze turnaje.

Zdroj: Sky Sports

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Tipsport Malta Cup: Poručili větru, dešti, i koronaviru

Čtyři roky pořádá sázková společnost Tipsport mezinárodní zimní turnaj Tipsport Malta Cup na ostrovu ve Středozemním moři. Dva poslední roky navzdory přísným koronavirovým opatřením a rizikem potíží při zjištění nákazy. A účast je stále bohatší.

Publikováno

dne

Čtyři roky pořádá sázková společnost Tipsport mezinárodní zimní turnaj Tipsport Malta Cup na ostrovu ve Středozemním moři. Dva poslední roky navzdory přísným koronavirovým opatřením a rizikem potíží při zjištění nákazy. A účast je stále bohatší. Kromě tradičního českého a slovenského zástupce přivítali i týmy z Rakouska a Dánska. „Stáváme se v Evropě známými,“ potvrzuje Václav Sochor, spolupořadatel turnaje.

Už dva roky porážíte na Maltě koronavirus, turnaj pokaždé proběhl bez úhony. Jaký to je pocit vítězit nad tímto zákeřným nepřítelem?

Jedna věc je covid, s nímž jsme nemohli, když jsme turnaj před čtyřmi lety zakládali, vůbec počítat. Ale mě stejně těší, že porážíme i počasí. Celé čtyři roky nám přeje, což považuju za stejné vítězství.

Letos nám sprchlo pár minut při posledním zápase, navíc to hráčům nijak nevadilo, dokonce to vítali, že líp klouzal balon. Co se týče covidu, loni byl Tipsport Malta Cup jediný mezinárodní turnaj v Evropě, který, pokud máme informace, proběhl. To bylo hodně náročné až riskantní, ale zvládli jsme to.

Letos už jsou vakcíny, naučili jsme se s virem žít, turnaje probíhají. Snažili jsme se vytvořit bublinu, aby se nikdo nenakazil. Kdyby k tomu přesto došlo, už by to takový problém jako loni nebyl. Naštěstí k tomu nedošlo.

Turnaj jste mezinárodní účastí posunuli dále, kromě tradičního českého a slovenského týmu a loňského rakouského se přidal i dánský. Kam až ho hodláte po mapě rozšiřovat?

Je to určitý mezistupeň. Původně jsme už pro letošní ročník pracovali s projektem se šesti účastníky, bohužel covid rozšíření zhatil. Měli jsme díky pomoci maltské strany nasmlouvány dva zahraniční účastníky, Slovensko mezi ně nepočítáme, tak už jsme to tak nechali.

Mělo to výhodu v tom, že týmy na přípravě se nechtějí střetávat se soupeři ze svých domácích soutěží. V tomto smyslu se to všem velmi líbilo. Naším cílem však není mít pouze dva zástupce z Česka a Slovenska, pořád vidíme hlavní záměr umožnit našim klubům kvalitní zimní přípravu v dobrých klimatických podmínkách, na přírodní trávě s kvalitními protivníky.

Doufejme, že se všechny tyto záměry sejdou při rozšíření na šest účastníků. Naše představy jsou dva české týmy a jeden slovenský.

Letos vyhrála turnaj Sigma Olomouc, s níž má sázková společnost Tipsport i sponzorskou smlouvu. Vítáte, že uspěl váš partner?

Je fajn, že vyhrál tým, který má na dresu naše logo. Ale takto jsme to původně nezamýšleli. Gratulovali bychom i jinému vítězi. Loni, když uspěl rakouský Tirol, se nám strašně líbilo, jak se z toho upřímně radovali. Skákali na stadionu jako děti. A hned se těšili na obhajobu a další účast na Tipsport Malta Cupu. Máme z toho nádherné fotky a záznamy, jde o nezapomenutelné okamžiky.

Myslíte, že automatická pozvánka na možnost obhajoby, tedy znovu vyjet na ostrov na kvalitní přípravu, je silnou motivací?

Domnívám se, že ano. To bylo patrné i na Olomouci. Samozřejmě příprava na ligové jaro je pro všechny klíčová, ale i výsledek na turnaji berou vážně.

Na pozorování dorazili vyslanci Sparty Praha, dalšího partnerského klubu, který společnost propaguje. Nalákáte ji na účast v příštím roce?

Všechno si prohlédli, pečlivě zapsali. Provedli jsme je po hotelech, poznali i ty špičkové, Sparta bude vyžadovat servis pro evropské kluby. Viděli tréninkové plochy, ty se jim zamlouvaly. Doufáme, že v Praze poreferovali v těch nejlepších barvách. Uvidíme, jak se vedení rozhodne.

Máte v plánu lákat i zahraniční špičkové kluby?

Bylo by to krásné, nevyhýbáme se tomu. Ale naše cíle sdílíme s maltskou stranou. Naše společnost hradí účast českým a slovenským klubům, plus platí veškeré zajištění turnaje – rozhodčí, hřiště atd. Zahraniční mají smlouvu s maltskou stranou, finančně do toho nevstupujeme. Nepochybuji o tom, že má zájem dostat sem nejatraktivnější kluby.

Cítíte, že z domácí strany je o turnaj stále větší zájem?

Manažer Helmut Amhof nám říkal, že ho kontaktovaly i další kluby, že si turnaje jejich funkcionáři už všimli. Turnaj získává rovněž stále větší publicitu, dá se říci evropskou. Poprvé se ocitl na titulních stranách, pořádala se před ním tisková konference, o přenosy má zájem místní televize.

Své novináře vyslala i rakouská a dánská strana. Dostává se do širokého povědomí. Stává se atraktivní nejen pro české a slovenské kluby, kterým pobyt hradíme, ale i pro jiné, protože je zárukou kvalitních protivníků v přípravě.

Není škoda, že na zápasy nemohlo více diváků?

Je. Když tu byl předloni Baník Ostrava, dorazily za ním desítky fanoušků. Až skončí covidová opatření, věřím, že přijdou. I místní. Hraje se navíc na krásném národním stadionu v Ta´Qali, nic lepšího se nedá nabídnout.

Příští ročník bude jubilejní pátý, trochu potíží při organizování přinese mistrovství světa v Kataru, protože neznáme dopředu volné termíny pro zimní přípravu. Ale turnaj se pokusíme do nabitého programu vecpat tak, aby vyhovoval všem.

Pokračovat ve čtení

Oblíbené