Z Extraligy se stává boj o přežití. Kdo uteče Koronaviru?

“My jsme v pohodě, nás se to netýká!” Tak tuto větu už si nemůže opravdu položit asi žádný ze čtrnácti extraligových týmů. Ještě před týdnem bojovala česká nejvyšší hokejová soutěž o záchranu rozpočtu a fanoušky na tribuně. Teď už je to taková čistokrevná survival hra, kdo uteče COVIDU, přežije nejdéle.

Zdroj: fanstrinec.cz

Na začátek to byli “jen” Kometa a Vítkovice. Řekli jsme si “fajn, s tím se dalo počítat.” Na těch pár zápasů je v kalendáři přeci jen termínu dostatek. Jenomže v tuto chvíli už to není jen pár zápasů. Týmů s výskytem nakažených hráčů či členů realizačního týmu přibývá. A to tak, že rychlostí světla.

Následovali Karlovy Vary, Litvínov, Třinec, Pardubice, Mladá Boleslav a naposledy Hradec Králové. U Mountfieldu se prozatím jedná o zdravotní potíže, výskyt COVID-19 tam ještě potvrzen nebyl. Zatím! Naopak týmy Vítkovic a Komety už karanténu ukončily a mohou trénovat.

Stačí jen malé podezření, ojediněle zvýšená teplota a kluby nehodlají nic riskovat. Posílají všechny členy organizace na testy, aby případně zachránili co největší počet hráčů v týmu. A mohli případně hrát.

Výsledek každého tohoto testování však přináší znepokojivé výsledky. Vesměs se nejedná o jedince, ale početnější skupinu, která je nakonec pozitivní. Někde je to pět, šest lidí, ale někde i dvacet.

Veškerá opatrnost se zdá být zcela bez efektu. Například v třinecké kabině dodržovali hráči mimořádná hygienická opatření. Během jednoho týdne však odehráli na tripu zápasy v Karlových Varech a Litvínově.

Pár dní po příjezdu domů se u hráčů vyskytly bolesti hlavy a vysoké teploty. Je dost pravděpodobné, že si Oceláři nákazu přivezli právě z extraligových zápasů. A taky je dost pravděpodobné, že takhle se nemoc šíří napříč celou extraligou.

Listina týmu s výskytem viru COVID-19 se znepokojivě plní. Liga nemá navíc dostatek financí, aby mohla pravidelně preventivně testovat hráče, aby tomuto vzájemnému šíření zabránila. Dostala se tak do fáze takzvaného promořování. 

Už dříve před startem extraligy měly s virem čest kabiny Sparty, Liberce, Plzně nebo Českých Budějovic. Ti v letním období stáli dokonce dvakrát.

Vrcholoví sportovci však mají velmi vysoké předpoklady, že tohle onemocnění za pár dní přejdou bez nějaké velké zdravotní újmy a vytvoří si imunitu. Vypadá to, že aby extraligový kolotoč pojal opět plnou kapacitu pasažérů, bude tohle nakonec jediná možná cesta.

Co bude ale do té doby, to stále nevíme, neboť vedení ligy zatím podivně mlčí. I když se už bude hrát pravděpodobně úplně bez diváků, nikdo zatím červené nouzové tlačítko nezmáčkl.

Zdroj: hokej.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Ronaldo je vyšetřován kvůli návratu do Itálie s pozitivním testem na Covid-19

Vincenzo Spadafora, italský ministr sportu, kritizuje Cristiana Ronalda, který se rozhodl odletět zpět do Itálie poté, co měl pozitivní test na koronavirus během mezinárodního utkání s Portugalskem.

Fede Valverde se pomalu stává klíčovým hráčem Realu Madrid. Kde se vzal a jakou má zvláštní přezdívku?

Federico Valverde v sobotním El Clasicu poslal Real Madrid do vedení a španělská média ho označila za muže zápasu. La ligu moc nesledujete a nevíte o koho jde? Tak si 22letého Uruguayce rychle zapamatujte, pomalu totiž přebírá otěže madridské zálohy a potenciál má skutečně obrovský.

Vrba do Baníku? Pod Kozlem to nešlape, majitel Brabec již o něj dříve několikrát zájem projevil

V minulosti se Vrba vyjádřil v tom smyslu, že by si jednou znovu rád zatrénoval blízko jeho rodišti v Ostravě. Nadešel teď po vyhazovu z bulharského Ludogorets Razgradu ten pravý čas na splnění tohoto přání?