Fotbal
Wow! Krásná akce a ještě lepší rána zpoza vápna! Takto pomohla norská kráska Arsenalu do semifinále Ligy mistryň
Arsenal je v semifinále Ligy mistryň a to zejména díky povedenému domácímu duelu v odvetě s Bayernem Mnichov. Obrat zahájila fantastickým gólem třiadvacetiletá norská hráčka Frida Leonhardsen Maanum.

Arsenal je v semifinále Ligy mistryň a to zejména díky povedenému domácímu duelu v odvetě s Bayernem Mnichov. Obrat zahájila fantastickým gólem třiadvacetiletá norská hráčka Frida Leonhardsen Maanum.
Dvě sezony zpět ani v Lize mistryň nebyly, v minulém ročníku skončily už v prvním vyřazovacím kole, ale teď už se mohou hráčky Arsenalu radovat s fantastického postupu mezi finálovou čtveřici.
V prvním zápase čtvrtfinálového dvojutkání nestačily na Bayern Mnichov a v Německu padly kvůli jedné inkasované brance. Doma v odvetě ale zaváhání fotbalistky Gunners napravily a předvedly skvělý obrat.
Zejména gól, který srovnal stav dvojzápasu na 1:1, stojí skutečně zato. Ukazuje se, že úroveň ženského fotbalu jde zkrátka rapidně nahoru a čím více se bude podporovat, tím lepší to bude.
Nicméně zmíněnou branku obstarala třiadvacetiletá norská záložnice Frida Leonhardsen Maanum, když zakončila nádhernou kombinaci nechytatelnou ranou zpoza vápna. Krásný fotbalový moment.
Gól padl ve dvacáté minutě zápasu. O šest minut později dokonala obrat švédská útočnice Stina Blackstenius. Další trefa už v dvojutkání nepadla a Arsenal tak postupuje do semifinále.
Jenže pozor. Narazí totiž na Wolfsburg, tedy celek, který má v ženském fotbale velké jméno. Ostatně to byl v minulé sezoně právě německý klub, který hráčky Arsenalu už v prvním kole play-off Ligy mistryň vyřadil.
Fotbalistky londýnského klubu jsou ovšem stále ještě ve hře také v ženské anglické lize, když jsou sice na čtvrté pozici, nicméně na první Manchester United ztrácejí pouze tři body a navíc mají zápas k dobru.
Zdroj: DAZN, Twitter, UEFA

Fortuna liga
Další dvě posily pro severočeský Jablonec. Přichází mladý talent a gruzínský křídelník
FK Jablonec jako jeden z mála klubů Fortuna ligy začal oznamovat nové posily. Sice nemá trenéra, ale i tak Miroslav Pelta po sezóně sehnal dva nové muže mladíka Matěje Náprstka a Vakhtanga Chanturishviliho. Také už dříve přišel slovenský obránce Adrián Slávik.

FK Jablonec jako jeden z mála klubů Fortuna ligy začal oznamovat nové posily. Sice nemá trenéra, ale i tak Miroslav Pelta po sezóně sehnal dva nové muže mladíka Matěje Náprstka a Vakhtanga Chanturishviliho. Také už dříve přišel slovenský obránce Adrián Slávik.
Matěj Náprstek
Již v uplynulém týdnu Jablonec na sociálních sitích oznámil příchod Matěje Náprstka. Devatenáctiletý útočník přichází z německého Norimberku.
„Jsem rád, že se kluby dohodly a můžu se vrátit. Těším se na kluky v kabině a věřím, že zapadnu a budeme si rozumět na hřišti i mimo něj. Těším se, že si tady zahraju se zkušenými hráči, co mi dál pomůžou se rozvíjet jak fotbalově, tak i v osobním životě,“ říká po přesunu pro web Jablonce.
Vakhtang Chanturishvili
Ve středečních odpoledních hodinách Jablonec přivítal na Střelnici gruzínského Vakhtanga Chanturishviliho. Devětadvacetiletý záložník podepsal dlouhodobý kontrakt.
Naposledy působil ve zlínském Trinity, kde odehrál čtyři a půl sezóny. Dříve také hrál za slovenskou Trnavu. Vyzkoušel krátké angažmá v Oleksandrija.
Ve své rodné zemi nastoupil za Zestafoni a Dinamo Tbilisi. Za reprezentaci nastoupil do třech přátelských utkání a dvakrát si zahrál v Lize národů.
„Jsem v české lize dlouho, znám kluby a samozřejmě i Jablonec. Když jsem v Česku podepisoval první smlouvu, tak Jablonec hrál Evropskou ligu. Je to klub, který má ambice, a proto jsem tady. Jsem hráč, který má vítězný charakter a chci s klubem dosáhnout co nejvíc,“ uvedl Gruzínec pro klubový web.
Dřívější posílení
Zhruba před měsícem Severočeši potvrdili příchod Adriána Slávika. Čtyřiadvacetiletý pravý bek přišel z Banské Bystrice, kde mu vypršela smlouva.
„Nabídka Jablonce mě zaujala, vůbec jsem neváhal a chtěl jsem do toho jít. Českou ligu znám, sleduju ji. Myslím, že bych se svým stylem do české ligy mohl hodit. Jsem zvědavý, co mi to toto působení přinese,“ uvedl tehdy pro klubový web.
Zdroj: FK Jablonec
Fotbal
Velké oslavy West Hamu! Taneček Paquety, popěvek na přítelkyni Bowena zpíval i Moyes
West Ham to dokázal, v pražském Edenu vyhrál Konferenční ligu a ukončil dlouholeté čekání na evropskou trofej. Hráči to tak poté pořádně oslavili.

West Ham to dokázal, v pražském Edenu vyhrál Konferenční ligu a ukončil dlouholeté čekání na evropskou trofej. Hráči to tak poté pořádně oslavili.
V zápase se dlouho nic moc nedělo, nejvíce se řešil hozený kelímek od fanoušků West Hamu na hlavu kapitána Fiorentiny. Góly začaly padat až ve druhém poločase.
Dlouhý aut Coufala si ve vápně zpracoval Bowen, vracející se Biraghi nešťastně zahrál rukou a byla z toho penalta, kterou proměnil Benrahma. Už za pár minut ale Bonaventura srovnal na 1:1.
Když už zápas směřoval pomalu do prodloužení, Lucas Paquetá v 90. minutě nádherně vyslal Jareda Bowena, který v samostatném nájezdu proměnil a získal West Hamu trofej.
Eden zavalily obrovské oslavy hráčů a fanoušků West Hamu, kteří si to užívali plnými doušky. V kabině si poté Lucas Paquetá střihl vítězný taneček.
Při návratu na hotel byli fotbalisté West Hamu velice hluční. A zpívali zejména jeden popěvek – určitě znáte oblíbenou fotbalovou písničku „Freed from Desire“, kterou proslavili Severní Irové na EURO 2016 jako „Will Grigg’s on fire“.
Fanoušci a hráči West Hamu mají ale svou verzi, která zní „Bowen’s on fire and he’s shagging Dani Dyer, Bowen’s on fire“. Vlastně tak zpívají o tom, že Bowen je ve formě a spí s Dani Dyer, což je hráčova přítelkyně, herečka a vítězka čtvrté řady populární reality show Love Island. Naplno si tento popěvek užíval i trenér David Moyes.
Hráči si to poté pořádně užili i po příjezdu na hotel. Koho jiného také mohli hráči vyvolávat, než střelce vítězného gólu z 90. minuty.
Zdroj: Twitter, West Ham
Fotbal
Třetí nejhorší tým soutěže a žádné velké hvězdy. Co Messiho čeká v Interu Miami?
Lionel Messi ukázal, že pro něj peníze nejsou zdaleka vším. Odmítl astronomickou sumu ze Saúdské Arábie, bohužel se však ani nevrací do Barcelony. Po konci v Paříži zamíří do Miami. Co jej v tamním Interu čeká?

Lionel Messi ukázal, že pro něj peníze nejsou zdaleka vším. Odmítl astronomickou sumu ze Saúdské Arábie, bohužel se však ani nevrací do Barcelony. Po konci v Paříži zamíří do Miami. Co jej v tamním Interu čeká?
Americká fotbalová liga se má na co těšit. Do řad Interu Miami totiž přibude obrovská hvězda. Nejlepší hráč fotbalové historie. Lionel Messi tak ve svých 35 letech opouští Evropu a evropský fotbal, jedná se o konec velké éry.
Argentinský fenomén se může sice těšit na poměrně pohodlný život, s rodinou se mu na Floridě, doufejme, nebude žít špatně. Co ale ta sportovní stránka?
MLS je stále na vzestupu. Potvrzují to nové a nové sponzorské smlouvy a různé dohody. Navíc je v USA stále větší zájem o fotbal. Na fotbalové zápasy zde chodí už více lidí než například na NBA či MLB.
V minulé sezoně zde dokonce padl návštěvnostní rekord. V průměru totiž chodilo na každý zápas 21 033 diváků. Celkově tak na stadiony přišlo přes 10 milionů fanoušků.
Na Miami pak v této sezoně chodí v průměru více než 16 a půl tisíce diváků. Lze očekávat, že s příchodem Messiho se toto číslo výrazně zvedne.
Americké týmy se mohou pyšnit moderním zázemím, krásnými novými stadiony a celkově je tamní prostředí zkrátka odlišné.
Podle serveru Global Football Rankings je v současnosti americká MLS šestnáctou nejlepší soutěží na světě. Inter Miami je pak dle zmíněného webu nejhorším týmem celé ligy.
Co Messiho čeká přímo v Miami?
Inter Miami působí v MLS svou čtvrtou sezonu. Prozatím to nebyla žádná velká sláva. Dvakrát se dostal floridský celek do play-off, v obou případech skončil hned v prvním kole.
A dobře se nevyvíjí ani letošní ročník. Miami je třetím nejhorším týmem celé soutěže. Ve své Východní konferenci je poslední, v 16 duelech nasbíralo pouze 15 bodů, v lize prohrálo už pět zápasů v řadě. Hůře už si vedou jen dva týmy Západní konference.
Třebaže tým vlastní David Beckham, mnoho nějakých výraznějších jmen v klubu dosud nepůsobilo. Největší hvězdou tu byl prozatím Gonzalo Higuaín, zmínku si zaslouží také Blaise Matuidi.
Ani současná soupiska nenabízí kdovíjak známá jména. Evropští fanoušci si mohou pamatovat víceméně jen DeAndre Yedlina, jenž působil v Newcastlu, Corentina Jeana se zkušenostmi z Ligue 1 či bývalého hráče Šachtaru Doněck a ukrajinského reprezentanta Sergiye Kryvtsova.
Průměrný věk týmu je bez Messiho 24,2 let, tudíž to bude pro jeho nové spoluhráče velká věc. S hráčem podobného kalibru se nikdo z nich nikdy nesetkal. Ani zdaleka.
O to zajímavější však bude celý příběh. Dokáže Messi dotáhnout Miami k úspěchu? Dokáže tento tým pozvednout? A jak vlastně bude k fotbalu přistupovat? Případná uvolněnost v osobním životě by ho mohla opět výkonnostně o něco posunout.
Zdroj: Inter Miami, Transfermarkt, Global Football Rankings
-
Fortuna ligapřed 5 dny
Sparťan Kovář měl telefonát od kouče Manchesteru United Ten Haga! Je jasno, kde bude hrát v příští sezoně
-
Hokejpřed 5 dny
Finále Stanley Cupu: Tak trochu jiná NHL mezi Floridou a Vegas, ze které vedení ligy nejásá
-
Fortuna ligapřed 3 dny
Nová posila do realizačního týmu Sparty! K Priskemu přichází další odborník z ciziny
-
Bojové sportypřed 19 hodinami
Wow! Naskočené koleno a McGregor neměl slov. Jeho svěřenec tvrdě padl, podívejte se na parádní ukončení a reakci hvězdného Ira