Wow! Krásná akce a ještě lepší rána zpoza vápna! Takto pomohla norská kráska Arsenalu do semifinále Ligy mistryň

Arsenal je v semifinále Ligy mistryň a to zejména díky povedenému domácímu duelu v odvetě s Bayernem Mnichov. Obrat zahájila fantastickým gólem třiadvacetiletá norská hráčka Frida Leonhardsen Maanum.

Dvě sezony zpět ani v Lize mistryň nebyly, v minulém ročníku skončily už v prvním vyřazovacím kole, ale teď už se mohou hráčky Arsenalu radovat s fantastického postupu mezi finálovou čtveřici.

V prvním zápase čtvrtfinálového dvojutkání nestačily na Bayern Mnichov a v Německu padly kvůli jedné inkasované brance. Doma v odvetě ale zaváhání fotbalistky Gunners napravily a předvedly skvělý obrat.

Zejména gól, který srovnal stav dvojzápasu na 1:1, stojí skutečně zato. Ukazuje se, že úroveň ženského fotbalu jde zkrátka rapidně nahoru a čím více se bude podporovat, tím lepší to bude.

Nicméně zmíněnou branku obstarala třiadvacetiletá norská záložnice Frida Leonhardsen Maanum, když zakončila nádhernou kombinaci nechytatelnou ranou zpoza vápna. Krásný fotbalový moment.

Gól padl ve dvacáté minutě zápasu. O šest minut později dokonala obrat švédská útočnice Stina Blackstenius. Další trefa už v dvojutkání nepadla a Arsenal tak postupuje do semifinále.

Jenže pozor. Narazí totiž na Wolfsburg, tedy celek, který má v ženském fotbale velké jméno. Ostatně to byl v minulé sezoně právě německý klub, který hráčky Arsenalu už v prvním kole play-off Ligy mistryň vyřadil.

Fotbalistky londýnského klubu jsou ovšem stále ještě ve hře také v ženské anglické lize, když jsou sice na čtvrté pozici, nicméně na první Manchester United ztrácejí pouze tři body a navíc mají zápas k dobru.

Zdroj: DAZN, Twitter, UEFA