Reklama

Wimbledon plánuje vysoké pokuty za porušení pravidel v rámci pandemie Covid-19

Nejtradičnější tenisový svátek se blíží. A s ním přichází i varování ohledně dodržování pravidel v rámci pandemie Covid-19. Pokud tenisté opustí areál, ve kterém se budou moci během turnaje pohybovat, hrozí jim nejen pokuta ve výši 14 000 liber, ale i vyloučení z turnaje.

Zdroj: Pixabay

Nejen pokuta ve výši 14 000 liber (v přepočtu na české koruny necelých 418 tisíc korun), ale i vyloučení z turnaje. To hrozí těm tenistům, kteří opustí areál. Pořadatelé se zřejmě bojí případného šíření koronaviru.

Tenisté se mimo zápasy budou muset nacházet v „ochranné bublině“ kolem hotelu, a to v centru Londýna v All England Clubu. Jejich cesta bude tedy pouze mezi kurty a hotelem.

Hráči mohou zapomenout na nějaké pronajímání domů, na což byli v minulých letech zvyklí. Jediný grandslam hraný na trávě účastníkům prostor na jakýkoliv jiný program nedá.

Turnaj je letos naplánován na období mezi 28. červnem a 11. červencem. A jak tomu bylo v minulosti, tak i letos si vítěz přijde na pořádný balík peněz. V roce 2019 získal šampion 2 350 000 liber, což je zhruba 70 milionů korun.

V létě již zmiňovaného roku 2019 si vítěz odnesl o 4,4 % více než v roce 2018. Letos nejspíše dojde k mírnému poklesu, o nic dramatického by se ale jednat nemělo.

Zdroj: Wimbledon

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené