Wimbledon plánuje vysoké pokuty za porušení pravidel v rámci pandemie Covid-19

Nejtradičnější tenisový svátek se blíží. A s ním přichází i varování ohledně dodržování pravidel v rámci pandemie Covid-19. Pokud tenisté opustí areál, ve kterém se budou moci během turnaje pohybovat, hrozí jim nejen pokuta ve výši 14 000 liber, ale i vyloučení z turnaje.

Zdroj: Pixabay

Nejen pokuta ve výši 14 000 liber (v přepočtu na české koruny necelých 418 tisíc korun), ale i vyloučení z turnaje. To hrozí těm tenistům, kteří opustí areál. Pořadatelé se zřejmě bojí případného šíření koronaviru.

Tenisté se mimo zápasy budou muset nacházet v „ochranné bublině“ kolem hotelu, a to v centru Londýna v All England Clubu. Jejich cesta bude tedy pouze mezi kurty a hotelem.

Hráči mohou zapomenout na nějaké pronajímání domů, na což byli v minulých letech zvyklí. Jediný grandslam hraný na trávě účastníkům prostor na jakýkoliv jiný program nedá.

Turnaj je letos naplánován na období mezi 28. červnem a 11. červencem. A jak tomu bylo v minulosti, tak i letos si vítěz přijde na pořádný balík peněz. V roce 2019 získal šampion 2 350 000 liber, což je zhruba 70 milionů korun.

V létě již zmiňovaného roku 2019 si vítěz odnesl o 4,4 % více než v roce 2018. Letos nejspíše dojde k mírnému poklesu, o nic dramatického by se ale jednat nemělo.

Zdroj: Wimbledon

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velká strategická bitva je u konce. Jak dopadla Velká cena Španělska?

Lewis Hamilton nebo Max Verstappen? Mercedes nebo Red Bull? Asi takto by se dal vyjádřit nejen průběh závodu, nýbrž i celý závodní víkend. Kdo nakonec vyhrál a jak Velká cena Španělska dopadla?

Je tady anketa Hokejista sezony! Kdo si odnese prestižní ocenění v Tipsport Extralize?

Tradice je tradice, přes to vlak prostě nejede. Extraligové sezoně 2020/2021 definitivně odzvonilo, tudíž je kromě její rekapitulace taky nejvyšší čas vyhlásit ty nejlepší.

Kterým hráčům v české lize končí smlouva? Plavšič, Jovovič či Kliment si můžou hledat nové kluby

Ve FORTUNA:LIZE končí toto léto smlouva hned několika hráčům. Ti už jsou od zimy svolní hledat si nové angažmá, kam by se od 1. července přesunuli zadarmo. A letošní výběr nabízí dost kvalitních fotbalistů.