Výpověď smlouvy je vždy riskantní akt, komentuje kauzu Hašek fotbalový agent Nehoda

Připravili jsme si pro vás rozhovor s fotbalovým agentem Davidem Nehodou, který zavzpomínal na začátky své manažerské činnosti a mimo jiné se vyjádřil i k situaci kolem Martina Haška.

Zdroj: Archiv Davida Nehody

Kdy a proč jste se rozhodl, že se stanete fotbalovým agentem?

V roce 2001, kdy moje fotbalová kariéra pomalu směřovala do výkonnostního fotbalu. Tehdy jsem začal pracovat u mého otce, který mě zasvětil do práce fotbalového agenta. Zůstal jsem ve fotbalovém prostředí, které jsem dobře znal a hlavně se mi líbila činnost manažera.

Mohl jsem poradit jak po sportovní stránce (jako bývalý fotbalista), tak i po právní stránce (jako vystudovaný právník), což mě naplňovalo. Následně jsem si udělal licenci a začali jsme budovat rodinnou firmu NEHODA SPORT.

Mezi Vaše klienty patřil Pavel Nedvěd či Jan Koller. Jak na tyto hráče vzpomínáte?

Pavel i Honza byli klienti táty, takže otázka spíše pro něj. Ale s Pavlem a jeho rodinou jsme měli kamarádský vztah. Z pracovního hlediska jsem pro něj zajišťoval servis, který je součástí naší práce, obzvláště pro TOP fotbalistu, kterým Pavel byl. Některé zápasy obou jsou nezapomenutelné, prostě legendy!

Jedním z Vašich klientů je také David Lischka. Jak probíhal jeho přestup do pražské Sparty?

Ze začátku velmi jednoduše, následně velmi komplikovaně. V první fázi jsme se relativně rychle domluvili na podmínkách smlouvy i přestupu. Ale následovala zdravotní prohlídka a šok! To byl leden 2019.

David následně úspěšně absolvoval operaci srdce u kardiochirurga MUDr. Černého a následovalo tříměsíční čekání na funkční testy, zda srdíčko Davida vydrží maximální zátěž. Test dopadl dobře a obnovili jsme jednání se Spartou. Výsledek všichni znají, David je od léta 2019 srdcařem Sparty.

Michal Sadílek nedávno rozdělil částku 500 tisíc korun mezi nemocnici v Uherském Hradišti a městem Uničov. Jak tento jeho čin hodnotíte?

Úžasné, upřímné, bezprostřední. To je prostě Michal Sadílek, charakter s velkým srdcem.

Zdroj: Archiv Davida Nehody

Co říkáte na situaci kolem Martina Haška?

Bohužel neznám detailní podrobnosti celé kauzy. Ale všeobecně je výpověď smlouvy ve fotbalové judikatuře vždy riskantní akt a může přinést neočekávané rozhodnutí příslušných soudních institucí.

Jak pracujete v těchto těžkých dnech?

Místo cestování, víkendech strávených na fotbalech a celodenního telefonování teď dělám muže v domácnosti. Ale vážně. Jsem na čekačce, vůbec netuším, jakým směrem se vše bude vyvíjet. Aktuálně třeba řešíme s našimi hráči i kluby snižování platů, prodlužování stávajících smluv, běžnou agendu. Ale přestupy se zatím moc neřeší, zahraniční vůbec. Pochopitelně také monitorujeme situaci u našich zahraničních hráčů, jsme s nimi ve spojení a dle potřeby se snažíme řešit vzniklé komplikace.

Myslíte si, že se evropské soutěže, včetně té naší, stihnou dohrát?

Myslím, že koncem dubna budeme vědět více. Ale úplný optimista nejsem.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Manuel Neuer opět ukázal svou velikost! Nastal čas jej začít považovat za nejlepšího brankáře všech dob

Manuel Neuer má 34 let, nicméně to mu nebrání v předvádění fantastických výkonů, kterými pomáhá svému Bayernu v získávání cenných trofejí. A že už jej kdekdo odepsal? Nevadí. Neuer totiž ještě neřekl svá poslední slova a nyní nadešel čas, aby byl konečně doceněn tak, jak si zaslouží a jak se patří!

Sevilla odolávala až do prodloužení, Bayern si však došel pro čtvrtou trofej v tomto roce!

Bayern získal čtvrtou trofej v letošním roce! Superpohár UEFA mezi vítězi Ligy mistrů a Evropské ligy však došel až do prodloužení, Sevilla totiž velice dlouho vzdorovala i přes dominanci bavorského celku.

Plzeň postupuje! Přesvědčivý výsledek však shazuje nepřesvědčivý výkon

Viktoria Plzeň dokázala porazit dánského soupeře a postupuje do posledního předkola Evropské ligy. Přesvědčivý výsledek 3:0 však shazuje nepříliš přesvědčivý výkon.