Vitrína dneška: Rudé dresy si Sparta ponechala, vychovatel talentů v nemilosti FAČR

Nevábné výkony Sparty Praha vzedmuly nevoli fanoušků, hráči museli odevzdat dresy, v nichž podlehli Plzni. Ne ovšem tradiční rudé, ale bílé, symbol čistoty. Herec nastoupil proti Slavii. Antonín Barák starší, který vychoval mnoho fotbalových reprezentantů, je v nemilosti FAČR. Lionel Messi vyhrál anketu FIFA, ale sčítání hlasů bylo prapodivné.

zdroj: sparta.cz

Sparta svlékala dresy, ne ovšem rudé

Po porážce v Plzni 0:1 vyzvali fanoušci, aby hráči Sparty odevzdali své dresy, jichž nejsou pro mlhavé výsledky (po jedenácti kolech pouhých čtrnáct bodů a 9. místo v tabulce) hodni. Zároveň chtěli po trenérovi Václavu Jílkovi – v sobotu den před střetnutím měl svátek – jeho sněhovou košili, která mu je bližší než kabát.

Vyžádali si ovšem bílé, v nichž v Plzni nastoupili. Rudé, které symbolizují Spartu, si mohou ponechat. Takže Sparta nadále zůstává Spartou, rudé dresy v období železného týmu kopírovaly slavný Arsenal, v komunistickém režimu přestavovaly údernou pěst dělnické třídy a v 90. letech minulého století v nich hráči dobývali Evropu. Bílé v barvě čistoty ať si fanoušci ponechají, letenskému mužstvu stejně nesluší.

Herec poškodil MOL Cup

V pohárovém duelu Slavia Praha – Slavoj Vyšehrad (8:0) nastoupil za druholigový tým i herec Jakub Štáfek, jenž v internetovém seriálu Vyšehrad hrál fotbalistu Juliuse „Lavi“ Lavického.

Nyní se pod tímto jménem přestavil i v oficiální soutěži. Svým trapným hereckým kouskem ji výrazně poškodil, jiní hráči Vyšehradu, kteří trénují po práci, přišli o příležitost zahrát si jednou v kariéře proti slavné Slavii.

Je vidět, že soutěže, která organizuje fotbalová asociace, si už neváží nikdo.

Vzdělaný trenér je nepřítelem FAČR

Na Antonína Baráka st. chtěla FAČR podat žalobu a vymáhat pokutu 500 tisíc korun, neboť po rozvázání pracovního poměru měl nadále vychovávat fotbalisty, což umí, jeho rukama prošly tři desítky reprezentantů všech věkových kategorii.

Horšího prohřešku se opravdu nemohl dopustit, proto orgán, na nějž je vedená žaloba pro zneužívání státních prostředků, musel být důsledný. Místopředseda za Čechy Roman Berbr a nejvyšší muž asociace Martin Malík tak ztratili trenéra, který pro český fotbal vykonal tolik prospěšného.

Messi vyhrál, anketa FIFA je podivná

Celkem šest let (2010-2015) byla nejprestižnější anketa světa Zlatý míč francouzského časopisu France Football spojena s mezinárodní organizací FIFA a za tu doby doznala dosti morálních šrámů. Nyní je opět samostatná, hlasují pouze vybraní novináři, za Českou republiku Ruik Football, a organizátoři si mnou ruce za svou prozíravost.

Nejlepších hráčem světa v anketě FIFA (volí trenéři a kapitáni všech reprezentačních výběrů) se stal argentinský útočník Lionel Messi. Už pošesté, je rekordmanem. Ale okolnosti, které sčítání hlasů doprovázely, mu určitě moc nevoní.

Za Nikaraguu hlasoval jiný hráč, než bylo uvedeno, na chybné počítání si na twitteru stěžoval i súdánský trenér Zdravko Logarušič, pozornost vzbudily i neplatné hlasy z Egypta pro liverpoolskou hvězdu Mohameda Salaha.

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Sparta Praha vs. Slavia Praha: Preview a tipy na sázení

Půjde o souboj nejlepšího střelce ligy Lukáše Juliše s Abdallahem Simou, novou hvězdnou konkurenční Slavie? 297. derby bude přímým soubojem o první příčku, a tak se mají diváci na co těšit.

Juliš před derby: Musíme vyhrát a vyhrajeme!

Již v neděli čeká fanoušky českého fotbalu zápas podzimu. Sparta na Letné vyzve Slavii v boji o první místo v tabulce. Právě o utkání s největším rivalem promluvil pro klubový web Lukáš Juliš.

Derby je legendární zápas, těší se na neděli Jindřich Trpišovský

Po 12 letech se v neděli uskuteční konečně derby, v němž půjde o souboj dvou nejlepších celků v ligové tabulce. Vrchol sezony je to samozřejmě i pro Jindřicha Trpišovského.