Reklama

Vitrína dneška: Nalhávání si, že po vydařeném Euru jsme konkurenceschopní, bylo mylné

Remíza s Walesem pro český tým vítaná, soupeř byl lepší. Ligu národů ovládli Francouzi, mistři Evropy Italové přišli o sérii neporazitelnosti. Zlatý míč opět bez českého nástupce, ale Čechům to nevadí, velebí cizince. Partnerka vládce českého fotbalu si stěžuje na přezírání bývalých souputníků. Malík odchází bez výsluh. Padl další trenér – Jozef Weber v Karviné.

Wales lepší, prázdná Kazaň naplnila povinnost

Vypadalo to nadějně – stačilo porazit doma Wales, úkol na první pohled splnitelný, a baráž v kvalifikaci MS 2022 v Kataru byla hodně blízko. Remíza 2:2 po obratu vývoje střetnutí se zdá být smolná, ale upřímně – Walesané byli lepší. Bod je vysloveně přínosný.

Nalhávání si, že po vydařeném vystoupení na letošním Euru, kde tým trenéra Jaroslava Šilhavého došel až do čtvrtfinále, je český soubor konkurenceschopný silnějším výběrům, bylo mylné. Stačilo vypadnutí několika opor a upadl do průměrnosti. Kvalita kádru příliš široká není.

Výhra nad zdecimovaným Běloruskem, jež postrádalo ideologicky odpadlé hráče, kteří se neztotožnili s totalitním režimem prezidenta Lukašenka a z téhož důvodu muselo hrát v tatarské metropoli Kazani před prázdnými ochozy, aspoň neoslabila možnosti výsledkového vzestupu.

Nad Evropou zní marsejéza, Italové přišli o rekord

Druhý ročník nové evropské soutěže Ligy národů vyhráli mistři světa Francouzi a jejich marsejéza duněla italským San Sirem. Nejprve otočili výsledek v semifinále proti Belgii, když dohnali dvoubrankový náskok soupeře, ve finále se jim o jeden gólově slabší počin podařilo totéž proti Španělsku. Benzema, Mbappé a další mají pořád lesk.

Čerství vládci kontinentu Italové skončili třetí, v semifinále proti Španělsku přišli porážkou 1:2 o rekordní zápis: utrpěli první nezdar po rekordních 37 zápasech a více než třech letech. Francouzi už však mají šňůru 34 střetnutí, na letošním Euru vypadli se Švýcarskem po remíze 3:3 a střelám ze značky pokutového kopu.

Zlatý míč bez české stopy. Nikdo si neposteskne

Redakce francouzského časopisu France Football vyhlásila 30 člennou nominaci na Zlatý míč nejlepšího fotbalisty světa. Tradiční novinářské ankety, kde za Česko hlasuje Ruik.cz. Ve výběru se objevují zvučná jména, český zástupce v ní jako už po mnoho let není k nalezení. Zdá se ovšem, že to vlasteneckým náladám pranic nevadí.

Různí čeští odborníci se pozastavují nad tím, že v ní nejsou osobnosti Thomas Müller, Federico Chiesa, Jan Oblak, Achraf Hakimi či Jadon Sancho. Na nejlepšího střelce Eura Patrika Schicka (Ronaldo na základě přidaných kritérií jenom převzal trofej) si však nevzpomněli. Ani sami si neumíme vážit, čeho krajané dosáhli.

Možní zločinci Damkovou přezírají

Bývalá členka výkonného výboru Dagmar Damková si posteskla, že po době, kdy spolu s parterem Romanem Berbrem ničili český fotbal – pomocí jízdenek určovali pořadí, nasazovali tendenční rozhodčí, likvidovali opozici – ji bývalí kumpáni přezírají.

Stejně jako vydařený západočeský páreček i mnoho dalších spřízněných může čelit obvinění ze zločinného spolčení. A málokomu se proto chce k postižitelným praktikám hlásit. Tak to v těchto seskupeních už bývá.

Malík splnil historickou roli

Bez fanfár a bez výsluh odchází Martin Malík, nedávný šéf českého fotbalu, i z pozice ředitele obchodní společnosti STES, která slouží ekonomickým zájmům fotbalovému spolku FAČR.

Historickou úlohu však splnil: ochotně vykonával roli loutky skutečnému vládci Romanu Berbrovi, oddaní služebníci byli za své skutky z fotbalové kasy štědře odměňování. Snad se i on bude ze svých činů zodpovídat a nejen před fotbalovou stolicí.

Další padlý anděl, tentokrát v Karviné

Česká nejvyšší soutěž představuje dalšího odvolaného trenéra. Po Pavlu Hoftychovi v Liberci a Radimu Kučerovi v Teplicích byl odvolán Jozef Weber v Karviné. Ještě tu není jaro a už tři padlí andělé. Nebe nezná vyvolených.

Zdroj: UEFA, FAČR

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené