Reklama

Vitrína dneška: Berbr na pozici šéfa reprezentace nestačí, Holoubek v síni slavných

Zcela odlišné dva zápasy má za sebou česká reprezentace. Sladké vítězství na Slovensku a ostuda – nikoli na hřišti – se Skotskem v Olomouci. Reprezentační tým má v gesci Roman Berbr a ukázalo se, že funkci, kde je vyžadována určitá inteligence, nestačí. Do análů vstoupili Adam Hložek jako nejmladší hráč českého výběru a nečekaně David Holoubek jako reprezentační trenér. Messi zůstává v Barceloně, odstupné za něj by bylo ohromné.

Zdroj: CC BY-SA 4.0

Roman Berbr by měl z pozice reprezentačního šéfa odstoupit

Sympatická hra a sladké vítězství na Slovensku, sympatická hra a nešťastná porážka v Olomouci se Skotskem. Tak se představil vyspělý český národ na fotbalovém poli v Lize národů UEFA.

Na hřišti statečnost, v zákulisí však ostuda. Ohrožení koronavirovou nákazou rozpustilo A tým, rychle svolaný náhradní výběr sice bojoval, ale nezvládnutí situace jen doložilo, jací diletanti stojí ve vedení české reprezentace.

Tu má dle svého rozhodnutí pod kontrolou místopředseda za Čechy Roman Bebr a ukázalo se, že tento nízko vzdělaný, lidsky a rozumově nevyspělý funkcionář na tuto roli nestačí.

Jestli je chlap a najde v sobě kousek důstojnosti, měl by odstoupit. Tedy z pozice reprezentačního šéfa, na místopředsedu FAČR byl řádně zvolen, byť s vážným podezřením na zmanipulování procesu.

Lze však věřit, že v příštím roce při volbách – holedbá se, že valné hromady jako jediné umí – nebudou v karanténě jeho přívrženci a budou plně schopní dostát přiděleným úkolům.

Rekordman Hložek, Holoubek mezi vyvolenými

Do análů vstupuje sparťanský útočník Adam Hložek jako nejmladší fotbalový reprezentant České republiky. Proti Slovensku nastoupil ve věku 18 let, jeden měsíc a 10 dnů a o jeden den překonal dosavadní rekord Jana Poláka (duben 1999 proti Polsku).

Zápasem proti Skotsku vstoupil trenér David Holoubek nečekaně do elitní společnosti reprezentačních trenérů a jde o mimořádně zdatnou skupinu – Václav Ježek, Rudolf Vytlačil, Karel Brückner, Josef Masopust. A s ním se reprezentačního debutu dočkali další hráči, kteří by třeba na tuto poctu nikdy nedosáhli.

Messi zůstává v Barceloně

Možná nejlepší fotbalista v historii Lionel Messi zůstává Barceloně věrný, neodchází, přestože jeho rozhodnutí jít jinam vypadalo už skoro definitivní.

V odchodu argentinské hvězdě ale podle všeho zabránila jen gigantická výše klauzule ve smlouvě, na jejímž základě by měl zájemce o jeho služby vyplatit katalánskému velkoklubu 700 milionů eur (přes 18 miliard korun).

Vida, jakou mají peníze moc, když jich má být moc – v tomto případě přespříliš.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Stando, souhlasím s Tebou, že by měl Berbr odstoupit, ale za rozpuštěním nominovaných reprezentantů na Skotsko stojí Tvrdík. Kdyby se nepostaral ze zákulisí o vyhlášení karantény (proč v lize i více nakažených v jednom mužstvu nevedlo ke karanténě a u repre ano) a dohodl se na stažení slávistů a na ostatních ponechal, jestli chtějí se Skoty nastoupit (viz vystoupení Krále, Jankta, Vaclíka a dalších), tak jsme mohli mít 6 bodů. MJ.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené