Chelsea nezvládla utkání pátého kola Premier League, na půdě Southamptonu padla 1:2. Domácí si body vybojovali, měli více ložených šancí a po výhře se na svého úterního soupeře bodově dotáhli.

První šanci zápasu měl ve třetí minutě Mohamed Elyonoussi, trefil však pouze střed branky. Chelsea mlčela až do 22. minuty, kdy šel sám na gólmana Raheem Sterling, jehož přesným skluzem zastavil Bella-Kotchap.

Minutu nato už anglický reprezentant slavil. Jeho první pokus ještě zablokovala obrana, dorážku už nezastavil nikdo.

Southampton se ale rozhodně nevzdal, pokračoval v sympatickém výkonu a ve 29. minutě byl odměněn. Po rohovém kopu se míč dostal k Romeu Laviovi, který ho z hranice vápna nekompromisně poslal k bližší tyči.

Svatí nepřestali útočit a v nastavení vývoj otočili. V pokutovém území se dobře zorientoval Adam Armstrong a balón poslal pod břevno.

Po výměně stran mohl vedení navýšit Elyonoussi, jeho hlavičku však vyrazil Marc Cucurella. Southampton byl i přes vedení aktivnější, Chelsea byla ráda, že náznaky šancí dokáže odvracet.

V 73. minutě prostor hostující brány trefil Mohamed Salisu, Thiago Silva však míč vykopl z brankové čáry. Chelsea sice v závěru dominovala na míči, do nebezpečné koncovky se však nedostala a prohrála 1:2.

Zdroj: Canal+ Sport