Velký pokles ceny hráčů z důvodu současné krize nejvíce poškodí Barcelonu, Real Madrid a Chelsea

Že budou světové fotbalové soutěže i kluby kvůli současné krizi finančně strádat, to je jisté. Auditoři ze skupiny KPMG nyní navíc vypočítali, jak moc klesne hodnota hráčů a který evropský klub bude nejvíce tratit.

Embed from Getty Images

Skupina KPMG je více než spolehlivým zdrojem ekonomických odhadů či auditů. Jejím úkolem bylo zanalyzovat, o kolik klesne souhrnná hodnota hráčů prvoligových evropských klubů v nejlepších deseti soutěžích, a to v závislosti na dvou případných scénářích.

Prvním z nich je zrušení všech soutěží. Již nyní víme, že se stoprocentně rozeběhne německá Bundesliga, tudíž tento scénář nejspíše zůstane nenaplněn. Kluby si mohou oddechnout, stejně tak fanoušci. Pokud by totiž scénář naplněn byl, odhad hovoří o snížení hodnoty hráčů o závratných 8,7 miliardy liber.

V případě, že by se naplnil druhý scénář, tedy že by byly soutěže dohrány, je ztráta menší, i přes to obrovská. V takovém případě klesne souhrnná hodnota hráčů o 6 miliard liber.

Kdo by finančně krvácel nejvíce?

Zdroj: Dailymail.com

V prvním sloupci nalezneme 10 klubů s nejdražšími mužstvy, přičemž hodnota týmů v milionech eur se vyskytuje ve druhém sloupci. Tabulce vévodí Manchester City, v závěsu se pak vyskytuje Liverpool a španělské duo Real Madrid & Barcelona.

Procentuální pokles hodnoty hráčských kádrů v případě zrušení soutěží se nachází ve třetím sloupci, scénář kalkulující s pokračováním soutěží je pak ve sloupci posledním.

Ať už se fotbalové asociace jednotlivých zemí přikloní k jakémukoliv z nich, ztráty budou obrovské.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Letenský svatostánek, aneb místo, kde se psala historie ČR, a především domov všech Sparťanů

Na Letné, jak se přezdívá Generali Česká Pojišťovna Aréně, se odehrály velké fotbalové bitvy, k velkým zápasům zde nastoupila i česká reprezentace a poblíž se tvořila budoucnost české demokracie.

Kouč Lampard byl oficiálně odvolán! Jeho nástupcem by měl být bývalý kouč PSG

Bylo jen otázkou času, než přijde radikální změna na pozici trenéra Chelsea. Vedení klubu se v pondělí definitivně rozhodlo vyhodit Franka Lamparda. Legenda Chelsea doplatila na nepříznivé výsledky týmu. Jeho nástupcem by měl být Thomas Tuchel.

Neuvěřitelné statistiky Jindřicha Trpišovského! Stane se historicky nejlepším koučem Slavie?

Slavia Praha si v sobotu poradila s Karvinou, na jejíž půdě dokázala vyhrát 3:1. I nadále tak pokračuje ve své dominanci napříč Fortuna ligou a po patnácti kolech je stále neporažená. Za úspěchy sešívaných z velké části stojí trenér Jindřich Trpišovský, který má nakročeno k tomu, aby se zapsal do slávistických kronik...