Spojte se s námi


Fortuna liga

Bývalý kouč Slavie do Feyenordu? Nizozemského mistra by měl převzít neoblíbený kouč ze sešívané historie

Tak tohle by byla šokující zpráva. Nizozemského mistra Feyenoord Rotterdam by totiž dle nejnovějších zpráv mohl převzít Alex Pastoor. Nic vám to jméno neříká? Tak slávistickým fanouškům ano, podepsal se totiž pod černou éru sešívaných.

Publikováno

dne

Tak tohle by byla šokující zpráva. Nizozemského mistra Feyenoord Rotterdam by totiž dle nejnovějších zpráv mohl převzít Alex Pastoor. Nic vám to jméno neříká? Tak slávistickým fanouškům ano, podepsal se totiž pod černou éru sešívaných.

Feyenoord si naprosto zaslouženě došel pro titul v nizozemské ligy, využil krize Ajaxu a po celý rok naprosto dominoval, což dokázaly i vzájemné zápasy.

Dávid Hancko s Ondřejem Lingrem se tak podepsali pod mistrovský titul, který z lavičky řídil trenér Arne Slot. O něj je logicky velký zájem, a tak po sezóně zamíří do Liverpoolu, kde nahradí končícího Jürgena Kloppa.

Náhradu tím pádem musí hledat i celek z Rotterdamu. A dost možná bude velice překvapivá. Novým koučem by se totiž dle nejnovějších zpráv mohl stát Alex Pastoor. Kouč, který v minulosti vedl i Slavii, kam přicházel s velkou pompou, ale odcházel jen s bídou.

Éra ve Slavii

Psal se březen 2014 a Slavia byla v rozkladu. Nebyly peníze, A-tým hrál o sestup a majitelská struktura byla velice zapeklitá. V tu chvíli vedení nizozemského kouče Alexe Pastoora, který byl vykreslen jako spasitel.

Však také vedl týmy jako AFC ’34 Alkmaar, Fenerbahce, Heerenveen, Feyenoord, Excelsior či Nijmegen. K dispozici dostal asistenta Vladimíra Šmicera a očekávalo se, že Slavii brzy vysvobodí ze záchranářských bojů.

Byl také pohádkově zaplacen, když mu měsíčně přistávalo 670 tisíc korun, dokonce i více, než tehdejšímu trenérovi české reprezentace Pavlu Vrbovi (500 tisíc korun).

Jenže ze svého trenérského umění Pastoor moc nepředvedl. Nejvíce se sešívaným fanouškům zapsalo do paměti derby na Spartě, do kterého Nizozemec přivezl autobus a postavil 7 obránců. Nakonec Slavia pod Pastoorem ve 14 zápasech hned osmkrát prohrála a zachránila se o jediný bod.

Po sezóně se Nizozemec vrátil domů do Alkmaaru, kde dostal nabídku na pozici asistenta trenéra. Jako hlavní kouč se poté přesunul do Sparty Rotterdam, se kterou vyhrál druhou ligu a zajistil postup mezi elitu.

Po zastávce v Rakousku se Pastoor vrátil do Nizozemska, konkrétně do druholigového Almere. I to dokázal vytáhnout do první ligy a v aktuálním ročníku s ním okupuje poklidnou 12. příčku.

Podle informací z Nizozemska by měl Feyenoord jmenovat Pastoora v příštích dnech. Bývalý kouč Slavie by měl podepsat smlouvu na tři roky.

Zdroj: X, Feyenoord

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.