Reklama

Velká jména do Extraligy! Oceláři lovili v zámoří, Sparta pro změnu na severu

Český trh hráčů se zdá být pomalu, ale jistě rozebrán do posledního šroubku, ne všichni jsou však se svou současnou podobou kádru nadšeni. Proto manažeři rozhazují sítě i za hranicemi. Občas se jim taky podaří ulovit vcelku zajímavou rybu.

Zdroj: HC Oceláři Třinec

Management pražské Sparty tentokrát lovil v severských vodách. Už den před oznámením nejčerstvější posily na sociálních sítích avizovali, že se něco chystá.

Ofenzivní řady našeho týmu rozšíří švédský útočník Erik Thorell, jenž strávil poslední dvě sezony ve švýcarském Zugu. Devětadvacetiletý zkušený hráč má za úkol především pozvednout ofenzivu Sparty.

Nicméně v posledním ročníku švýcarské ligy bodově vyloženě neexceloval. Ve 42 zápasech si připsal do svých statistik 24 bodů za 8 gólů a 16 asistencí. Vedení Sparty však vidí v Erikovi velký přínos.

Po odchodu Davida Tomáška jsme potřebovali doplnit naše útočné řady a Erik se nám velmi typologicky zamlouval. Jedná se o kvalitního švédského hráče, který týmu pomůže v produktivitě,” komentuje nový příchod sportovní ředitel Petr Ton pro klubový web.

Je to teprve druhý švédský hráč, který se ve Spartě objeví. V České republice však nebude sám. Jeho bratr Gustav už dříve před blížící se novou sezonou podepsal v Plzni.

Nová posila Sparty se už na sezonu ve svém novém působišti těší: „V Čechách se hraje kvalitní hokej, týmy jsou silné a nikomu není nic darováno. Hraje tu spousta skvělých hokejistů, moc se těším, až si extraligu vyzkouším, obzvlášť v takovém klubu jako je Sparta,” řekl Švéd těsně po podpisu smlouvy.

NÁHRADA ZA GERNÁTA

Oficiální prohlášení o odchodu Martina Gernáta z Třince je takřka na spadnutí. Proto se už nějaký ten pátek spekuluje o možné náhradě.

Oceláři se za hledáním nástupce slovenského obránce znovu rozhodli prozkoumat sousedovic krajinu, ačkoliv museli pro svou posilu mnohem dál, až do organizace Toronta Maple Leafs.

Zadní řady mistrovského Třince tak vyztuží devětadvacetiletý rodák z Košic Martin Marinčin. Ten strávil za mořem celkem 11 let, což se do herního stylu Třince může velice hodit. 

Martin je výborný ofenzivní obránce se zkušenostmi z NHL i mezinárodního hokeje. Věříme, že bude pro náš tým přínos a že si ho naší fanoušci zamilují stejně jako jeho velkého kamaráda Martina Gernáta, který odchází do zahraničí,” řekl na adresu nové posily sportovní ředitel klubu Jan Peterek.

Ani on se netajil tím, že jde v první radě o to nahradit nejproduktivnějšího obránce uplynulého ročníku Extraligy: „Martin je podobný typ jako Gery a když jsme se dozvěděli, že má zájem vrátit se do Evropy, tak po poradě s Vencou jsme začali pracovat na jeho příchodu,” dodal Peterek k tomuto angažmá.

Spojení Marinčina a Gernáta je taky na kamarádské bázi, neboť se už spolu potkali v kanadské organizaci.

Na Třinec jsem slyšel samou chválu, mají každou sezonu ty nejvyšší cíle. Vůbec nejvíc jsem v kontaktu s Gerym, který mi vždy vypráví o tom, jak jsou Oceláři skvělá organizace se špičkovým zázemím,” řekl Marinčin čerstvě po příchodu.

Vytvořit fungující vazby minimálně po lidské stránce by neměl být problém. Ve stejný čas působil ve slavném kanadském týmu taky obránce David Musil.

Zdroj: HC Sparta Praha, HC Oceláři Třinec 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené