Valverde: O situaci v Katalánsku se mluví příliš mnoho ve spojení s El Clásicem

Výjimečně již dva dny před zápasem byla na programu tisková konference za účasti trenéra Barcelony Ernesta Valverdeho před utkáním v Eibaru. To však bylo chvílemi až druhotné téma, jelikož prim měla situace v Katalánsku a možné přeložení příštího zápasu, kterým bude ten s Realem Madrid.

Embed from Getty Images

Marc Brau, Barca TV: V minulé sezoně jste při dotazu na Eibar vždy zdůrazňoval jeho tlak na soupeřově polovině a náběhy z křídelních prostorů. Musíte mít tentokrát pod kontrolou tyto dva faktory, pokud chcete získat tři body?

Tohle je bezpochyby největší zbraní Eibaru, hlavně pak ten intenzivní presink. Dokáže zkomplikovat život jakémukoliv soupeři a ačkoliv o tom ví všichni trenéři, nastane moment, ve kterém Eibar udělá všechno proto, aby vás nepustil z vlastní poloviny. Častokrát riskuje a uspěje, ale má to pod kontrolou. Je velmi obtížné prolomit linii našeho příštího protivníka.

Ramon Salmurri, Catalunya Radio: Jste pro změnu termínu či dějiště El Clásica?

Je pravdou, že se o tom hodně mluví a vzešla myšlenka změny pořadatelství tohoto zápasu, o níž nejsme přesvědčení. Dnes (tiskovka proběhla ve čtvrtek, pozn. přek.) náš čeká cesta, pak v úterý letíme do Prahy a ještě bychom museli absolvovat další cestování. K tomu je důležité respektovat nastavený kalendář a fanoušky. Bude normální hrát doma a myslím si, že se jde až moc do budoucna. Do tohoto utkání zbývá 9 dní a uvědomujeme si, že tento týden je v Barceloně poněkud zvláštní. Pořád je však čas a věříme, že budeme moci hrát na Camp Nou.

Marta Ramon, RAC1: Myslíte si, že celá ta debata kolem El Clásica je logická, když se vezme do úvahy zápas z 1. října 2017, který jste museli odehrát?

Hovoří se o tom až příliš na to, že do něj zbývá 9 dnů. Je pravdou, že jsme dva roky zpátky hráli a o týden na to jeli do Wandy Metropolitano, kde se očekávalo drama. Zápas byl mezitím skvělý a ukázali se v něm příznivci obou celků. Lidé vyjádřili své názory bez jakéhokoliv problému.

Santi Valles, Cadena SER Catalunya: Domníváte se, že je nezbytné přeložit toto utkání, když se podíváte na situaci v Barceloně?

Domnívám se, že je to šance pro spoustu lidí, včetně našich fanoušků. Někteří očekávají, že to, co vidíme na ulicích se přesune na stadion, což takto být nemusí. Můžeme ukázat, že respektujeme našeho soupeře a dokážeme normálně odehrát zápas. V ochozech lidé vyjadřují své dojmy a je zřejmé, že každý chce vyhrát.

Germán García, Radio Nacional: Jak moc vám překáží v plánech dřívější cesta do Eibaru? Je to podle vás logičtější nebo byste to raději riskl o den později?

Rozhodli jsme se tak kvůli tomu, co očekáváme zítra, kdy mohou být cesty ucpané lidmi, kteří se vrátí do Barcelony z jiných měst. Mohli bychom mít problém s transportem a je naší zodpovědností to předpokládat. Hrajeme v sobotu ve 13 hodin a považovali jsme to za nejlepší řešení.

Carles Escolán, Radio Marca: Žil jste v Baskicku i v Katalánsku. Jak prožíváte poslední události a hlavně pak ty, které se v Barceloně dějí v noci?

Nechci jít příliš hluboko do tohoto tématu. Protesty jsou určitě větší než obvykle, nicméně všichni se shodneme na tom, že svoboda projevu je nezbytná. Každý má své vlastní přesvědčení a musíme se navzájem respektovat.

Alfredo Martínez, Onda Cero: Okolnosti nemluví ve váš prospěch. Po reprezentačních pauzách si nevedete dobře, musíte odcestovat o den dříve a hrajete v jednu, což není váš oblíbený čas.

Co mě trápí nejvíce je to, že hrajeme s Eibarem. A to jste nezmínil. Také s Getafe jsme hráli v 16 hodin, což není nejlepší. Není to výmluva. Strávíme více času mimo Barcelonu, to je fakt. Zápas je to pro nás důležitý, jelikož nejsme lídrem tabulky a potřebujeme body.

BeIN Sports: Dostane Samuel Umtiti již brzy zelenou? Objeví se v sobotu na hřišti?

Od začátku týdne normálně trénuje a doufáme, že se dnes zúčastní celého tréninku. Je krůček od návratu do hry.

Albert Rogé, Sport: Jordi Alba byl povolán na utkání proti Seville, ale na place se neukázal. Je nyní připraven?

Ano, je připraven hrát. Tehdy bylo ještě celkem brzy. Kdyby hrál, určitě bych ho musel v průběhu vystřídat.

Edu Polo, Mundo Deportivo: Je Leo Messi po návratu do hry a posledních dnech strávených v klubu připraven na 100 %?

Nachází se uprostřed tohoto procesu. Posledně odehrál 90 minut a dal gól. Musí jít krok za krokem a má za sebou pouze jeden kompletní mač. Určitě nám může dát hodně.

Nacional.cat: Gerard Piqué a Sergi Roberto chválili klub za komuniké ve věci zatčení katalánských politiků. Jaký na to máte názor vy? Ne tolik jako trenér, ale jako člověk.

Klub vydal prohlášení, které reprezentuje nás všechny. Jsem trenér a zpovídám se klubu. Jinak by se mě nikdo na nic neptal.

Jamie Easton, BeIN Sports USA: Luis Rubiales právě řekl, že se pokusí dnes rozhodnout o případu El Clásica. Budete se snažit jej přesvědčit, aby se hrálo na Camp Nou 26. října?

Takhle to stálo v rozpisu a nemám pochyb o tom, že naši fanoušci odpoví pozitivně. Zápas by se odehrál bez jakýchkoliv potíží a s respektem ke každému. Nevím, jaké rozhodnutí federace udělá.

Alex Pintanel, Gol a BeIN Sports: Ovlivnila by změna data El Clásica váš herní systém?

Nevím, co se stane, počkejme. Před rokem už ani nevím kolik otázek padlo na téma zápasu v Miami a nakonec jsme tam nikdy nehráli.

BeIN Sports Francie: Co si myslíte o Jeanu-Clairovi Todibovi co se budoucnosti týče?

Je to dobrý a mladý fotbalista, který má před sebou skvělé zítřky a doufáme, že nám pomůže. Poslední dobou si vede dobře. Není snadné hrát za Barcelonu, ale učí se velice rychle. Očekáváme od něj hodně.

Xavi Lemus, TV3: Sezonu jste začali nepravidelně, ale nakonec jste se zlepšili a vyhráli několik zápasů v řadě. Je tým v tomto okamžiku v takové formě, v jaké si představujete vy?

Měli jsme obtížné chvíle a jsem rád, že jsme na ně byli schopní zareagovat. V průběhu sezony se vždy objeví různé série a hlavní je se s nimi vypořádat. Rádi bychom byli v čele tabulky, ale bohužel nejsme, protože jsme několikrát klopýtli.

Diana Velasco, „10 del Barca“: Mluvil jste s Dembélém o té červené kartě, aby se taková situace už neopakovala?

Ano, přímo jsem jej požádal o to, co řekl rozhodčímu. Mezi tím, co mi sdělil a co je zapsáno v zápise, je drobný rozdíl. Hráč někdy může ztratit hlavu, ale nemyslím si, že to je Dembélého případ. Někdy vás sudí vykáže ze hřiště prakticky za nic a jindy ne, i přesto, že to přímo o to volalo.

chilský novinář: Arturo Vidal měl proti Guinei odehrát jenom 45 minut, ale Chile si vedlo tak špatně, že musel zůstat na hřišti. Je pro něj dobré, že odehrál celkem 180 minut, nebo naopak?

Nevím, každý trenér činí svá rozhodnutí. Někdy zápas začne nějakým způsobem, ale nikdy nemůžete vědět, co se stane příště a jak to skončí. Nemá to na nás žádný vliv.

agentura EFE: Vyrostl jste v Baskicku a nyní jste v Katalánsku. Nějakou dobu se situace v těchto regionech srovnávala. Myslíte si, že události v Katalánsku skutečně připomínají ty z Baskicka před pár lety?

Toto není osobní interview, ale tisková konference, na které já figuruji jako trenér Barcelony a jako takový zastupuji mnoho lidí. Nemyslím si však, že tyto situace jsou podobné. Někteří lidé by měli pokročit v hledání dialogu. Doufáme, že to, co se děje v Katalánsku, bude jen dočasné.

Jordi Blanco, ESPN: Kdo bude více těžit z toho, pokud bude El Clásico odloženo?

Nevím. Ve středu hrajeme v Lize mistrů my a Real v úterý. Oba zápasy jsou důležité a venkovní. Možná bychom na tom získali více, ale myslím si, že u takto velkých duelů to nehraje roli. Hráči jsou pokaždé připravení nastoupit do těchto zápasů.

Alex Maria Franquet, El Correo: Vždy se vám líbil Mendilibar. Co se vám líbí na jeho práci v Eibaru?

Eibar má jasný akční plán, hraje vysoký presink až do konce a to proti všem týmům. To a týmový duch se mi líbí nejvíce.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Manchester City a Atlético Madrid opouštějí Superligu! Stejný krok chystá i Chelsea

Fotbal zažívá v posledních dnech a hodinách revoluci. Největší světové týmy, v čele s prezidentem Realu Madrid, se rozhodly vytvořit vlastní ligu za účelem finančního zisku. Po extrémně negativní reakci od světa se však začíná projekt rozpadat.

Velký problém pro Spartu! Krejčí ml. se zranil, chybět může po zbytek sezóny

Tuto zprávu nechtěl slyšet žádný fanoušek celku z Letné. Trenér Pavel Vrba se nejspíš bude muset do konce sezóny obejít bez Ladislava Krejčího ml., který je v této sezóně jedním z nejdůležitějších hráčů Sparty.

Bayern Mnichov vs. Leverkusen: Preview a tipy na sázení

Bayern Mnichov se po vypadnutí z Ligy mistrů může opět plně soustředit na obhajobu titulu. Vzhledem k tomu, že se těší z náskoku 7 bodů na druhé RB Lipsko, čeká ho zřejmě poklidný konec. To Leverkusen ještě musí svést tuhý boj o pohárové příčky.