Valverde: Jsme nadšení, že nejmladší střelec historie Ligy mistrů hraje za nás

Trenér Barcelony Ernesto Valverde hodnotil výkon svých borců proti Interu Milán, který porazili 2:1 a to i přes fakt, že jim o nic nešlo, pozitivně. Na place se tak objevili spíše náhradníci a dva z nich se odměnili gólem, přičemž v jednom případě šlo o rekordní zápis.

Embed from Getty Images

Museli jsme si dát velký pozor na protivníka, který je velmi silný. Jsme spokojení, jelikož šlo o náročný zápas co se konkurence týče. Inter hrál o život a naši hráči odpověděli dobře. Někteří z nich debutovali v Lize mistrů.

Oba se přidali v této sezoně k prvnímu týmu, jsou mladí a v případě Ansua dokonce velmi. Začátek tohoto zápasu byl těžký a proto začal Fati na lavičce. Inter má zkušené zadáky, kteří nedostávají hodně gólů, ale Carles umí střílet a dělá to snadně. Ansu je gólový střelec a ačkoliv měl nějakou dobu drobné potíže, prosadil se. Jsme nadšení, že nejmladší střelec historie Ligy mistrů hraje za nás a k tomu jsme rádi, že jsme zvítězili díky dvěma odchovancům.

Chtěl jsem, ať si zahraje, protože jej každý den vidím na tréninku a víme, že to je skvělý brankář. Marc je v neuvěřitelné kondici a máme dva velmi dobré brankáře. Lidé chtěli vidět Neta a my mu důvěřujeme. Víme, že si je sám sebou jistý.

V těchto soutěžích nemůžete mít den blbec a musíte soutěžit na vysoké úrovni celých 90 minut a to ve všech zápasech. Za 5 či 10 minut můžete vypadnout. Liverpool loni prohrál tři skupinové zápasy a my žádný. Pak jsme prohráli jeden a Liverpool se stal vítězem turnaje. Zde se trestá za slabé momenty a je tak třeba se jich vyvarovat.

Embed from Getty Images

Máme povinnost vůči klubu a soutěžím, kterou naši hráči cítí. Toto bylo obtížný zápas, v němž jsme mohli prohrát. Jsme potěšení a ukázali jsme, že chceme vyhrávat vždy a všude. Dnešek (vyjádření proběhlo v úterý, pozn. přek.) nebyl výjimkou.

Vedeme si dobře a raději se na to chci dívat jako na něco průběžného. Museli jsme si projít těžkými časy, abychom se dostali sem. Měli jsme problémy, zraněné útočníky, kteří se do formy dostávali s postupem času a skupinová fáze byla obtížná. Museli jsme trpět.

Mladí hráči byli v obtížné situaci. Všechno se soudí vzhledem k výsledku a práce jde vidět i přesto. Je důležité, že nabyli sebevědomí, věří si a můžeme s nimi počítat.

S El Clásicem zacházíme příliš daleko. Myslím si a zároveň věřím, že se ten zápas uskuteční a snad to bude normální. Lidé budou moci vyjádřit své názory a bude přítomná svoboda slova. Dle mého názoru se toto utkání uskuteční a to i v případě, že budou nějaké problémy dostat se na stadionu. Je čas, abychom to odehráli – čekáme na to od října.

Aleňá mě nepřekvapil, je to skvělý hráč. Rád bych mu dal více minut, ale mám spoustu záložníků. Sázím na ostatní, ale jemu věřím a domnívám se, že je a ještě bude pro nás užitečný. O tom nemám pochyb.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nové smlouvy ve Slavii! Kontrakt podepsali Bořil s Coufalem

Slavia posiluje nejen po stránce příchodů, ale také smluvně. Nové kontrakty dnes podepsaly dvě velké opory, konkrétně Jan Bořil a Vladimír Coufal!

Lewandowski opět exceloval a pomohl zničit Chelsea! Překoná rekord Cristiana Ronalda?

Robert Lewandowski prožívá životní sezonu a nijak to nezměnila ani koronavirová pauza. Střílí góly na všech frontách, ve všech soutěžích, proti všelijak...

Petr Čech se stane oficiálně novou ikonou ve hře FIFA 21! Doplní tak Pavla Nedvěda

Je to teprve něco přes rok, co oznámila jedna z největších legend českého fotbalu konec aktivní fotbalové kariéry a hned se dočkala...