Reklama

UEFA důkaz o rasismu nedodala. Na základě čeho odsoudila Kúdelu?

Případ Ondřeje Kúdely a Glena Kamary už rezonuje fotbalovým prostředím přes měsíc a ještě zdaleka nekončí. Stoper Slavie byl za údajný rasismus odsouzen trestem na 10 zápasů. UEFA však žádný důkaz nedodala a lehce podivně odsoudila Kúdelu jen na základě výpovědi spoluhráče. A proti tomu se teď obránce sešívaných odvolal.

Zdroj: SK Slavia Praha

V 86. minutě utkání Rangers proti Slavii se Ondřej Kúdela přiblížil ke Glenu Kamarovi a něco mu pošeptal do ucha. Finský záložník po zápase tvrdil, že ho 34letý stoper počastoval nadávkou: “Zku**ená opice”.

Kúdela přiznává, že volil nevybíravá slova, ale rasismus odmítá. Případ je tak v rovině tvrzení proti tvrzení. Do celé situace se ale vložil Bongani Zungu, spoluhráč Kamary, který tvrdí, že urážku slyšel. I přes to, že si Kúdela zakryl ústa a fotbalistovi Rangers to řekl přímo do ucha.

Španělský inspektor UEFA po několikadenním pátrání došel k výsledku, že rasismus nejde prokázat a celý případ předal disciplinární komisi. Ta se v 95 % případů přiklání k rozhodnutí inspektora.

Tady se od něj ale odklonila a ačkoli neměla přímý důkaz, rozhodla se věřit verzi spoluhráče Zunga, na základě jehož svědectví udělila Kúdelovi desetizápasový trest.

Kúdelův právník René Ciencala však uvedl, že to není možné, jelikož ve stejné vzdálenosti od této dvojice stáli další tři hráči, kteří nic neslyšeli.

Slavia navíc jako důkaz dodala video, které podle nich dokazuje, že Zungu rasistickou nadávku neslyšel, ale reagoval až na výkřik spoluhráče Kamary.

Advokát René Ciencala dále uvedl, že Glen Kamara změnil svojí výpověď 4x. Bongani Zungu pak uvedl dvakrát jiná slova

Kúdelova úroveň angličtiny je navíc údajně velice špatná, podle obhajoby tak není možné, že by řekl tak náročnou gramatickou větu, ještě během fotbalového zápasu. Kamara tvrdí, že slyšel: “You are fuc**ng monkey, you know you are,” tedy v překladu: “Jsi zas**ná opice, ty víš, že jsi.”

Zdroj: Deník Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  • No idealní je když ještě ty lháři mají jinou barvu. Proti tomu není obrana neklečíte ještě se vám nelíbí že docela náhodou kopnul brankáře do obličeje. tak si nestěžujte.

   • Gramaticky to napsal dobře jenom zapomněl pomlčku. Nevěřil jsem kolik slov můžu napsat i a y.

  • Nielen dvaja luhári, ale miesto zázračného a rozprávkového “Sezam otvor sa”, bude stačiť obvinenie z rasizmu. Nevieš to, prehrávaš – obviň súpera z rasizmu. Nepokľakol si (neviem už prečo by naše národy mali pred niekým kľačať – robili z nás otrokov, janičiarov, unášali v minulosti slovanské ženy – nemali by oni pokľaknúť pred nami???? Osobne som proti takým gestám). Schyľuje sa sa na opačný rasizmus proti bielym……..

 1. Bílí češi prožívají nespravedlnost, kterou museli prožívat černoši po staletí a dělají z toho skandál jako by šlo o život.

 2. Stejně jako dva policajti. Jeden dosvědčují tomu druhému co si zamane. Ne tak v Us tam dosvědčují videem. jak jsem viděl toho druhého opicaka naskakovat tak sem si říkal ze Kudela nemá šanci.

 3. Dnes je v modě na západě odsoudit bez důkazů a došlo to i k nám viz Vrbětice . Za chvíli se to bude týkat i obyčejných lidí viz Hamstapo.

  • Napsal jste to přesně.Hon na “rasistické čarodejnice” a pěstování nenávisti k “Východu” jsou spojité nádoby.Škodovka nyní v Bělorusku poznala,kam až vede uměle vyvolávaná nenávist.Budou-li takhle pokračovat,zlikvidují celou fabriku a veškerý průmysl,na ni navazující.O hloupých politicích Demobloku nemluvě.

 4. Pokud odpovědný inspektor nedodal faktický důkaz a všechno zůstává v rovině tvrzení proti tvrzení je dobře,že se Kudela prostřednictvím právnika odvolá! Věřím,že na EU pojede . Dostane kladický trest ne neověřený a přehnaný!

 5. Když už jsme v tom jazykovědném odstavci.
  náročnou gramatickou větu -> gramaticky náročnou větu
  Překlad spíše: “…ty víš, že jo.” nebo “… a ty to víš”.

 6. S tezí o extrémně špatné angličtině to snad nemyslí vážně. Souvětí ,které obsahuje zájmeno you, slovesa to be a to know a podstatné jméno a monkey, na to stačí angličtina ZŠ. Na přídavné jméno fuc**ng stačí zhlédnout pár amerických filmů v původním znění (s titulky). To reprezentant Kúdela pro zaneprázdněnost kvůli reprezentaci nedosáhl ani základního vzdělání?

  • Jde o to, že Kúdela by max řekl “you’re fakin monkey” v tom čase, kdy to měl říct. A s jeho úrovní by dodal max “And you know it”. Jenže Kamara si pojede svojí frází i když to prostě říct nemohl. Člověk se špatnou angličtinou bude volit nejjednodušší slova a fráze.

 7. Tuhle větu by zvládl 7letej synovec. To vážně neumí slovo anglicky jo. V dnešní době. To je snad špatnej vtip

  • A anglickej synovec by to rek takhle cesky? Ty vis ze by to takhle nerekl, ty to moc dobre zatracene vis…

  • A Vy si myslíte, že by to s jinou organizací bylo jiné? Západ je přehnaně hyperkorektní, takže by tohle řešila stejně i nová organizace.

 8. Složitá není pro někoho kdo umí anglicky. Ale někdo kdo anglicky neumí, by řekl max, to you are fucking monkey, v tu chvíli, ten zbytek by ho ani nenapadlo dávat dohromady.

 9. Kúdelovi ještě přidají až na něj Kamara podá žalobu za to ,že mu po zápase svou rasistickou hlavou omlátil pěst

 10. Hlavně by to za 1,05-1,09 sec nedokázal ze sebe vysypat, ani kdyby si to trénoval.
  Aspoň mě se to nepodařilo a to jsem na tom s angličtinou trochu lépe.

 11. Sorry už jsem sehrál x vypjatých zápasů.tehdy se ještě nesimulovalo a měl bych problém ve vypjaté chvíli tohle říct česky. Když jsem zadýchaný a cloumají mnou emoce těžko bych tohle dal. Ale to je můj názor nic víc. Vypustit příval nadávek to jo ale nic víc.

 12. Je to návod do budoucna jak fotbalově slabší mužstva, která se zmůžou jen na zákeřná faulování, můžou bez důkazů zlikvidovat soupeře.
  Podle jakého zákonaje je slovní urážka trestána více než prokopnutá hlava, kopání do ležícího hráče, napadení pěstmi protihráče za účasti činovníků fotbalu po zkončení zápasu … apod.?
  Stačí jen zařvat “to bylo rasistické …”

  • Tak trochu slepičí logika,že?Chci-li někoho urazit,musím mu to říct tak,aby tomu(ten černý opičák) rozuměl.Kdyby tomu nerozuměl,bylo by zbytečné cokoliv říkat,ne?

 13. Trestat někoho za rasistickou urážku bez důkazů a na druhou stranu přehlížet zločiny a přestupky černých imigrantů?Žijeme ve světě převrácených hodnot,kde nám o morálce káží pornoherci,podvodníci a vlastizrádci.

 14. UEFA nedodala důkazy ale vydala trest v tomto případě ji měli postavit před civilní soud a zpochybnit jejich regulérnost , vlastně měli zlikvidovat UEFU , nejvíce to ale ví v Anglii tam to asi všude hlásil rozhlas !!všechny tyto věštce bych zažaloval a STAL SE TAK NEJBOHATŠÍM FOTBALISTOU !!!

 15. Připomíná mi to středověk. Stačilo nařčení z čarodějnictví, “boží soud” a šup na hranici. Dnes jen čarodějnictví nahradil rasizmus.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené