Reklama

Tvrdý trest za opičí skřeky aneb Jak se řeší rasismus v Anglii?

Rasismus je v dnešní době velmi řešenou a probíranou záležitostí. Společensky je nutné proti němu zaujmout určitý postoj a bojovat proti němu. Své o tom ví i fanoušek Manchesteru City, který se dočkal tvrdého trestu.

Manchester City Etihad Stadium By Profile - Etihad Stadium, CC BY 2.0
Zdroj: Etihad Stadium | CC BY 2.0

Rasismus je momentálně všude ve světě opravdu velmi aktuálním tématem a je proti němu veden nekompromisní boj. Kauz, které tohle téma postupně vyvolalo, je skutečně mnoho, zejména fanoušky českého fotbalu zřejmě napadne nedávný spor Ondřeje Kúdely v zápase s Rangers.

V zápase Evropské ligy, jak dnes již všichni víme, pošeptal Kúdela dosud blíže nespecifikovanou věc Glenu Kamarovi. Za tento prohřešek vyfasoval stoper Slavie přísný trest, jehož podobu už taktéž všichni dobře známe.

Nyní se však v anglické nejvyšší soutěži řešila trochu rozdílná záležitost. V manchesterském derby v roce 2019 fanoušek Manchesteru City urážel Jesseho Lingarda, Freda a Anthonyho Martiala.

Na hráče Manchesteru United dělal opičí skřeky a další hanlivá a urážlivá gesta. Jeho chování však zachytily kamery a byl tak následně obviněn z rasismu.

Nyní o jeho trestu konečně rozhodl soud, který se obviněním dvaačtyřicetiletého muže zabýval od loňského roku. A jaký trest mu tedy soud udělil?

Soud fanouškovi klubu, jenž sídlí na Etihad Stadium uložil trest v podobě tříletého zákazu vstupu na jakýkoliv stadion ve Velké Británii, navíc mu soud vyměřil pokutu ve výši 500 liber, což je v přepočtu na české koruny zhruba 14 800 Kč.

Podle informací televize Sky Sports jej navíc vedení klubu vykázalo ze svého stadionu, a to s doživotní platností!

Velmi pravděpodobně tedy můžeme konstatovat, že si tento fanoušek bude své jednání po zbytek svého života velmi dobře pamatovat. Vyplývá z toho také jedna zásadní otázka – stálo mu to za to?

Zdroj: Eurofotbal

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené