Reklama

Triumf úniku s ohromným náskokem. Nejrychlejší byl Campenaerts

Klid před bouří. Tak by se dala charakterizovat nedělní situace v pelotonu. Hlavní skupina neměla zájem čelo závodu nikterak stahovat a jezdci v úniku toho využili. Do cíle tak dojeli s ohromným sedmnáctiminutovým náskokem na peloton. Vítězem etapy se stal Belgičan Campenaerts z týmu Ohubeka Assos. Končí šestý muž pořadí Buchmann. Stal se mu osudný pád v úvodu etapy.

Zdroj: Pixabay

15. etapa měla nevyzpytatelný kopcovitý profil. Nebylo to ani pro úplné vrchaře, ani pro sprintery. Zájem favoritů a celého pelotonu tak byl minimální. To dalo ohromnou šanci úniku ovládnout další etapové klání Gira.

Hned v úvodu etapy došlo k důležitému momentu. Několik jezdců se zapletlo do hromadného pádu a etapa musela být přerušena. Bohužel se v pádu ocitl i Buchmann. Tento výborný vrchař si způsobil tak vážná zranění, že musel bohužel ze závodu odstoupit. Němec mohl útočit na pódium, ohromná škoda pro něj.

Peloton byl po následném restartu ještě z tohoto pádu paralyzovaný a toho využili uprchlíci. Únik si vypracoval rychle náskok a už si ho udržel až do konce etapy. Náskok dokonce narostl na více než 10 minut. Bylo zjevné, že peloton tuto etapu bere jako transportní.

20 kilometrů před cílem se z čelní skupiny utrhla dvojice Campenaerts, Riesebeek. Nikdo jiný jim nestačil a o vítězi se rozhodlo mezi touto dvojicí. Riesebeek se pokusil dvakrát o útok, ale neúspěšně. A tak došlo na souboj v závěrečném spurtu. V něm byl silnější Belgičan a získal největší vítězství kariéry. Peloton dojel v poklidném tempu se ztrátou 17 minut.

Giro se dostává do své závěrečné třetiny. Boj o celkové pořadí vrcholí. Další velkou bitvu favoritů můžeme očekávat v etapě číslo 16. Na programu je další pekelná horská etapa. Jedna z nejtěžších vůbec. Jezdci pojedou do horského střediska Cortina D’Ampezzo. Převýšení 5700 metrů, 3 horské prémie 1. kategorie, prostor na odpočinek bude nulový. Očekávejme totální cyklistiku už od startu etapy. A také se dost možná udělají daleko větší rozdíly než na Monte Zoncolan. Potvrdí Bernal svou nadvládu?

Výsledky 15. etapy:

1. Campenaerts 3:25:25, 2. Riesebeek +0, 3. Arndt +7, 4. Consonni +7, 5. Hermans +7, 6. Cataldo +7, 131. Hirt +17:39

Celkové pořadí:

1. Bernal 62:13:23, 2. Yates +1:33, 3. Caruso +1:51, 4. Vlasov +1:57, 5. Carthy +2:11, 6. Ciccone +3:03, 32. Hirt +48:13

Zdroj: Giro d’Italia

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Ganna opět králem časovky, vítězem Gira Bernal

Stejně jako závod začal, tak i skončil. Vítězem poslední etapy se stal Ganna ze stáje Ineos. Ital tak opanoval i druhou časovku tohoto ročníku. Druhý dojel Cavagna, bronzový skončil Affini. Své celkové vítězství stvrdil Egan Bernal.

Poslední horský test patřil Carusovi, Bernal dojel druhý a nadále vede

20. etapa měla být velkou bitvu favoritů, což se potvrdilo. Všechny překvapil Caruso, který zaútočil už 50 kilometrů před cílem. Své vedení dokázal udržet a ve 20. etapě nakonec zvítězil.

Bernal o krok blíže titulu, vítězem 19. etapy Yates

Egan Bernal okusil velkou zatěžkávací zkoušku. V páteční horské etapě na něho zaútočili všichni jeho největší soupeři. Kolumbijec to díky podpoře svého týmu ustál a přiblížil se tak vysněnému triumfu na Giro d'Italia. Nejaktivnějším jezdcem byl opět Yates a zaslouženě etapu vyhrál.
Reklama