Trenér Rada nadává na simulanty: Hráči nic nevydrží, z fotbalu je nekontaktní sport, lidi to nebaví!

Že si trenér Petr Rada občas nebere servítky a vyjádří se k některým tématům naplno, to je ve fotbalových vodách známo. Známý je například jeho výbuch směřovaný na sportovního redaktora à la tři žongly. Nyní si zanadával na simulanty.

Zdroj: fkjablonec.cz

Pozápasový rozhovor s Petrem Radou je kolikrát vystoupení samo o sobě, a to především v tom dobrém slova smyslu. Současný trenér Jablonce se toho nebojí, je ochoten jasně a bez uzardění pojmenovat věci tak, jak se skutečně mají.

Neschovává se za prázdné fráze. Naposledy popustil uzdu svého rozčarování po zápase Podještědského derby na konci minulého měsíce.

Domácí Jablonec tehdy prohrával od 24. minuty, kdy se trefil liberecký Kuchta. V 85. minutě se postaral o vyrovnávající branku kapitán Hübschmann, jednalo se o jeho premiérovou branku hlavou. Od té doby se však prakticky nehrálo.

Tahání času, fauly, kouskování hry, střídaní, udělování žlutých karet. Byť rozhodčí nastavil astronomických osm minut, fotbalových akcí už k vidění příliš nebylo. A právě to Radu namíchlo.

V otázce reportéra O2 TV, zda ho bavilo posledních deset minut, Rada odpověděl: “Mě to nebaví. Jestli dneska můžeme hrát dvě stě minut, tak je to špatně.” Narážel tak na počet nastavených minut, který byl dán právě kouskováním hry na konci zápasu.

“Hráči dneska nic nevydrží, leží. Nevím, proč bychom měli vracet balón, když na vápně (jejich) hráč padne. (Členové realizačního týmu) přijdou, ošetřují ho, hráč jde za lajnu a hned se vrací zpátky. Já to nechápu!” čertil se bývalý řízný obránce.

Zároveň si dovolil porovnat současný fotbal s tím, kterého byl sám kdysi součástí: “Takhle se kdysi fotbal nehrál! Zrovna nedávno jsem viděl finále našich proti Němcům, 85. minuta a Pivarník sprintuje na míč… Dneska je to úplně jinak, já nevím, kam to spěje!”

“Rozhodčí to trpí, nastaví osm minut, pak se to rozkouskuje, z osmi se hrají čtyři. Tyhle věci mi vadí,” povídá zapáleně bývalý československý reprezentant.

“Fotbal je mužná hra, kontaktní hra, uděláme z toho nekontaktní sport, to v každým případě. Tak to prostě je. Myslím si, že lidi to nebaví,” zakončil jednašedesátiletý rodák z Prahy.

Zdroj: O2 TV Sport

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Konečně mám dojem,že se někdo odvážil říct věci,které jsou už dávnou známé,dnešní fotbalisté jsou opravdové panenky a důkazy není třeba dokazovat,vidíme je v každém fotbalovém utkání a praví fotbalisté se ukáží jen při tom,když jsou faulovaní a přece se snaží dokončit akci aniž by se zbytečně váleli na trávníku a ukazovall jak jim soupeř ublížil i když se při zákroku na něj soupeř jen lehce dotkl.Praví gentlemani jsou vidět jen v ragby.Tento problém není jen v hráčích,ale i v rozhodčích, že jim simulování tolerují a při tom by si faulovaný hráč žlutou kartu zasloužil sám.A proto fandím p.Radovi,aby své hráče vedl k férové hře. Fotbal mám rád,ale nesnáším simulování.

  2. Naprostý souhlas s trenérem Radou.Stačí sledovat údajně faulovaného hráče,jak se převaluje přes celé hřiště,ale v žádném případě nezapomene sáhnout pro míč svýma rukama.Zakrývá si obličej,aby nebyla vidět radost,jak mu to rozhodčí sežral.Dnes stačí kolem hráče jen proběhnout a už leží na trávníku je těžce zraněn a přímo umírá.Přiběhne masér,postříká bolavou nožičku živou vodou a hráč hned vyskočí a po bolesti není ani památky.Jako rozhodčí bych jim povolil vstup na hřiště nejdřív po pěti minutách.Neymary a další podrazácké simulanty skutečně nenávidím.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.

PSG vs. RB Lipsko: Preview a tipy na sázení

V úterý večer bude čekat PSG a RB Lipsko naprosto klíčový duel, který by mohl výrazně napovědět o vývoji ve skupině H, která se zatím pro pařížský celek nevyvíjí vůbec dobře.

Divočina v Anglii: Rekordní počet přihrávek před gólem, emoce budící VAR i osahávání genitálií soupeře

Domácí Liverpool v zápase s Leicesterem zaznamenal rekordní počet přihrávek před gólem. Zápas zároveň nabídl sporný VAR moment, který ochudil Lišky o penaltu.