Spojte se s námi


Tenis

TOP 10 nejkrásnějších tenistek: Nádherná Paula Badosa či Camila Giorgi, nechybí ani Češka Martincová!

Tenis je krásný a napínavý sport už sám o sobě, ještě krásnější ale je, když v rámci turnajů soutěží tenistky, které by se rozhodně neztratily ani ve světě modelingu. Které hráčky tedy patří do žebříčku aktuálně TOP 10 nejkrásnějších tenistek na světě?

Publikováno

dne

Tenis je krásný a napínavý sport už sám o sobě, ještě krásnější ale je, když v rámci turnajů soutěží tenistky, které by se rozhodně neztratily ani ve světě modelingu. Které hráčky tedy patří do žebříčku aktuálně TOP 10 nejkrásnějších tenistek na světě?

Jak by momentálně vypadal žebříček TOP 10 nejkrásnějších tenistek? Na tuto otázku je vždy velmi těžké odpovědět, protože každý může vidět ženskou krásu zcela jinak. A tedy i výběr jakési TOP desítky podléhá subjektivnímu názoru, my jsme se v něm však snažili být co možná neobjektivnější.

Dlužno dodat, tenistky jsou v TOP desítce za sebou seřazeny na základě pořadí v žebříčku WTA. Najdeme tam každopádně i hráčky, které se nenacházejí ani v první stovce.

Paula Badosa (Španělsko, 20. místo v žebříčku WTA)

Nejvýše postavenou kráskou v žebříčku WTA je 25letá Španělka Badosa. Aktuálně se se ziskem 1862 bodů pohybuje na dvacáté příčce, přičemž jejím kariérním maximem bylo druhé místo. Doposud vybojovala tři tituly v singlu (Sydney 2022, Bělehrad a Indian Wells – 2021).

V roce 2021 se pak také radovala dosud z jejího největšího úspěchu na grandslamovém turnaji, když na Rolland Garros postoupila do čtvrtfinále.

Rovněž v roce 2021 byla nominována na cenu nejužitečnější hráčky roku, tuto trofej ale nakonec získala Barbora Krejčíková.

Donna Vekič (Chorvatsko, 32. místo v žebříčku WTA)

Druhou krásnou tenistkou je šestadvacetiletá Vekič, která momentálně v žebříčku WTA drží 32. příčku.

Ta své nejvyšší kariérní umístění zaznamenala v listopadu 2019, přičemž doposud získala tři singlové tituly – Courmayeur 2021, Nottingham 2017 a Kuala Lumpur 2014.

V letech 2012 až 2015, 2017 a 2019 byla také součástí chorvatského týmu na Fed Cupu, nejraději hraje na tvrdém povrchu.

Danielle Collins (USA, 42. místo v žebříčku WTA)

29 let, dva singlové tituly (2021 – Palermo, San Jose), nejvýše postavenou byla v červenci loňského roku, kdy se objevila na sedmé příčce žebříčku WTA.

Od té doby však americká hráčka žádný výrazný úspěch nezapsala. Tedy až na finálovou účast na Australian Open 2022.

Nutno podotknout, právě v roce 2021 vyhrála jako jedna z devíti hráček, kterým se to podařilo, 40 zápasů. Na devíti ze sedmnácti turnajů se pak dostala do čtvrtfinále a dále.

Yulia Putintseva (Kazachstán, 43. místo v žebříčku WTA)

Osmadvacetiletá Kazaška Putintseva je pouze jednu pozici za výše uvedenou tenistkou z USA, přičemž dosud nejlepším umístěním Putintsevy bylo 27. místo z února 2017. Ve dvouhře získala dvě prvenství (Budapešť 2021 a Norimberk 2019).

Anna Kalinskaya (Rusko, 56. místo v žebříčku WTA)

Čtyřiadvacetiletá ruská tenistka aktuálně není daleko od svého nejlepšího kariérního umístění, které zaznamenala v září 2022. Tehdy se pohybovala na 51. místě, na kontě zatím nemá žádný singlový titul.

Naopak ve čtyřhře už získala tři prvenství, a to v Petrohradu (2022), Portorozu (2021) a také v Praze (2019). Třikrát se v rámci doublu podívala do finále, v letech 2017, 2018 a 2020 byla součástí ruského týmu na Fed Cupu.

Camila Giorgi (Itálie, 68. místo v žebříčku WTA)

Jednatřicetiletá Italka už toho má za sebou v rámci své tenisové kariéry hodně. Na nejvyšší kariérní umístění dosáhla v říjnu roku 2018, když byla šestadvacátá.

Jinak má na kontě tři tituly ve dvouhře a hned šestkrát se objevila ve finále. Zajímavostí je, že s tenisem začala už v pěti letech a nejraději má tvrdý povrch.

Kromě tenisu má ráda také fotbal, box a MotoGP. V letech 2014 až 2016 a 2019 působila v italské reprezentaci na Fed Cupu.

Emma Raducanu (Velká Británie, 82. místo v žebříčku WTA)

Dvacetiletá Britka Raducanu má de facto celou kariéru ještě před sebou. Byť se momentálně nachází až na pozici číslo 82, v loňském roce povyskočila až na desáté místo a zapsala tak své kariérní maximum.

Raducanu už v minulosti ukázala, že se v budoucnu může pohybovat skutečně hodně vysoko. V roce 2021 získala první grandslamový titul, když vyhrála US Open. Stala se tak první kvalifikantkou, které se to podařilo.

Tereza Martincová (Česko, 98. místo v žebříčku WTA)

Tak přece jen jedna Češka v této TOP desítce. Osmadvacetiletou tenistku zřejmě všichni fanoušci moc dobře znají.

Momentálně se Martincová pohybuje na 98. místě žebříčku WTA, jejím kariérním maximem bylo loňské únorové 40. místo.

Ve dvouhře ani čtyřhře zatím žádný titul na okruhu WTA nezískala, třikrát se ovšem dostala až do finále.

Eugenie Bouchard (Kanada, 320. místo v žebříčku WTA)

Tato 28letá Kanaďanka byla, navzdory svému aktuálnímu umístění, dříve dokonce v nejlepší desítce na okruhu WTA. Bylo tomu tak v roce 2014, kdy se v říjnu pohybovala dokonce na pátém místě.

Přitom za svou dosavadní kariéru získala v singlu pouze jeden titul (Norimberk 2014), avšak zapsala hned sedm účastí ve finále. A to naposledy v roce 2021 v Guadalajaře. Bouchard ovšem působí také ve čtyřhře, kde v Aucklandu v roce 2019 získala titul.

Čtyřikrát byla v rámci doublu ve finále. Dlouhou dobu byla součástí kanadského týmu Fed Cupu a dokonce reprezentovala Kanadu také na olympijských hrách v roce 2016.

Nina Stojanovič (Srbsko, 604. místo v žebříčku WTA)

Nejníže postavená hráčka v tomto výběru nejkrásnějších tenistek. Své kariérní maximum zaznamenala v březnu roku 2020 – 81. místo. V singlu žádný titul nezískala, ovšem ve čtyřhře zvítězila 26letá tenistka dvakrát.

V roce 2021 ovládla ve dvojici Alexandrou Krunič turnaj v Bělehradu, o dva roky zpět si připsala prvenství v Jurmale. Čtyřikrát se pak dostala do finále.

Jejím idolem byla ruská tenistka Maria Sharapova, jejíž slávu ale prozatím napodobit nedokázala.

Zdroje: Instagram, WTA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.