Reklama

Tomáš Řepka o Superlize: Ten nápad se mi celkem líbil. Kde viděl nedostatky?

Superliga byla uplynulý týden velkým tématem. Vyjádřila se k ní řada osobností z fotbalového prostředí, většina kriticky. Co si o ní myslí někdejší reprezentant Tomáš Řepka?

Zdroj: AC Sparta Praha

Před týdnem to vypadalo, že se nejlepší evropské kluby přesunou do vlastní ligy, Superligy. Většinu fanoušků to ale rozhněvalo a z nápadu sešlo.

„Mně se ten nápad celkem líbil, ale pro ty ostatní mančafty to bylo samozřejmě nefér. Na druhou stranu, asi každý by si přál vidět zápasy těch nejlepších co možná nejčastěji,” řekl v rozhovoru pro eFotbal.

Kritiku nového projektu ze strany fanoušků ikona Sparty chápe, zároveň si váží toho, že třeba Bayern nebo PSG pozvánku do ligy rovnou zamítly.

„Dalo se to očekávat. A ne náhodou se k tomu německé ani francouzské kluby vůbec nepřipojily. Jak jsem říkal už v úvodu, pro většinu klubů šlo o nefér projekt. Z fotbalu by se tak postupně vytratila veškerá solidarita. To byl ten největší problém,” dodal.

Vznik Superligy by měl vliv i na české týmy. Pro ty je největší cíl dostat se do Ligy mistrů, a to z toho důvodu, že se chtějí utkávat s týmy jako Barcelona nebo Liverpool.

„Bylo by to období bez velkého fotbalu, a tudíž i bez peněz. České kluby by přišly o možnost konfrontace s těmi nejlepšími, čímž by jim samozřejmě ubyl fotbalový kredit v celé Evropě. A nejen jim.”

Závěrem se Řepka zamyslel nad tím, jak by bez TOP 6 vypadala Premier League. Do Superligy totiž měly jít oba Manchestery, Chelsea, Liverpool, Tottenham a Arsenal.

„Bylo by to něco šíleného a i kvůli tomu neměl tenhle projekt dlouhého trvání. Zároveň si ale myslím, že i kdyby Superliga prošla, k vyloučení klubů z domácích soutěží by nakonec nedošlo. Proč taky? Trestat někoho tímto způsobem jen za to, že si založil vlastní soutěž, mi nepřijde moc normální,” zakončil.

Zdroj: eFotbal

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené