Steven Gerrard z hrdiny ke zbabělci. Jak může být hrdý na hráče po fyzickém napadení?

Pro mnohé legenda nejen anglického fotbalu, ale i toho světového. Díky jeho výkonům si ho zamilovali fanoušci Liverpoolu, velký respekt měl ale i u fanoušků ostatních klubů. Jenže po včerejším utkání sám shodil tuhle gloriolu hrdiny svými nepochopitelnými výroky.

Zdroj: Rangers FC

Pojďme nejprve k fotbalové stránce. Rangers za dva zápasy nepředvedli prakticky nic, gól dali šťastnou náhodou po chybě Slavie, v domácí odvetě na fotbal rezignovali úplně a hráli spíše rugby.

Žolík, kterého Steven Gerrard vyslal do hry v 55. minutě, o šest minut později brutálně sestřelil Ondřeje Koláře, který může být rád, že vyvázl jen ze zlomeninou čelní dutiny.

V poslední minutě měl údajně Ondřej Kúdela pošeptat Glenu Kamarovi rasistické nadávky do ucha, stoper Slavie i celý klub toto nařčení popírají.

Odveta však na sebe nenechala dlouho čekat, finský fotbalista v útrobách stadionu zbil Ondřeje Kúdelu do krve.

A Steve Gerrard na tiskové konferenci? Vyjádření k marnému výkonu? K surové hře? Omluva za zranění klíčového hráče hostů? Ne. Celou tiskovku hovořil pouze o tom, že mu jeho hráč řekl, že byl rasisticky napaden.

Co nejvíc namíchlo fanoušky Slavie bylo to, že Steven Gerrard uvedl, že je na všechny svoje hráče hrdý. Bez výjimky. Opravdu? I na Kemara Roofa za šílený zákrok na Koláře? I na Kamaru za zbití Kúdely, kterému prý Gerrard sám přihlížel?

Steven Gerrard patřil mezi gentlemany světového fotbalu, po osmifinále Evropské ligy si ale svojí image značně porušil. Je to stále mladý kouč a jistě vyzraje, v budoucnu se totiž bude muset naučit krotit emoce jak svoje, tak celého týmu.

Jen tak mimochodem, před dvěma měsíci Steven Gerrard neopodstatněně obvinil z rasismu hráče Ross County. Ten byl však po důkladném vyšetření viny zprostěn.

Zdroj: Twitter

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Gerard tohle nezvládnul a hodně zklamal. Jsem zvědavý na reakci JT, který v něm viděl úžasnou osobnost…

 2. Měl jsem Stevieho rád, ale přesně tímhle svým chováním po zápase u mě úplně skončil. Vlastně nejen on ale celý slavný Rangers. Hanba jim!!!

 3. Naprosty souhlas se vsim! Gerrard from hero to zero. Jeho hraci ohrozuji svyma zakrokama zdravi hracu Slavie a on resi jedno slovo. Neuveritelne klesnul!

 4. Pochopte, ti zmrdi na čele s Gerardem, jen využili poslední šanci na změnu výsledku zápasu, který na hřišti neměli šanci uhrát, tedy kopou a mávají pěstmi jak divoké svině. Opička Kamara je jen obyčejné hovado z džungle a jestli se prokáže, že fyzicky napadl protihráče po zápase, tak by měl mít strach opustit ostrovy. Neboť to s ním nedopadne dobře.

  • oni se fakt chovali,jako by se vrátili z džungle,ale za to si můžou svým chováním sami,dovede si někdo představit,co by tito hráči Rangers vyváděli,kdyby tam nebyl rozhodčí?

 5. Ale vždyť on nemůže a nemohl jednat jinak. Atmosféra na ostrovech je už teď taková. Umíte si představit, jak by dopadl, kdyby řekl, že o nic nešlo. Že se kluci při hře v zápalu boje jenom trochu chytli a padlo nějaké to ostřejší slůvko. Veškerá zhysterizovaná média by ho roznesla na kopytech. Palcové titulky. “Gerrard nevěří hráči tmavé pleti.” “Gerrard brání bílého rasistu.” “Gerrard je sám bílý rasista.” Vždyť by do druhého dne musel skončit.

 6. Nejsmutnější je,že nejen Gerrad ale i vedení včetně hráče nedokázalo doposud vydat prohlášení ofiko s omluvou Kolářovi.Brankáři kterého při srážce i když nechtěné málem zmrzačil jejich hráč.Místo toho řeší slovní výměnu mezi hráči,jakých je v každém zápase desítky.Kdo hrál fotbal ví o čem to je.Je to ubohé k čemu se snížili.Trenér se po zápase měl starat o zdraví hráčů a né bez zájmu řešit hádku a připustit napadení Kudelu v Poháru UEFA.Nakonec za to,že prohráli může Kudelova urážka hráče černé pleti.

  • Nechtěná srážka ? Podívej se pořádně na záznam, on do Kolářovi hlavy ještě dupnul. Jasně to ukazuje zrychlení i dopad jejich těl. Pak si taky pusťte jak uvidí červenou a odchází. Ještě se podívá na Koláře a usměje se a hned opovržlivě ušklíbne. A ten výraz, když odchází z vápna – jen
   vztek a vzdor, žádný respekt, žádná lítost, žádný soucit. Na toto je Gerrard hrdý ???

 7. Kúdela si koledoval vo přesdržku od chvíle, co přišel do Slávie. Stejně jako ostatní slávisti jsou na hřišti za velký chlapáky (když vědí, že na hřišti jsou vpodstatě nedotknutelný). Jenže skončí zápas a z chlapáků jsou ufnukaný holky. A za ten rasistickej výstup si přes držku vyslověně říkal. A co se týče Gerrarda, zdál se celkem v klidu ato i na tiskovce. Proč by něměl bejt na svůj tým hrdej DAVIDG? Chtělo by to pisálci z Ruiku trochu objektivity a nadhledu. Kolář dostal naloženo po té, co byl u míče později a po té, co útočník do míče kopnul. A noha byla proklatě vysoko a po odehrání míče nadělala škodu. Červená ok, úmysl? Ani omylem. A co se týče prasáckejch faulů, myslím, že Slávie nezůstávala Skotům nic dlužna. Voni jsou slávisti strašný cíti. U každýho vostřejšího faulu maj pocit, že musí autora potrestat a to jak verbálně, tak i ručně. To se naučili u nás v lize, kde jim takovýhle chování prochází. Stane se faul ajedinej, kdo může trestat je sudí. To by jim měl někdo vysvětlit. A zrovna Kúdela je ten, kdo si servítky nebere, stejně jako třeba Bořil. Když chtěj rozdávat, musej počítat s tím, že budou i přijímat, jenže to už se jim nelíbí. A ten rasistickej výstup? i idiotovi muselo bejt jasný, že johle se bude rozebírat všude a hodně dlouho. Udělal tím Slávii, ale i českýmu fotbalu medvědí službu. Místo, aby fotbalová Evropa mluvila o Slávii s respektem, tak je z toho parádní vostuda a mluví se vo RASISTECH.
  A novináři Ruiku, chtělo by to více profesionality a objektivity a mín hysterie, lhaní a hledání informací na slávistickým webu.

  • Zřejmě jsi viděl jinej zápas než všichni ostatní. Ty budeš velkej odborník. “Proč by něměl bejt na svůj tým hrdej?” CHtěl jsem, ale dál psát nebudu, protože je to buď provokace nebo jsi jen blbec a to je pak nekonečná debata.

  • Nejsem slávista a fotbal jsem viděl ze záznamu, ale čtu tady ten názor a docela se divím.
   Napsat: Voni jsou slávisti strašný cíti !!!! opravdu 🙂
   Můžeš se prosím postavit před Koláře a říct mu to do očí.
   Nevím co se stalo, já tam nebyl a já to neslyšel. To není můj boj, to se bude řešit.
   Ale Steven se měl omluvit za všechno se odehrálo do 87 minuty.
   A pak řešit incident.
   Ten zápas to nebyl fotbal, ale jatka, které známe v podobě ragby.
   Ale to je jiný sport.
   A to napadení v uličce a zásah policie to radši komentovat nebudu.

  • Ty jsi neskutečný “skot”. Vůbec se nedivím, že někdo někoho dokáže vytočit až k fyzickému útoku. Ne ale nějakou jednou urážkou. Ať je v ní černá nebo bílá barva. Naštvat může jen zakomplexovaného chudáka. Vůbec by mě například nerozčílilo kdyby mi někdo řekl Jsi bílá prdel. Jen bych se zasmál. Ale co a jak píšeš ty, to mě vytočilo slušně. Ty asi musíš dostávat dělo dost často.

  • Vtipné. I pokud bychom připustili, že tam zaznělo fucking monkey, tak od kdy je to rasistické. Pokud by někdo označil za opici mne, rozhodně by se mi to nelíbilo a měl bych za to, že dotyčnému se asi nelíbím, nebo že si o mne myslí že jsem dobrý lezec po stromech. Ale rasismus?

 8. Ještě jsem tedy nikde nevyčetl, jakým slovy “rasistickými” Kudela oslovil toho Kamaru. Všichni melou o raismu v čele s Michal121, ale žádný přesný výstup tu není, vymyslet si můžu co chci. A jestli je tedy Gerrard hrdý na ty své krvežíznivé psi, tak je to chudák. Tak hovadský hrající mančaft co je Rangers jsem v životě neviděl, a rozhodčí na to čuměl, jako puk, kdy měl vytasit ještě dvě červené a odpískat dvě pently na Simu a na Baha, toď vše. Jo a UEFA doufám, že těm kopáčům zakáže minimálně na tři roky mezinárodní zápasy, když si fotbal pletou z MMA zápasy.

 9. mě by tedy dost zajímalo, na co čekají čeští takzavaní funkcionáři. Co všechno si musí nechat český klub nechat na mezinárodní úrovni líbit? Jednoznačně účelové obvinění z rasizmu, protože se ukazuje, že se z něj skoro nedá očistit je v pořádku, ale nechat na hřišti mrzačit hráče pod dohledem sudího, napadnout protihráče při cestě do kabin a ještě je schálně nechat trčet v nepřátelském prostředí aby se domácí stihli domluvit a napadnout fyzicky odcházející hráče? To se neděje ani v pralese. Tohle by měla naše “garnitura” přednostně řešit a požadovat jednoznačný doživotní distanc jak pro gerrarda tak pro zbytek toho takzvaného fotbalového týmu a hlavně rozhodčího. Z jakého důvodu ještě nevydali nějaké ostré vyjádření ohledně úmyslného zranění Koláře?

 10. Na ostrovech je rasistický i pozdrav. Gerrard neměl jinou možnost. Problém je, že Číňanům nevěřím ani nos mezi očima. Už jen to, jak Deli kýval, když s ním po zápase Gerrard mluvil je dost zajímavé. A pokud si všimnete, tak mu říká “tys to slyšel, řekni to trenérovi” a Deli šel a řekl mu to, bezprostředně po konci. Trpišovský byl jak opařený. Gerrard s ním taky mluvil, rozčileně a Trpišovský jen poslouchal a kýval. Vůbec žádná reakce na výhrůžný prst směrem k němu, nic, jen sklopená hlava.
  Každopádně, jestli to Kúdela řekl, nebo ne je v podstatě jedno, protože tím, co Rangers udělali se zachovali rasisticky směrem k bílým, neboť to považují v podstatě za normu chování. Ale, že dostal přes držku sešívka, tak to mě trápí ze všeho nejmíň.

  • Je to zbytečně nafouknutý, Kůdela mu řekl: “I Příbram nám dala 3 banány.” Ale mluví špatně anglicky a ten finskej černoch mu rozumněl jen ty banány no a průser je na světě.

 11. ZA TOTO MĚ ZABLOKOVALI Toto jsem napsal na FB Rangers Jste chudáci, klub který neumí prohrát. Vaše hra je založena na simulování, vyhrožování, zastrašování a hrubé hře. A nyní se snažíte zakrýt svou neschopnost rasismem. Kdyby zde pískal normální rozhodčí, nedohráli by jste pro malý počet hráčů. Boj proti rasismu je pravděpodobně větší hra než fotbal. Pro mě, když je někdo debilem, která z frustrace kopne hráče ležícího na zemi, bude vždy debilem a nezáleží na tom, jestli je bílý nebo černý
  10:11

 12. Myslím, že Gerrard nemá být na co hrdý. Absolutně na nic….Ani na sportovní výkon, ani na brutální chování hráčů na hřišti a už vůbec ne na pozápasovou dohru, kdy neunesli vyřazení…Měl by se za vše Slavii omluvit a stydět se za celkové účinkování Rangers v Evropské lize….

 13. K Jirkovi. Vy vyvozujete z řeči těla, co kdo řekl, a jak kdo reagoval. Ano, i já jsem viděl jak Gerard oslovil Deliho a potom i Jindřicha Trpišovského, jistě anglicky. Ale Jirko, možná nevíte ,že pan Trpišovský neumí anglicky, a Deli také ne. Ve studiu ČT po zápasu s ním L. Šmicer mluvil francouzsky.

 14. Slávka si o to řekla sama.Zasela vítr,sklidila bouři.V prvních deseti minutách měli nejméně tři
  hráčí hostí dostat po žluté kartě a byl by klid.Rozdráždili domácí a ti přistoupili na jejich styl hry.
  A nyní Slávka fňuká a žaluje.Nechutné!Přestaňte hrát záludně,přestaňte filmovat,přestaňte fňukat a hrajte slušný fotbal.
  Trenér domácích byl na hřišti jako hráč velice slušný.Ten se jako trenér určitě nezměnil.
  Nevěřim slávistům,že tam nic neproběhlo.Už jenom to zakrývání úst.Pro rámus?Nebyl důvod.
  Hrálo se bez diváků!!!Vzhledem k okamžité reakci domácího hráče?
  Ať disciplinárka potrestá zákrok na brankaře a hráči?Ti si to vyřídili jako chlapy.

 15. A co dnes již v Británii vyhlášený “východní” rasismus a četné případy napadání Čechů, Poláků a dalších občanů z východní Evropy jen pro jejich původ. Mimo jiné hlavní důvod Brexitu.

 16. jestli mu to Kúdela řekl,či ne,ví jen on,jestli ano,měl by se okamžitě OMLUVIT všem opicím!!!!

 17. Vždy se má vycházet z toho, co je prokázáno. Hráči Rangers neunesli porážku a začali se chovat jako ubožáci. Důkazem nemusí být jen přiznání jednoho z nic, ale i samotný záznam z utkání ukazující několik zákroků, které do fotbalu nepatří. Akce v útrobách stadionu byla rovněž připravena a nemá v historii fotbalu příliš obdoby. Zakryté kamery a svědectví delegátů UEFA a přítomných by měly stačit. S trenérem domácích asi nelze počítat. Proti týmu Slavie hovoří pouze tvrzení protihráče či protihráčů zjevně frustrovaných prohrou, které nelze ničím podložit. Těžko lze čekat, že by své tvrzení vzal(-i) zpět po tom všem. To samé ovšem platí i pro hráče Slavie. Můj osobní názor je ten, že rasismus i jakákoliv diskriminace je dnes zaklínadlem a jasně potvrzuje fenomén “tyranie menšiny”. Prozatím zůstávají faktem újmy na zdraví na straně Slavie, které jsou na civilní soudy. Rasismus na straně Slavie podle mě zůstane neprokázán, i když očekávám ze strany UEFA nějaké šalamounské řešení, protože tlak na potírání jakýchkoliv “projevů” v tomto směru je velký.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Ondřej Kúdela dostal stopku na deset zápasů. Přijde tak o Euro

Po Glenu Kamarovi a Kemaru Roofovi zná už i Ondřej Kúdela svůj ortel. Za rasistické urážky byl suspendován na deset zápasů v rámci UEFA. Tudíž přijde i o Euro, do odpykaných zápasů se ty ligové totiž nepočítají.

Slavia si zaslouží být tam, kde je. Ukázala nám, že se nikdy nevzdává, říká kouč Arsenalu

Odveta čtvrtfinálového souboje Slavie s Arsenalem je již za dveřmi a kouč londýnského celku už za sebou má tiskovou konferenci. Na té se vyjádřil k několika tématům, přičemž nezapomněl pochválit pražský celek.

UEFA zveřejnila trest pro Roofa a Rangers! To je vtip, rozčilují se fanoušci Slavie

Osmifinále Evropské ligy mezi Slavií a Rangers vzbudilo neuvěřitelně moc ohlasů i emocí. Zápas je řádně dohraný až takřka měsíc po písknutí do píšťalky. A fanoušci Slavie nesouhlasí s trestem pro skotský klub ani útočníka, který zranil Ondřeje Koláře.