Statistiky 8. kola Premier League

Rozhodně největším překvapením 8. kola je výhra Crystalu Palace nad obhájcem titulu Chelsea. O první letošní ligové výhře rozhodl navrátilec do sestavy Wilfried Zaha, který se tak stal prvním hráčem týmu Eagles, jenž v letošní sezóně Premier League vstřelil gól.

Úvodní gól Crystalu Palace byl totiž vlastní a hráči současného trenéra Roye Hodgsona na něj čekali 731 minut.

Dalším týmem, který v letošní sezóně Premier League tápe je Everton, jenž v létě investoval nemalé peníze do nových posil a 8 bodů z prvních osmi kol je určitě neuspokojivý výsledek pro vedení Toffees.

Včera se Everton utkal s Brightonem a remízu 1-1 zachraňoval Wayne Rooney, jenž v 90. minutě proměnil penaltu. Tento gól znamenal i fakt, že 31letý útočník vstřelil gól již 36. týmu v Premier League. Pouze Frank Lampard (39), Andy Cole (38) a Alan Shearer (37) vstřelili gól více týmům.

Tyto špatné výsledky Evertonu samozřejmě vytváří tlak na trenéra Ronalda Koemana, který vyhrál pouze 18% venkovních zápasů s Evertonem (22 proher a 4 výhry), ve srovnání s 37% zápasů, jenž strávil na lavičce Southamptonu (38 proher a 14 výher).

Nějak skvěle na tom není ani Arsenal, který padl s Watfordem 2-1. Skóre zápasu otevřel Per Mertesacker, který předtím nedal gól 1 400 dnů, naposledy skóroval proti Manchesteru City v prosinci 2013.

V 71. první minutě však dostal Watford šanci skórovat z penalty a útočník Troy Deeney neváhal a srovnal na 1-1. Golman Petr Čech tak nechytil ani dvanáctou penaltu, které v dresu Arsenalu od svého příchodu čelil.

Když poté Tom Cleverley rozhodl ve druhé minutě nastavení o výhře Watfordu 2-1, dostal svůj tým na 4. místo v letošní tabulce Premier League, 2 body právě před londýnský tým.

Je zajímavé, že pouze Crystal Palace (29) inkasoval v Premier League více venkovních gólů, než Arsenal (26) v tomto roce.

Týmem 8. kola je rozhodně Manchester City, který zničil Stoke 7-2. Skvělé pasy opět posílal Kevin De Bruyne, jenž od svého debutu v září 2015 nahrál na 32 gólů, což je více, než kterýkoliv jiný hráč v Premier League.

Manchester City v letošní sezóně nastřílel už 29 gólů a u 10 z nich byl útočník Gabriel Jesus.

Zdroj: @OptaJoe