Starý dobrý Stanciu! Rumunský záložník podal excelentní výkon a gólem zařídil vítězství nad Plzní

Slavia zvládla zápas v Plzni a po výhře 1:0 vede ligu o šest bodů. Zápas rozhodla trefa Nicolae Stanciua, který byl po celý zápas aktivní a má velký podíl na výhře sešívaných.

Zdroj: Slavia.cz

První velká šance přišla až v 18. minutě, Jan Kuchta však poloprázdnou branku přestřelil. Čtyři minuty nato na druhé straně hlavičkoval Aleš Čermák, Ondřej Kolář se ale blýskl excelentním zákrokem.

Slavia šla do vedení ve 26. minutě, kdy po pěkné kombinaci uklízel míč do sítě z voleje Nicolae Stanciu. Následně začala Plzeň tlačit, do zakončení se ale nedostávala.

A tak ve 41. minutě vypálil opět Stanciu a Jindřich Staněk měl co dělat, aby jeho pokus z úhlu vyrazil na roh. Do kabin se tak šlo za vedení Slavie 1:0.

Do druhé půle vstoupila aktivněji domácí Plzeň, v koncovce však byla nepřesná. V 55. minutě to zkusil zpoza vápna Stanciu a jen těsně minul zadní tyč.

Výborný výkon Stanciu podtrhl chytrou nahrávkou do tutové šance Abdallahu Simovi, jenž pravačkou přestřelil bránu. Hned na to pálil na druhé straně Ondřej Mihálik, z voleje však přestřelil.

Poté se začala hra hodně kouskovat a další šance přišla až v 76. minutě, kdy z přímého kopu minul Stanciu. Tři minuty nato to zkusil z dálky Pavel Bucha, Kolář si ale poradil. Slavia už si závěr zápasu pohlídala a zvítězila 1:0.

1. Momentálně nemá Slávie u nás konkurenci. Ještě horší pro Spartu je to, že i když je Plzeň ve srabu, hrála důstojnější roli, než Sparta v derby. Snad se o pauze bude něco dít.

2. S těmi chvalozpěvy bych spíše šetřil. Není to zas až tak dávno (měsíc?), co nebyl ani v základu a když už byl v základu, tak byl až trapnej. Současná “královna Viktoria” skutečně není měřítkem.

3. Dva postřehy:
    – nedostatečně potrestaný loket Buči do krku Lingra – doufám, že dostane stopku na 4 zápasy a bude se to tu min. týden rozebírat stejně jako v případě Krejčího – pokud ne, tak je to naprosto špatně a opět nakloněná rovina odporné Plzně,
    – nad nebesa velebený Šíma nedokázal jedné z nejhorších obran v lize zasunout ani jednoho fíka, pro mě jednoznačné selhání a zklamání nebo jen průměrný čutálista – vyberte si.

4. Stanciu dal gol rozhodl zápas byl vidět trochu víc,než ostatní.Hlavně proto,že se nerozpakuje a pokud je to jen trochu možné pálí s každé pozice.Ovšem je to jen jeden článek v dobře namazaném stroji jménem Slávie Praha.Mašínfíra pan Trpišovský je v laufu a umí stroj,když začne tarokovat opravit za pochodu.Týmu dal tvář a naučil ho vyhrávat a nebát se postavit čelem Opavě a nebo Lille.Hlavně chuť do hry pohyb agresivita a nasazení po celé utkání vynesli Slávii o dvě patra výš ,než ostatní týmy v lize.Nesmím zapomenout základní věc slušnost , úcta k soupeři, rozumná argumentace, pokora na rozdíl od nabubřelích konkurentů s Letenské pláně.

• Pod poslední větu se podepisuji! Ale…..! V tom týmu, kterému dal tvář, také působí v nemalé funkci také něco tak odporného jako asistent Houštecký.

• RUNY – oprav si prosím pravopisné chyby – “nabubřelích” – to je facka do tváře všech ostatních Slávistů. Taky si úplně nemyslím, že se jedná o tým “Slávie” Praha, ale “Slavia” Praha, což od jejich příznivce zní zvlášť hrozně, když vás musí opravovat příznivec Sparty.
      Ale hlavně – neměla letos Slavia za soupeře z Francie Nice namísto Lille, což je docela problém, protože výkonnostní rozdíl mezi těmito týmy je docela značný, ale možná je to nad vaše chápání.

• Hlavně tam byl velký rozdíl v aktuální formě, protože zatímco Nice hrálo tak špatně, že prohrálo nejen 2x v EL se Slavií, ale i v Ligue 1 s posledním Dijonem, což stálo flek trenéra Vieiru, tak Lille se ve stejné době propracovalo na čelo Ligue 1.

• Přesně – zatímco Sparta měla ve skupině Lille (2. jen o skóre v Ligue 1 a před PSG) a AC Milán (vede Serii A), tak Slavia měla pouze průměrné Nice a jen špičkový Leverkusen, se kterým by vyřazovacím způsobem s přehledem vyletěla jako raketa a to ještě měli z prdele kliku, že doma vyhráli, přestože i s o hráčem v poli navíc byli horší.

• Slavia deklasovala Spartu ve vzájemném utkání 3:0. Ne tady montovat do toho kdo jaké měl soupeře v EL. Vzájemnej zápas ukázal kdo je na tom nejmeně o třídu lépe.

• VENY – vůbec nezpochybňuji porážku v derby, kterou si Sparta vyrobila v podstatě sama hned na začátku neproměněnou pentlí. A bodový rozdíl v tabuli myslím adekvátně vyjadřuje nynější kvalitu a odolnost obou týmů – Sparta prostě potřebuje hodně přidat, to nutné si přiznat.
            Nicméně v pohárech je to trochu jinak a tam bych Slavii nepřeceňoval a Spartu nepodceňoval. Dva zápasy se Spartě nepovedly stejně jako Slavii a ve dvou měla Sparta smůlu a ve dvou Slavia štěstí a to měla Sparta jednoznačně těžší skupinu, takže asi tak.

5. Srovnávat Slavii a Spartu je poslední roky spíš srandovní. Ano je pravda že Sparta měla silnější skupinu v EL ale taky proto zní vyfičela jako papír. A Slávia naprosto s přehledem postoupila dál. Což je obraz těchto dvou týmů. Sparta prostě na Slávii nemá ani náhodou. Slavia je úplně někde jinde ve všem. Tak to prostě je

• Především je Slavia jinde s fans – nalezli do ní “příznivci úspěchu” z odporné Plzně, jak jinak si vysvětlit ty tisíce rádoby-fanoušků, kteří nyní lezou po zástupech z kanálů 🙂

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Fanoušci Arsenalu mohou začít slavit! Přestupová hádanka jménem Özil je vyřešená

Bývalý německý reprezentant Mesut Özil konečně mění působiště, když míří do tureckého Fenerbahce. To určitě uvítají jak fanoušci, tak klubová kasa, kterou několik let ždímal.

Případ Kuchta: Zahodil dvě obrovské šance, ale nakonec je proměnil. Našla Slavia konečně svého útočníka č.1?

Před sezónou nikdo příliš nechápal, proč si Slavia stahuje Jana Kuchtu zpět do Edenu. V útoku měla Musu, Tecla a Júsufa, na co tedy další útočník? Jindřich Trpišovský ale znovu ukázal, že ví, co dělá.