Reklama

Sparta zakázala redaktorům vstup na derby za zprávu o Plavšičovi. Ti to berou jako omezování novinářské práce

Na začátku tohoto týdne fotbalové vody v České republice pořádně rozčeřila zpráva o přesunu Srdjana Plavšiče ze Sparty do Slavie. Přišel s ní deník Sport, redaktoři Jan Podroužek a Jan Vacek. Jako odplatu se letenští rozhodli oběma redaktorům neudělit akreditaci na derby mezi Spartou a Slavií.

Zdroj: AC Sparta Praha

Srdjanovi Plavšičovi končí v létě na Letné smlouva a novou nepodepíše. V Praze ale zůstane, jen se přesune na druhý břek řeky k sešívaným. Takhle zněly původní zprávy redaktorů deníku Sport, kterým to potvrdily čtyři na sobě nezávislé zdroje.

Slavia informace nevyvrátila, Sparta se k nim nechtěla vyjadřovat. Sám hráč zprávu dementoval, což je logické vzhledem k nedokončené sezóně. Ondřej Kasík, tiskový mluvčí Sparty, se na Twitteru dušoval, že mu Plavšič řekl, že se Slavií nejedná.

Ovšem celá situace má velkou dohru. Sparta se cítí dotčena a poškozena deníkem Sport, který mimochodem vlastní Daniel Křetínský, majitel Sparty Praha.

Proto se šéf klubu František Čupr a sportovní ředitel Tomáš Rosický rozhodli, že na semifinálové derby v poháru neudělí akreditaci redaktorům, kteří se zprávou přišli.

“Takové jednání pokládáme za nebezpečný pokus omezovat novinářskou práci v Česku a za nepřípustnou odvetu pro reportéry, kteří jen publikovali z několika zdrojů ověřené informace o pravděpodobném přestupu sparťanského záložníka,” uvedl ve svém prohlášení šéfredaktor deníku Sport Lukáš Tomek.

Jde přitom už o druhý pokus neudělit akreditaci. V březnu se rozhodla Slavia neudělit akreditaci fotografovi Pavlu Mazáčovi za vyfocení VIP tribuny, kde seděl Roman Prymula. Po pár hodinách ale své rozhodnutí přehodnotila a akreditaci Mazáčovi nakonec udělila.

Zdroj: Deník Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Roso, ztrácíš nervy a ten blbec vedle tebe to je taky materiál. Dalších pět let to po vás někdo normální bude dávat do pořádku. Sežeň si bráchu a večer všichni tři zhasnete a klíče vraťte na vrátnici, ráno hlavně nechoďte, započtaky vám dojdou poštou a ty vyhozený miliony za pomalý kopyta co jste všichni tři přitáhli budete samozřejmě splácet.

   • Pročtěte si komentáře ohledně Sparty za poslední týden a i hlupakum ovcím Rosického musí být jasné že Millwall je jen jeden ale x dalšich to vidí hodně podobně jako on a tak to i píší !

  • Přesně 👍 ! Tak by to bylo v profesionalně vedeném klubu ale bohužel tím Sparta již více než 16 let neni ! Všichni 3 měli být již dávno vyhozeni na hodinu !!!

 2. Jen ať jedni šmejdi vyběhnou s druhými. Novináři jsou odpadem slušné společnosti a ještě se budou rozčilovat. Nas…at jim.

 3. Tak ať novináři řeknou o jaký zdroj se jedná,a když to pak nebude pravda že Plavšič jde do Slavie tak zaplatit vysokou pokutu.Je snad nějaká novinářská čest.

 4. Tvrdíku buď úplně klidnej, že Sparty ti nebezpečí zatím nehrozí, dokud tam budou sedět tyhle dvě neschopný klíšťata plus jejich kámoši.

 5. Novináři jsou zaměstnanci deníku Sport, který vlastní Křetínský. Takže zákaz vstupu na stadion je naprostý nesmysl a ubohost, které jsem si myslel, že je schopen pouze Tvrdík, takže kdo to ve Spartě rozhodl, by měl nést důsledky (foto u článku je ilustrační). Ale zaměstnavateli, tj. Křetínskému by měli redaktoří vysvětlit, odkud mají informace, jinak vyhazov – nebo se jedná o nějaké zákulisní hry – a v režii koho?

 6. Na konec měl Rosa pravdu,že je tam nepustil ušetřil je ,již tradičního výprasku od Slávie.V zítřejším sportu můžou psát jen a pouze,jak jde Sparta správnou cestou a je jen otázka času odhaduji tak 10 let,než si to sedne.

 7. Tohle už je jen a pouze Rosickýho Sparta do toho už Taliána netahejte pro minimálně šest ,, hráčů,, to muselo být poslední derby další maximálně na Silvestra, ale i tam bude Trávník mezi důchodcema k smíchu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené