Reklama

Slávistický problém na stoperu může vyřešit podceňované eso

Pomalu se blíží předkola evropských pohárů a Slavia stále řeší, koho přivede na stopera. Co se ale pozastavit nad Ladislavem Takácsem, jenž se vrátil z hostování v Mladé Boleslavi a kterého Jindřich Trpišovský v rozhovoru chválil pro pracovitost?

Slavii po konci sezóny opustil Simon Deli, jenž se vrátil do Brugg z hostování po půlroční dovolené v České republice. Mimo je i David Hovorka, ten má dlouhodobé problémy s koleny.

Kvůli trestu za údajný rasismus bude chybět Ondřej Kúdela. Aktuálně to vypadá tak, že stihne až druhý zápas čtvrtého předkola, v případě postupu české reprezentace do semifinále či finále se trest o zápas, respektive dva zkrátí.

Počítat se tak dá pouze s Davidem Zimou a Tarasem Kačarabou. Samozřejmě se píše o posile z norského Molde, ale dle Jindřicha Trpišovského se obě strany liší v představách o sumě.

Přitom Trpišovský má ve svém kádru Ladislava Takácse. To je hodně podceňovaný hráč, na kterého jdou pozitivní reference skoro z každého působiště, kde v minulosti působil.

Zahraje jak na postu štítového záložníka, tak ve středu obrany. V uplynulé sezóně nastoupil do dvaceti zápasů, z toho devětkrát coby stoper. Vyniká hlavně silou v soubojích a čtení hry, umí i vypálit z dálky.

Takács se očividně z hostování v Mladé Boleslavi vrátil v dobré formě. Jeho “tým” na soustředění v Rakousku vyhrál dvakrát po sobě intervalové hry, pokaždé s ním v týmu byl Ibrahim Traoré.

Takács má tak toto léto jedinečnou příležitost Trpišovského přesvědčit, že na Slavii má. V ideálním věku (24 let) bude čekat na šanci v předkole o Ligu mistrů a třeba se dostane do finální nominace pro poháry.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Takáč je rozhodně kompletnější stoper, než oba dva sparťanští stopeři, kdy Čelůstka je pozičně dobrý, umí číst hru, dobře hraje hlavou, ale je žalostně pomalý a těžkopádný a musí mít vedle sebe spoluhráče, který to oběhá i za něj. Hancko je sice rychlý, ale pořád ještě dělá poziční chyby a jeho slabinou jsou častá zranění. Takáč oproti oběma Sparťanům nemá žádnou výraznou slabinu a je to kompletní obránce.

  2. Takáč je z mého pohledu lepší řešení než vyzkoušeně slabý Kačaraba. Není horší než příliš drahý Deli. A dost bych se divil kdyby ten další vyhlednutý afro stoper byl až tak skvělý borec, že Takáče strčí do kapsy. Rád bych se mýlil, ale spíše to budou vyhozené desítky milionů a Takáče věnujeme za pár korun konkurenci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené