Slavia zakázala svým hráčům na hostování nastupovat proti ní! Prý se tento krok neosvědčil

A je to tu zase. Téma Slavia a hráči na hostování se řešilo v létě ve velkém. Mnoho hráčů totiž odešlo do Slovanu Liberec. Po velkém tlaku veřejnosti se sešívaní rozhodli alespoň povolit svým hráčům nastoupit do zápasu proti ní. Nyní to ale po půl roce opět zakazuje. Proč?

zdroj: slavia.cz

V létě se hojně řešilo, nakolik je správné, aby jeden tým posílal na hostování do jiného týmu vícero hráčů. Důvodem byl nemalý počet hráčů Slavie, kteří byli vysláni na zápůjčku do Liberce.

To se setkávalo s velkou kritikou i posměchem. Zřejmě i proto sešívaní povolili, aby hráči na hostování mohli proti Slavii nastupovat. Mimo to ale prý Slavia nechtěla mimořádně sportovně oslabit Liberec.

Nyní ale hází zpátečku a po půlroce Slavia zakazuje svým hráčům, kteří jsou na hostování, aby proti ní naskakovali. Důvod? Prý se to neosvědčilo.

„Jednalo se o veskrze negativní zkušenost z několika důvodů. Utkání s Libercem ukázalo, že rozhodnutí nepřineslo kýžený efekt. Část hráčů hostujících v dresu soupeře proti Slavii nastoupit nechtěla, druhá část šla naopak do zápasu přemotivovaná. Docházelo tak k soubojům, při kterých hrozilo zranění hned dvou kmenových hráčů Slavie,“ stojí na klubovém webu.

Slavia prý věřila, že její rozhodnutí bude motivovat i ostatní kluby ke stejnému kroku, což se ale nestalo. Nyní navíc na severu Čech hostuje mnohem nižší počet hráčů a nemůže tak dojít k oslabení soupeře.

„V ostatních klubech FORTUNA:LIGY jsou pro jarní část zapůjčeni vždy maximálně dva hráči, což je počet, který při jejich absenci nijak nemůže ovlivnit výkon klubu,“ uvádí Slavia další z důvodů, proč už proti ní nemohou její hostující hráči nastupovat.

Slavia pak věří, že toto rozhodnutí přinese do budoucna Slavii i jejím hráčům pozitivní zkušenosti.

Za zmínku pak stojí, že o víkendu má Slavia nastoupit proti Jablonci, v němž právě ze Slavie hostuje Jaroslav Zelený, klíčový hráč základní jedenáctky Petra Rady.

Zdroj: SK Slavia Praha

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Slavističtí zmrdi! Jednoduché vysvětlení, ti co nechtěli popřít sportovního ducha sportu (bez ohledu, zda-li jim postupně šikměj oči) bojovali a chtěli vyhrát. Zbylí prostituovali s klubem, kde jim, upřímně řečeno, už pomalu “zvoní hrana” viz Karafiát, dnes v Ostravě nejslabší hráč na hřišti.

  • Že to nikdo neřešil, když měla Sparta ještě před pár lety (2018) 56 hráčů pod smlouvou v A-týmu a 32 hráčů po hostovaních, z toho 9 v Rogozově Vyšehradu. Tehdy i “rudý” Svoboda z LFA dělal mrtvého brouka.

   • Je mi líto, ale mýlíš se. Do Vyšehradu jsme poslaly hráče my, Slávie Praha SK. I proto se pak šéf Vyšehradu Rogoz stýkal s naším Nezmarem a Berbrem. Proto je náš klub až po uši v současné korubční kauze!

   • No ty seš ale debil :-))))) FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

    Matěj Valenta (FK Ústí nad Labem): Mladý střední záložník strávil sezonu na hostování na Severu Čech, kde téměř celý ročník patří mezi neodmyslitelnou součást základní sestavy. Celkem za Ústí zatím odehrál 27 druholigových zápasů, ve kterých vsítil jednu branku.

    Martin Otáhal (FC Slavoj Vyšehrad): Ve skromném pražském klubu strávil sešívaný gólman celou sezonu, během které patřil mezi klíčové muže základní sestavy a oporu mezi třemi tyčemi. Dvě kola před koncem soutěže dosud nastoupil do 27 ligových zápasů, ve kterých celkem inkasoval 46 branek a značnou měrou se podílel na udržení Vyšehradu v druhé nejvyšší české soutěži.

    Libor Drozda (FC Slavoj Vyšehrad): Během sezony strávené ve Vyšehradu naskočil mladý kmenový hráč Slavie do 9 utkání druhé ligy, ve kterých pobyl na trávníku celkem 553 minut.

    Vojtěch Mareš (FC Slavoj Vyšehrad): Talentovaný obránce patřil k důležitým členům vyšehradského týmu. Celkem během uplynulého ročníku nastoupil do 20 ligových zápasů, ve kterých spolehlivými výkony pomohl Pražany udržet mezi druholigovými týmy i pro další sezonu.

    Václav Pardubský (FC Slavoj Vyšehrad): Ve Vyšehradu strávil dvaadvacetiletý obránce pouze podzimní část sezony, během které naskočil do celkem čtyř druholigových zápasů.

    Ondřej Žežulka (FC Slavoj Vyšehrad; FK Viktoria Žižkov): Po podzimní části ročníku strávené ve Vyšehradu přešel mladý obránce před startem jara do žižkovské Viktorie, kde se usadil v základní sestavě. Celkově v sezoně zatím odehrál 19 utkání, ve kterých vsítil jednu branku.

    Tomáš Freit (FC Slavoj Vyšehrad): Mladý záložník nastoupil v sezoně za Pražany do jednoho utkání, na hřišti strávil 45 minut při vítězství s Prostějovem v úvodním zápase sezony.

    Jan Vejvar (FC Slavoj Vyšehrad): Patřil k důležitějším členům kádru Slavoje a během ročníku se pravidelně dostával na druholigový trávník. Celkem naskočil do 24 zápasů, ve kterých si připsal přes 800 minut a vsítil jednu branku.

    Lukáš Veselý (FC Slavoj Vyšehrad): Na druholigových trávnících v dresu Slavoje strávil třiadvacetiletý záložník během sezony 690 minut, rozložených celkem do 12 utkání.

 2. Plná huba keců a jako napotvoru, je zákaz hrát proti svým před utkáním s Jabloncem. Smutné.

 3. Přesně pro tohle nefandím Slavii. Kvůli tomu, že nakoupí všechny možný hráče (jenom protože na to má prachy), pak jich ovšem polovinu po dvou zápasech zařízne se slovy sorry, už máme lepšího, můžeš jít… a pak je nenechá hrát ani na hostování 🙁

 4. Však do té Slavie nemuseli přestupovat. Teď se rozčilují, že nehrají? Kdyby bylo uzákoněno, že klub může mít pouze 25 hráčů prvního týmu, neměla by jich Slavie nebo Plzeň se Spartou 50. Ostatní by hráli třeba právě v Liberci a když by chtěli přestoupit do Slavie, musela by Slavie někoho prodat.
  A hned by nebyl důvod k nářkům.

  • Máte pravdu, nemuseli tam jít a třeba to vidí a uvědomují si to i hráči z jiných klubů. Ale proč něco uzákoňovat? Ať si jich koupí kolik chce, ale omezit počet hráčů na hostování. Chápu a rozumím, že jde na hostování hráč po zranění, který by se hůř prosazoval v áčku, aby se třeba v nějakém “slabším” nebo méně ambiciózním klubu rozehrál, nebo že z podobného důvodu jde na hostování nějaký nadějní mladík. Ale vykoupit půl mužstva a pak je obratem rozeslat po hostování mi přijde zcela mimo a ničí to smysl, který dle mého názoru hostování má mít.

   • Protože zákon je zákon a jeho porušení je trestné. Nic co je dobrovolné nefunguje a zejména na českém fotbalu je to vidět.

  • Myslel jsem to spíš z pohledu toho hráče. Podepíše smlouvu, očekává, že bude hrát, jenže po dvou zápasech nazdar, nedostane ani pořádně šanci (viz třeba Malínský). To třeba Sparta tam toho Hanouska (Minčeva, Trávníka,..) nechá celou sezónu, dá jim větší šanci.

   • To souhlas. Jenže já si myslím, že Malinského trenér ani moc nechtěl. Ale je to jen můj názor a třeba se pletu.
    Jak jsem psal, třeba si to uvědomí i hráči, vezmou to v potaz při případném přestupu. Jestli není lepší jít jinam nebo zůstat v klubu, kde je větší pravděpodobnost, že bude hrát. Ale na druhou stranu chápu, že to lákadlo tam jít je moc velké a že si každý říká, že na to má, šanci dostane a prosadí se tam.

  • Souhlasým s udolákem. Ale dnešní fotbalisté jsou lovci peněs a je jim jedno že sedí na tribúně.

 5. pan trener slávie neví co říká jednou je pro a potom to obrátí mají peníze tak se roscapujou když jich měli málo tak byli zalezlý a byli zticha.

 6. Koupí se nejlepších 50 hráčů z celé ligy a rázem se nehraje o titul, ale jen o druhé místo.
  To se to pak sbírají úspěchy.

  • To jsou ty vzpomínané “hybridní” hrozby. K smíchu? Já bych řekl, že ne. Ćína potřebuje pro svou hrozbu vměšování získat sympatie ve zmíněné zemi – národě. Národ je rozdělen na sparťany – slavisty. Sparťani před cca5 lety byli “ukotvěni” u Křetinského a slavisti byli žebráci na pokraji sestupu až bankrotu. Pátá kolona Ćíňanů u nás poradila čínským komoušům jak nejsnáze získat sympatie – přes fotbal. Tak zainvestovali. Jak prosté!

   • Jenže ty Číňany nesnášíme i mi, slušní slávisté. Máme radost, že klub je na vísluní, ale majitel nám velmy vadí! Navíc celý svět se k Číně otáčí zády a co sy pak počneme?

 7. Pánové v případě hráčů přestupujících do Slávie jde především o enormní skok nejen výkonnostní,ale hlavně finanční.Každý s hráčů si přijde na takový prachy o kterých se mu v domácím týmu ani nezdálo.To platí i o Spartě,proto tam rádi všichni přestupují i když někteří dobře tuší,že tam dlouho neobstojí.Samozřejmě manažeři si taktéž přijdou na své a to jestli na hostovačkách nemohou nastoupit proti svým nikoho nezajímá.Vždy jde v neposlední řadě o tinti rinti.

  • Souhlasým, Tvrdík rozhazuje ve velkém a obávám se, že pokud ani letos nebudeme hrát LM, tak jsme na pokrajy krachu.

 8. Jsem slávista, ale tyhle změny se my vúbec nelíbí. Když Tvrdík něco slíbý, tak to má držet celou sezonu!

 9. Jestli to vadí aspoň deseti klubům, tak to snad prosadí do pravidel. Mně to taky vadí ale na druhou stranu Slavia vyrábí kvalitná hráče, o to by byla škoda přijít .. i když to vypadá na metodu pokus omyl

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kam s Adamem Hložkem? Vrba ho do útoku nepostaví, systém s jedním hrotem se měnit nebude

Obrovsky pozitivní zpráva pro všechny sparťanské fanoušky. Vůdce ofenzivy a pravděpodobně největší hvězda týmu Adam Hložek se vrací po dlouhém zranění a je připraven opět do akce.

Katastrofální Vaclík? Fanoušci jej po prohře s Barcelonou kritizují, čísla hrají jasně pro jeho rivala

Tomáš Vaclík si ve středu připsal další start v dresu Sevilly. Tentokráte v rámci Copa del Rey, když andaluský celek čekala odveta na půdě Barcelony. Ta ale nedopadla vůbec dobře a kritice se nevyhnul ani reprezentant České republiky.

Srovnání lídrů tabulek: Slavia lepší než Manchester City či Bayern, má i lepší úspěšnost než lídři srovnatelných lig

Jindřich Trpišovský vytvořil ze Slavie fenomén, který v českém fotbale dlouho nebyl. Kromě úspěchů v Evropě nezanedbává ani českou scénu, kde slávisté dominují.