Slavia i díky dvěma penaltám porazila Olomouc 3:1

Slavia zvládla první jarní zápas, v domácím prostředí porazila Sigmu Olomouc 3:1. Dvěma góly se blýskl hrotový útočník Jan Kuchta, jednu trefu přidal Ondřej Kúdela a na straně hostí Radim Breite.

Zdroj: slavia.cz

První šanci měl v sedmé minutě Jan Bořil, trefil však pouze střed brány. Hosté udeřili hned ze své první šance zápasu, Radim Breite se dostal do vápna a přízemní střelou otevřel skóre zápasu.

Dvě minuty nato už bylo vyrovnáno, Jan Kuchta byl faulován ve vápně a Ondřej Kúdela pokutový kop s přehledem proměnil. Následovala dvacetiminutovka, ve které byla Sigma Slavii vyrovnaným soupeřem.

Ve 38. minutě si ale Sigma zbytečným faulem zkomplikovala vývoj zápasu, když David Houska ve vápně fauloval a pískala se druhá penalta.

Jana Kuchtu sice vychytal Aleš Mandous, na jeho dorážku už byl ale krátký. Do kabin se tak šlo za vedení Slavie 2:1.

Druhá půle začala snahou Olomouce se zápasem něco dělat, první větší šanci si ale vypracovala Slavia a hned z toho byl gól. Po výborné práci Abdallaha Simy se podruhé trefil Kuchta.

V 78. minutě byla Sigma blizoučko vyrovnání, obrana Slavie však na poslední chvíli zasáhla a odvrátila balón na roh. Slavia už si závěr zápasu pohlídala a vyhrála 3:1.

Zdroj: Fortuna liga

1. A nic se nezměnilo! Berbr, NeBerbr. Uklidňující penaltička hned po vedoucím gólu soupeře. No prostě jen tak, aby ho nenapadlo patřičně vyskakovat proti čevenobílým Galacticos. Škoda slov. Jenom dotaz: hrál Sima? Že to vypadalo, jako by Sluníčko nejsvětlejší dnes na fotbalové nebíčko ani nevylezlo z kabiny. PS: střídat hráče až po uplynutí 90.min. to se dnes vidí leda tak na venkově, když nechají si kopnout v dresu Lojzu, odměnou za to, že jim před zápasem posekal hřiště družstevním traktorem. Trapné a pro hráče snad i urážlivé.

2. Penalta číslo jedna musí vystavit rozhodčímu stopku minimálně do dubna to stejný Var.Předpokládám,že pan Portugalec se s tím párat nebude a nebude to okecávat,jak to umněl Pepa Chovanců.Jak píše Petřík poslat do hry v 92 minutě Standu Tecla ,který lítá za Slávii léta,až za plot je od Trpišáka docela ubohé.To může udělat začínajícímu dorostencovi.Kdy už se i ti komentátoři odváží říci otevřeně,že před faulem byla ruka.První kolo a podpora bohatšímu klubu v plné parádě a před celým národem.

3. Dvě penalty, trapné. Slavie jinak připomíná stroj, kde jmena nehraji roli. Pokud se objeví talent koupime ho, aby ho neměla konkurence, prachy na to mame. Sice si nezahraje, ale to nam je jedno.

4. Citace “Slavia jinak připomíná stroj kde jména nehrají roli”. Zatím, zaplaťpánbůh, ještě ne čínské pracovní lágry.

5. Obě penalty byly jasný a to nejsem slávista. A můžou si za to jenom olomoučáci. Takovéhle hloupé fauly jsou jenom jejich chyba..

6. On nám to nový nezávislý předseda svazu šmicer v TIKY TAKA vysvětlí, že to pentle nebyly. Plzenští následovníci jedou ve vyšlapaných kolejích.

7. Vážení přátelé fotbalu, jako laik a milovník fotbalu bych nepísknul ani jednu penaltu. Ale je potřeba si uvědomit, že žijeme v “globálním fotbalovém UEFAprostoru”. Kdo viděl zápasy LM tak už asi pochopil, že ve vápně se bude pískat úplně všechno a ještě tomu pomohou kamery. Jestli si myslíte, že portugalský supervizor zjistí pochybení, tak tipuji, že to bude přesně naopak – pochvala pro sudího. Jediný, co bych Slavistům vyčetl, je ta ochota padat a to nejen ve vápně. No, ale nepadejte a nekřičte, když šance na faul je tak lákavá 🙁

8. Hodně let pročítám názory čtenářů, dnes poprvé jsem se odhodlal a vyjádřím se k některým předchozím příspěvkům. 1. Kdo se alespoň lehce zajímá o profi fotbal, neměl by se hloupě divit , že hráč nastoupí v 92. či 94. minutě. Samozřejmě jde o přerušení a zkrácení nastaveného času utkání, ale také o finanční bonus pro střídajícího hráče. Tím v podstatě vyjádřuje trenér pochvalu danému hráči za trpělivost na lavičce a přístup v tréninku.
    2. O slávistech se fanoušci z druhého břehu Vltavy léta vyjadřovali, že jsou uplakánci. Pro pamětníky: Když v 90.tých létech sudí Pavlín Jirků s výsměšným pohledem neodpískal tři penaltové zákroky v derby proti Spartě, chtěl jsem zapomenout, že nějaká fotbalová liga existuje. A takových derby bylo více. Dneska díky “schopnostem” Tomáče R. je Sparta výkonostně tam, kde je. A mně to vážně nevadí – BOŽÍ MLÝNY MELOU

• Citace: “že hráč nastoupí v 92. či 94. minutě. Samozřejmě jde o přerušení a zkrácení nastaveného času utkání, ale také o finanční bonus pro střídajícího hráče.” Dejme tomu, že první část sdělení má možná trošku reálný základ, což včera nebyla určitě pravda, ale to s tím tzv. bonusem je taková perverznost, že kdyby jen zlomek toho byla pravda, pak veškeří ti, co s tím mají něco společného, tak to jsou normální hovada. A tomu snad ve Slávii není, pakliže ano, pak se “postupy” Tvrdíka neměnily. To jako při odměňování pak rozpočítávají odehrané minuty a dle toho odměňují?

• Petříku, nerozumím přirovnání k perverznosti, tak ještě jednodušeji. Hrající fotbalisté včetně náhradníků nastoupivších do zápasu mají prémie (bonusy).

• Naposledy- vždyť to je pokrytectví, takže ten co odehrál 92 min. dostane stejně jako ten co se tam přišel na 2min vyprdět? A majitel to vidí a nevadí mu to?

Moderní forma otroctví při přípravách na mistrovství světa? V Kataru zemřelo již 6500 dělníků

Při přípravách na příští mistrovství světa ve fotbale, které se má konat v roce 2022 v Kataru, zemřelo již 6500 dělníku. Většinou migranti, kteří pracují v hrozných podmínkách a nedostávají plat.

Jak zničit velkoklub? Valencia je odstrašujícím příkladem klubu v nesprávných rukou

Valencia je bezesporu jedním z největších klubů ve Španělsku. V minulosti za ni hrálo mnoho dnes již legendárních fotbalistů. Od roku 2014 to ale jde z kopce, přičemž v této sezoně to vypadá opravdu bídně. Co za tím stojí?

Policie zatkla bývalého prezidenta Barcelony! Vytvářel falešné zprávy o svých hráčích

Jestliže to s Barcelonou už teď nevypadalo nejlépe, tak na startu nového týdne vyšel najevo další obrovský skandál. Bývalý prezident Barcelony Josep Maria Bartomeu byl společně s dalšími členy vedení zatčen.