Setién: Debut v Lize mistrů je pro mě speciální motivací, očekávám tu nejlepší Neapol

Quiqueho Setiéna čeká premiéra v nejprestižnější soutěži v pohárové Evropě, Lize mistrů, když jeho Barcelona odletěla už den před zápasem do Neapole. Jednašedesátiletý kouč pohovořil o svých očekáváních z tohoto klání a porovnával Lionela Messiho s Diegem Maradonou.

Embed from Getty Images

Co od Neapole očekáváte?

Hráčům vždy říkám, že musí očekávat tu nejlepší verzi protivníka a v takových zápasech ze sebe každý tým vydává to nejlepší. Bude to obtížný zápas pro obě strany a s odlišnými možnostmi. Očekávám nejlepší verzi Neapole a už jsme viděli, čeho dokázala dosáhnout ve skupinové části Ligy mistrů.

V posledních dvou letech zažila Barcelona bolestivé porážky v Lize mistrů v zápasech proti Římě a Liverpoolu. Cítíte extra tlak v kabině?

V kabině se málo mluví o tom, co se stalo v historii, ačkoliv fotbalisté si na to zřejmě vzpomenou. Máme pozitivní dynamiku a v lize za sebou extrémně důležité duely, které jsme dokázali vyhrát, takže si myslím, že si tým vede dobře. Nacházíme se ve správném okamžiku, stejně jako naši soupeři. Věřím, že budeme v tomto pokračovat a udržíme si úroveň, kterou už nějaký čas prezentujeme.

I přes mnoho let, co působíte ve fotbale, zítra (tiskovka proběhla v pondělí, pozn. přek.) dojde na váš debut v Lize mistrů. Prožíváte to jinak než normální utkání nebo je to jako v Evropské lize?

Bezpochyby budu mít ve svém premiérovém utkání výjimečnou motivaci. Zahájení této cesty v Lize mistrů je pro mě emotivním zážitkem, ještě na takovém stadionu plném vášně a historie. Bude to vzrušující a doufám, že půjde o památné střetnutí. Je těžké si představit lepší scenérii na debut.

Gattuso říkal, že vás sledoval už v Las Palmas a hodně vás chválil.

Gattusovy slova se ke mě dostaly a byl jsem jeho vyjádřením velmi polichocen. Je pro mě ctít, že tento skvělý fotbalista řekl takové věci o mé práci. Musí se dobře pamatovat soupeření mezi Betisem a Milánem v Evropské lize. Hráči jako Fabián nebo Lo Celso měli skvělý večer a díky tomu jsme tehdy vyhráli. Doufám, že to bude nyní podobné. Jsem Gattusovi za tato slova vděčný, hodně to pro mě znamená.

Gattuso rovněž říkal, že vaše Barca potřebuje na opětovné získání míče 6 vteřin. Bude to klíčovým aspektem v tomto utkání?

Nevím, zdali znovu získáváme míč v šesti či osmi vteřinách, to jsem neanalyzoval. Je to však důležitou částí našeho vývoje. Máme nějaké problémy s implementací a tento je jedním z nich. Chceme rychle získávat balón zpátky a je vždy lepší jej mít, než ho nechávat soupeři. Proto je důležité, abychom jej vybojovali zpět co nejrychleji to půjde. Pokusíme se v tomto ohledu zlepšovat každým zápasem.

Obáváte se koronaviru?

Obávám se o všechny, kterých se to týká a proto odtud posílám slova podpory. Doufám, že se to co nejrychleji vyřeší. Může se to stát každému. Jediným vyšetřením, které jsem absolvoval, bylo změření teploty.

Co říkáte na Fabiána Ruize?

Chovám k němu speciální pouto, stejně jako příznivci Neapole. Vyvinul se úchvatně a to mě činí šťastným. Doufám však, že zítra neukáže své přednosti na hřišti. Není to pouze velký a skromný hráč, ale také skvělý člověk.

Jaké jsou rozdíly mezi Ancelottim a Gattusem?

Každý trenér má své vlastní nuance a neexistují dva identičtí. Vždy jsou nějaké změny. S Gattusem jsme byli v podobné situaci, když přijde na průběh sezony pro naše týmy. Oba se snažíme otisknout naši značku a vnést své detaily. Je to proces, který někdy trvá déle a někdy krátce. V obou případech však jdou vidět základy toho, co jsme přinesli.

Bude zítra vaší prioritou poslat do hry více záložníků nebo se třeba snažit o gól a postavit tři útočníky?

Ať tak či tak je vždy cílem hledat branku soupeře. Postavení jednoho záložníka či útočníka to už nezmění. Je pravdou, že s jedním hráčem ve středu pole můžete cítit větší stabilitu v obraně, ale bude odvážní a snažit se dát gól v každém zápase, jelikož jsme Barcelona.

Jaký má význam zítřejší výsledek pro nedělní El Clásico?

Liga mistrů a LaLiga jsou odlišnými soutěžemi a naším úkolem je oběma čelit na maximální úrovni. Co můžeme říct je fakt, že se nacházíme ve správném okamžiku. Nejprve však musíme myslet na zítřejší duel, protože je nejblíže. Pokusíme se získat dobrý výsledek a k tomu vyhrát. Později o víkendu pak přijde řada na jinou soutěž, v níž se pokusíme o totéž. Žádný zápas nemá vliv na další – všechny jsou důležité a v každém se musí zahrát dobře.

Jaké jsou přednosti Neapole?

Je třeba pamatovat na spoustu věcí. Opravdu oceňuji výhody hráčů, protože ti vždy dělají rozdíl a pokud jsou inspirování, mohou rozhodnout o osudu v soutěži. Neapol má vždy plán a neuvěřitelné hráče, kteří jsou schopní všeho. Tento tým se pokusí vyvážet míč zezadu a pokud jeho hráči dobře spolupracují, dokáží ublížit. Mají na to techniku i kvalitu. Neapol bude rovněž počítat se svou defenzívou, což pro ně nebude snadné vzhledem k našim hráčům.

Messi si zahraje na stadionu Maradony. Mohli by oba hrát ve stejné éře?

Určitě by oba mohli hrát v časech toho druhého. Leo je skvělým fotbalistou, který 14 či 15 let hraje skvěle ve všech zápasech a je rozdílovým oproti ostatním hráčům na této úrovni. Proto nevidím hráče, který má takovou kontinuitu, jako Messi, jenž po všech těch letech nastupuje do takových utkání. Užil jsem si však i Maradonu nebo Cruyffa, výjimečné fotbalisty, díky nimž jsme si zamilovali tento sport.

Kdo zítra nastoupí, Umtiti nebo Lenglet? Ovlivní to soupeř nebo jejich forma?

Oba jsou ve skvělé formě a určitě se rozhodnu ve tři ráno. Bude však záležet na některých nuancích. Oba jsou podobní, ale s odlišnými charakteristikami. Ještě jsem se nerozhodl a pravděpodobně budu muset do konce sezony.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Co potřebuje Slavia k postupu v Evropské lize? Vše má ve svých rukou, rozhodnout může už ve čtvrtek

Když byla Slavia rozlosována do skupiny s Leverkusenem, Nice a Beer Shevou, očekávalo se, že si sešívaní hravě poradí s Izraelci a s Francouzi se poperou o druhé místo za nejsilnějším Leverkusenem. Vše je ale nakonec úplně jinak.

Boží ruka sáhla Maradonovi na život. Jak to všechno začalo?

Argentinský fotbalový útočník přezdívaný „zlatý chlapec“ anebo „boží ruka“ byl mnohdy milován, ale také nenáviděn. Během svého divokého a kontroverzního života stihl mnohé.

Jezdec Formule 1 přežil vlastní smrt! Z hořících plamenů mu pomohli hasiči, rozhodovaly vteřiny

To, co se dnes stalo při závodu Formule 1, zanechá v pamětích diváků velkou stopu. Scéna jak z akčního filmu, obrovský výbuch, následný požár, shořelé a rozpůlené torzo monopostu.