Šestnáctiletý český talent přestoupil do Manchesteru United!

Ze Sigmy Olomouc přímo do Manchesteru United. Šestnáctiletý brankář Radek Vítek přestoupil do slavného anglického klubu. Informaci potvrdila Sigma Olomouc na svém webu.

zdroj: sigmafotbal.cz

S Rudými ďábly se Sigma dohodla na přesunu mladého gólmana již v lednu tohoto roku. Kvůli nízkému věku hráče však bylo nutné počkat na souhlas ze strany FIFA, aby se tak splnila kritéria možnosti hráče přeregistrovat.

„Jsem rád, že mohu říct, že Sigma je schopná vyslat dalšího svého odchovance do špičkového evropského klubu. Odchod hráče v takto nízkém věku je v první řadě velká prestiž, která je odměnou nejen pro klub, ale i pro samotného hráče za jeho tvrdou práci. Ve druhé řadě se také jedná o finanční hledisko. Pokud by se Radek v budoucnu prosadil v A-týmu Manchesteru, nebo přešel do jiného klubu, finanční satisfakce by pro Sigmu byla zajímavá,“ řekl sportovní manažer Ladislav Minář.

Je to neskutečný pocit, přestup do Manchesteru United je přeci snem mnoha kluků, kteří začnou hrát fotbal. Moc se na to těším. Přiznávám se, že jsem tomu ani nevěřil, když jsem se o zájmu klubu dozvěděl, ale teď už je to definitivně realita,“ řekl téměř dvoumetrový brankářský talent Vítek.

V Manchesteru United už působí jiní dva mladí čeští brankáři Matěj Kovář a Ondřej Mastný.

aaaq

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..