Reklama

Sešívaní mladíci. Kdo z nových tváří je pro Trpišovského největší nadějí?

Slavia sice pravidelně přivádí velká jména, nezapomíná však ani na výchovu vlastních talentů. Na soustředění s A-týmem odjelo 5 mladíků, kdo z nich má největší šanci uspět?

Tomáš Souček, Jaromír Zmrhal, Alex Král, Jan Kuchta. To jsou odchovanci sešívaných, kteří se v posledních letech dokázali výrazněji prosadit v A-týmu.

I Jindřich Trpišovský se snaží myslet na budoucnost a v posledních sezónách dal šanci několika mladíkům. Atmosféru v mistrovské kabině tak okusili například Jakub Markovič, Denis Višinský, Matyáš Vágner, Jakub Křišťan či Tomáš Rigo.

Aby však neseděli v A-týmu jen na lavici, odešli na hostování. Jejich místa v kabině v Edenu tak zdědili další mladíci na řadě. Na soustředění do rakouského Aigenu jich odjelo hned pět.

Daniel Samek – Střední záložník, 17 let

Zřejmě nejznámější jméno pro fanoušky sešívaných. Na konci uplynulé sezóny už naskočil do dvou duelů Fortuna ligy a jednoho utkání Mol Cupu a svými výkony rozhodně zaujal.

”Mezi mé přednosti patří technika, práce s míčem a vyžívám se v soubojích,” popsal sám sebe pro Slavia TV Samek. Velice nadějný hráč, který už dokázal svou kvalitu i v lize. V letošním ročníku by mohl dostat více prostoru.

Erik Biegon – Útočník, 17 let

17letý útočník přišel do Slavie v létě 2020 z Karviné. Sám sebe popisuje jako zakončovatele, silný je i v držení míče.

Jeho pozice v A-týmu je však spíše na nasbíraní zkušeností. V útoku může Jindřich Trpišovský vybírat mezi Janem Kuchtou, Ivanem Schranzem, Stanislavem Teclem a Mickem Van Burenem, přijít má navíc ještě Michael Krmenčík.

Ondřej Křičfaluši – Střední záložník, 17 let

Další střední záložník, který touží jít ve stopách Tomáše Součka. Jako své největší přednosti vidí čtení hry a hru oběma nohama, což je ve středové formace vždy důležité.

S dospělým fotbalem nemá takřka žádné zkušenosti, soustředění s mistrem ligy tak pro něj bude zkouškou ohněm. Jestli vytrvá, může následovat svého předchůdce, jenž teď válí v Premier League.

Kryštof Obadal – Levý obránce, 18 let

Slibný hráč na ožehavý post, který Jindřichu Trpišovskému občas dělá vrásky. Jisté místo tam sice má kapitán Bořil, ovšem náhrada za něj úplně není. Pokud není k dispozici, naskakuje tam střední záložník Oscar.

Pokud se 18letý Obadal ukáže v dobrém světle, určitě má šanci se v kádru udržet. Rychlý, přímočarý levonohý obránce a navíc zadarmo, tím by Jindřich Trpišovský určitě nepohrdl.

Filip Prebsl – Stoper, 18 let

18letý stoper, který už má za sebou půlroční hostování v druholigovém Žižkově. Sešívaní v něj vkládají velkou důvěru, proto byl již v tak mladém věku vyslán na hostování.

Na Seifertce odehrál však jen 4 utkání a vrátil se tak na přípravu k červenobílým. 186 centimetrů vysoký obránce zřejmě dostane prostor se ukázat v přípravě, jelikož sešívaným zatím stále chybějí stopeři. Vykope si svou další šanci v áčku?

Budoucnost

A-týmem se pravidelně mihne několik hráčů, jen zlomek se však uchytí na stálo. Z těchto pěti mladíků má zřejmě největší šanci Daniel Samek, který už ukázal svou kvalitu v ligových utkáních.

Dle výsledků na Euru je jasné, že reprezentanti z kádrů sešívaných se připojí později. Možná se tak dočkáme překvapení a místo Holeše naskočí Samek či místo Bořila Obadal.

Pro fanoušky sešívaných je každý odchovanec na hřišti vítaným zpestřením. Pokud se bude za hvězdu na dresu neúnavně prát, má přízeň fanoušků takřka zajištěnou. Kdo z nastupující generace červenobílých bude mít tu čest?

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené