Sergio Agüero přepisoval historii! V zápase proti Aston Ville překonal rekord Henryho i Shearera!

Sergio Agüero se díky nedělnímu hattricku na hřišti Aston Villy dostal v historických tabulkách před francouzského ostrostřelce Thierryho Henryho!

Jednatřicetiletému útočníkovi Manchesteru City nedělní utkání proti Aston Ville vyšlo náramně. Hned ve 28. minutě zvyšoval již na 3:0 pro hosty, v 57. minutě svým gólem zajistil “bůra” obdržených branek pro Villans.

Pep Guardiola Argentince ponechal na trávníku až do posledního hvizdu, za což mu Agüero jistě poděkuje. V 81. minutě totiž svou třetí brankou v zápase překonal rekord Thierryho Henryho!

Byla to totiž Agüerova celkově 176. úspěšná střela v Premier League! Francouz Thierry Henry, jenž v Anglii oblékal dres Arsenalu, u svého jména měl zaspanou číslovku 175. Je tak jisté, že se na dlouhou dobu stal Argentinec nejúspěšnějším neanglickým střelcem v historii ligové soutěže!

Nejen že je již nyní ve svých 31 letech lepší než legendární Henry, ale může se pyšnit i lepším průměrným počtem vstřelených branek. Zatímco Henry dal 175 gólů v 258 zápasech, Agüero se ke 176 gólům dostal ve svém 255. zápase.

K celkovému prvenství v počtu ligových gólů má Agüero ještě pořádně daleko. Alan Shearer ve své kariéře dokázal nastřílet 260 branek. I celkově páté místo v tabulce střelců však Agüera zcela jistě nezarmoutí. A v jedné statistice má dokonce oproti Shearerovi a všem ostatním hráčům kdy v Premier League působícím navrch – na svém kontě má 12 hattricků, zatímco druhý v pořadí, Angličan Shearer, “pouze” 11!