Reklama

Roman Staněk zajel životní závod, skončil těsně pod pódiem

Český pilot ve Formuli 3 Roman Staněk dojel ve druhém závodě na rakouském Red Bull Ringu na solidním čtvrtém místě, čímž si o dost vylepšil svůj dosavadní nejlepší výsledek v F3. Do této chvíle se mu nejlépe podařilo dojet ve druhém závodu na italské Monze, kde dojel osmý.

Staněk do závodu odstartoval z druhé pozice poté, co se dostal po penalizacích jezdců z 16. na 11. pozici a využil tak pravidla obráceného startovního roštu. Pro českého pilota šlo o suverénně nejlepší startovní pozici za rok a půl v F3.

Na startu si Roman Staněk podržel svou pozici a mohl si dát po dvou kolech drobný odpočinek, protože po kolizi Logana Sargeanta a Tijmena Van der Helma vyjel na trať Safety car. Znovu se tak závodilo až od pátého okruhu.

Po restartu začal Roman Staněk ztrácet na Davida Schumachera na čele a v 9. kole přišel i o druhé místo. Před něj se dostal jeho týmový kolega Jak Crawford. O pár kol později se ale dostal zpět na stříbrnou pozici.

Právě Crawford byl donucen pro technické problémy odstoupit. A štěstí jedinému současnému českému pilotovi ve Formuli 3 přálo dál.

V 11. okruhu se totiž přímo za Staňkem srazili v tu chvíli třetí Juan Manuel Correa a čtvrtý Kaylen Frederick. Virtuální Safety car opět přinesl malinko více klidu do monopostu českého jezdce v barvách týmu Hitech Grand Prix. Po dalším restartu už bylo vidět, že monopost Romana Staňka nemá takovou rychlost jako auta za ním.

18letý Čech přišel o pódiové umístění v 18. kole, kdy ho po několika neúspěšných pokusech předjel Frederik Vesti, který byl hlavně na rovinkách o dost rychlejší. Staněk se následně propadl i za lídra šampionátu Haugera a byl pátý.

Naději mu dalo ještě odstoupení Victora Martinse, který z druhého místa zpomalil pravděpodobně kvůli tomu, že se mu monopost nechtěně přepnul do bezpečnostního režimu.

Do konce závodu ale chyběla dvě kola a díky vyvěšeným žlutým vlajkám v prvním sektoru už nebylo možné Haugera předjet.

I tak to pro českého závodníka bylo luxusní čtvrté místo, které je suverénně nejlepším výsledkem Staňka v jeho kariéře v F3.

Konečně se tak může Roman Staněk uklidnit s dobrým výsledkem v kapse a doufejme, že se mu bude dařit ještě lépe v následujícím průběhu letošního ročníku.

Zdroj: FIA Formula 3

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené