Působení ve Spartě mi dalo velmi mnoho, prozrazuje fotbalový dobrodruh Miloš Lačný

Slovenský fotbalový dobrodruh Miloš Lačný, který si vysloužil během svojí fotbalové kariéry přezdívku “liptovský Messi”, si udělal čas na velmi otevřený rozhovor při své individuální přípravě ve svém novém exotickém angažmá. Bývalý sparťan se rozpovídal o působení v dresu letenských, ale také o svém novém angažmá v jihoafrickém celku AmaZulu FC.

zdroj: theclick.sk

V kolika letech jste začal hrát fotbal a kde?
Už od mala ve Spišském Štvrtoku odkud pocházím. Začal jsem utíkat z domova jako malý chlapec právě na fotbal a rodiče mi to vždycky potom pěkně spočítali, ale jeden z těch rychlých útěků viděl jeden místní chlap, který mi potom změnil život, protože přišel k nám domu požádat rodiče, aby jsem šel na sportovní školu do Spišské Nové Vsi. A tam to celé začalo.

Prožil jste úspěšné začátky v dospělém fotbale v dresu Ružomberoku, čehož si všimla i pražská Sparta, kam jste nakonec přestoupil. Jak koukáte zpětně na tento přestup?
Působení ve Spartě mi dalo velmi mnoho. Jsem velmi šťastný, že jsem tam mohl působit, i když ne tak fotbalovou cestou, která by mi otevřela dveře do velkého fotbalu jako například Jurajovi Kuckovi či Bonymu Wilfriedovi. Mně dala právě opak, ale naučil jsem se díky tomu být silný, psychicky zvládnout negativní postoje a hlavně nepřestávat bojovat. Celkově mne Sparta zocelila.

Poté jste se vrátil na chvíli zpátky na Slovensko, konkrétně do Slovanu Bratislava a pak už Skotsko, Bělorusko, Kazachstán, Polsko či Gruzie. Kde jste se po sportovní stránce cítil nejlépe?
Každá země i klub mi dal něco, z čehož čerpám dodnes. Těžko se to takto hodnotí. Jedno je ale jisté. Všude, kde jsem působil, tak jsem zůstal sám sebou, udělal jsem dojem a zachoval jsem si svojí pozitivní reklamu, ale ne jenom fotbalovou, ale i lidskou. Fotbal zdaleka není nejdůležitější věc na ve světe, ale každopádně ho velmi miluji.

zdroj: teraz.sk

Nyní jste čerstvě přestoupil do exotické destinace. Konkrétně do Jihoafrického klubu AmaZulu. Jaká byla vaše prvotní reakce na nabídku?
Neváhal jsem ani sekundu. Ihned jsem to odsouhlasil a vsadil jsem do toho mojí trpělivost a disciplínu, a to se mi vyplatilo. Dnes jsem šťastný člověk!

Představte nám klub AmaZulu FC, alespoň v krátkosti.
Je to skvělý klub se skvělým zázemím kousek od pláže. Výborné tréninkové plochy a velké stadióny ještě z mistrovství světa. Miluji místní mentalitu lidí a hlavně je tady velmi mnoho lidí, takže jsou i plné stadióny. Někdy mám pocit, že nehraji africkou Premier league, ale anglickou. Velmi klub AmaZulu FC uznávám.

Dle vašeho účtu na sociálních sítích jste nyní v individuální přípravě na sezónu. Kdy Vám začínají mistrovské zápasy a jak se těšíte na novou zkušenost?
Mistrovského zápasu se už nemohu dočkat. Jsem v plném nasazení a čeká se pouze na dotažení administrativních záležitostí. Myslím si, že za týden už budu oficiálně k dispozici, abych mohl naskočit.

Jaký tým se Vám líbí herně? A proč právě on?
Nemám konkrétní klub, který sleduji. Dnes, když přijde kvalitní trenér i do průměrného klubu, tak umí vytvořit spousty kvalitní práce a dá se na to velmi dobře koukat. Fotbal se velmi mění. Je to velmi dobře vidět a vypozorovat, ale kdybych měl odpovědět na otázku, tak bych řekl Juventus Turín, protože mám rád od mladí italského útočníka Alessandra Del Piera.

zdroj: thamisoccer.co

Jaká fotbalová soutěž se Vám nejvíce líbí?
Mám rád nasazení a neustálý presink, takže fotbalové soutěže na Britských ostrovech.

Máte nějaký sportovní vzor?
V průběhu kariéry jsem sledoval spousty sportovců a stále sleduji. Od nejlepších se stále snažím něco pochytit a přenést do svého života. Nemusí to být zrovna fotbal. Sporty jsou v podstatě podobné v nějakých věcech jako je vůle, disciplína, cílevědomost.

Strašně mám rád například bojovníka Conora Mcgregora a fotbalistu Cristiana Ronalda.

Proč právě je?
Jsou to komplexní sportovci. Přesně jako já a můj otec.

Koho byste si vybral do týmu, kdybyste měl možnost. Cristiana Ronalda, nebo Lionela Messi? A proč?
Podle toho, proti komu bychom hráli. Když by to byl mezistátní zápas, tak bych Lionela Messiho určitě nechtěl. (Smích)

Jak koukáte na mentální koučink a mentoring fotbalistů?
Mentalita je velmi důležitá. Změní vám nastavení v hlavě a pak si dokážete spousty věcí uvědomit a přistoupit ke spoustě věcem jinak než obvykle. Co ale například nemám rád, je InStat Scout, protože to jsou čísla, která motají hlavu a nejsou pravdivá. Dobrý trenér a hráč koukne a hned ví.

Jaký je Váš osobní rozvoj mimo fotbalové hřiště?
Velmi pěkná otázka. Ne jako ostatní, které dostávám každý den. Miluji život jako celek. Miluji lidi a proto jim i velmi rád rozdávám energii. Na ničem jiném mi nezáleží, jen chci vidět na druhé osobě štěstí a úsměv. Pracuji na tom celý život a přenáším to samozřejmě i do šatny.

Jinak sleduji spousty filmů, protože si z nich beru spousty věcí a neustále se dozvídám něco nového. Film je pro mě perfektní finální verze, protože dobrý film se točí velmi dlouho a potom to stojí za to. Každopádně, každý jsme jiný a ne každý kouká mýma očima. Dokonce si dovolím tvrdit, že nikdo.

Mám ještě rád hry různého druhu. Všude kde mohu ukázat mojí velikost. Strašně mě to baví. Samozřejmě, když se mi něco někdy nepodaří, tak nejsem naštvaný, že neumím prohrávat. Musíte se učit i prohrávat. To je právě ta mentální stránka. Každý v životě prohraje.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Mourinho končí v Tottenhamu! Doplatil ‘The Special One’ na nesouhlas se Superligou nebo jen na výsledkovou krizi?

Portugalský trenér José Mourinho si balí kufry a opouští Tottenham Hotspur. Osmapadesátiletý kouč se svými svěřenci v posledních týdnech zabředl do výsledkové krize, kterou neustál.

Ocelářský drak na úvod finále sežehnul Bílé Tygry s grácií. 1:0 pro Třinec

Čekali jste na úvod finále opatrný hokej? Takový ten typický první zápas, kdy se na začátku oba celky oťukávají, přičemž nikdo nechce udělat žádnou chybu? Tak na tohle mohli diváci v omezeném počtu ve Werk Aréně zapomenout.

Impuls nového trenéra opadl. Sparta musí výrazně zabrat, pokud chce druhé místo

Pražská Sparta po dvou porážkách zaznamenala důležité vítězství. Se Slováckem v prvním poločase hrála vyrovnané utkání, po střídání ale vzala otěže hry a zaslouženě vyhrála. Na utkání se podíváme ve Sparťanském blogu.