Spojte se s námi


Fortuna liga

Působení ve Spartě mi dalo velmi mnoho, prozrazuje fotbalový dobrodruh Miloš Lačný

Publikováno

dne

Slovenský fotbalový dobrodruh Miloš Lačný, který si vysloužil během svojí fotbalové kariéry přezdívku „liptovský Messi“, si udělal čas na velmi otevřený rozhovor při své individuální přípravě ve svém novém exotickém angažmá. Bývalý sparťan se rozpovídal o působení v dresu letenských, ale také o svém novém angažmá v jihoafrickém celku AmaZulu FC.

zdroj: theclick.sk

V kolika letech jste začal hrát fotbal a kde?
Už od mala ve Spišském Štvrtoku odkud pocházím. Začal jsem utíkat z domova jako malý chlapec právě na fotbal a rodiče mi to vždycky potom pěkně spočítali, ale jeden z těch rychlých útěků viděl jeden místní chlap, který mi potom změnil život, protože přišel k nám domu požádat rodiče, aby jsem šel na sportovní školu do Spišské Nové Vsi. A tam to celé začalo.

Prožil jste úspěšné začátky v dospělém fotbale v dresu Ružomberoku, čehož si všimla i pražská Sparta, kam jste nakonec přestoupil. Jak koukáte zpětně na tento přestup?
Působení ve Spartě mi dalo velmi mnoho. Jsem velmi šťastný, že jsem tam mohl působit, i když ne tak fotbalovou cestou, která by mi otevřela dveře do velkého fotbalu jako například Jurajovi Kuckovi či Bonymu Wilfriedovi. Mně dala právě opak, ale naučil jsem se díky tomu být silný, psychicky zvládnout negativní postoje a hlavně nepřestávat bojovat. Celkově mne Sparta zocelila.

Poté jste se vrátil na chvíli zpátky na Slovensko, konkrétně do Slovanu Bratislava a pak už Skotsko, Bělorusko, Kazachstán, Polsko či Gruzie. Kde jste se po sportovní stránce cítil nejlépe?
Každá země i klub mi dal něco, z čehož čerpám dodnes. Těžko se to takto hodnotí. Jedno je ale jisté. Všude, kde jsem působil, tak jsem zůstal sám sebou, udělal jsem dojem a zachoval jsem si svojí pozitivní reklamu, ale ne jenom fotbalovou, ale i lidskou. Fotbal zdaleka není nejdůležitější věc na ve světe, ale každopádně ho velmi miluji.

zdroj: teraz.sk

Nyní jste čerstvě přestoupil do exotické destinace. Konkrétně do Jihoafrického klubu AmaZulu. Jaká byla vaše prvotní reakce na nabídku?
Neváhal jsem ani sekundu. Ihned jsem to odsouhlasil a vsadil jsem do toho mojí trpělivost a disciplínu, a to se mi vyplatilo. Dnes jsem šťastný člověk!

Představte nám klub AmaZulu FC, alespoň v krátkosti.
Je to skvělý klub se skvělým zázemím kousek od pláže. Výborné tréninkové plochy a velké stadióny ještě z mistrovství světa. Miluji místní mentalitu lidí a hlavně je tady velmi mnoho lidí, takže jsou i plné stadióny. Někdy mám pocit, že nehraji africkou Premier league, ale anglickou. Velmi klub AmaZulu FC uznávám.

Dle vašeho účtu na sociálních sítích jste nyní v individuální přípravě na sezónu. Kdy Vám začínají mistrovské zápasy a jak se těšíte na novou zkušenost?
Mistrovského zápasu se už nemohu dočkat. Jsem v plném nasazení a čeká se pouze na dotažení administrativních záležitostí. Myslím si, že za týden už budu oficiálně k dispozici, abych mohl naskočit.

Jaký tým se Vám líbí herně? A proč právě on?
Nemám konkrétní klub, který sleduji. Dnes, když přijde kvalitní trenér i do průměrného klubu, tak umí vytvořit spousty kvalitní práce a dá se na to velmi dobře koukat. Fotbal se velmi mění. Je to velmi dobře vidět a vypozorovat, ale kdybych měl odpovědět na otázku, tak bych řekl Juventus Turín, protože mám rád od mladí italského útočníka Alessandra Del Piera.

zdroj: thamisoccer.co

Jaká fotbalová soutěž se Vám nejvíce líbí?
Mám rád nasazení a neustálý presink, takže fotbalové soutěže na Britských ostrovech.

Máte nějaký sportovní vzor?
V průběhu kariéry jsem sledoval spousty sportovců a stále sleduji. Od nejlepších se stále snažím něco pochytit a přenést do svého života. Nemusí to být zrovna fotbal. Sporty jsou v podstatě podobné v nějakých věcech jako je vůle, disciplína, cílevědomost.

Strašně mám rád například bojovníka Conora Mcgregora a fotbalistu Cristiana Ronalda.

Proč právě je?
Jsou to komplexní sportovci. Přesně jako já a můj otec.

Koho byste si vybral do týmu, kdybyste měl možnost. Cristiana Ronalda, nebo Lionela Messi? A proč?
Podle toho, proti komu bychom hráli. Když by to byl mezistátní zápas, tak bych Lionela Messiho určitě nechtěl. (Smích)

Jak koukáte na mentální koučink a mentoring fotbalistů?
Mentalita je velmi důležitá. Změní vám nastavení v hlavě a pak si dokážete spousty věcí uvědomit a přistoupit ke spoustě věcem jinak než obvykle. Co ale například nemám rád, je InStat Scout, protože to jsou čísla, která motají hlavu a nejsou pravdivá. Dobrý trenér a hráč koukne a hned ví.

Jaký je Váš osobní rozvoj mimo fotbalové hřiště?
Velmi pěkná otázka. Ne jako ostatní, které dostávám každý den. Miluji život jako celek. Miluji lidi a proto jim i velmi rád rozdávám energii. Na ničem jiném mi nezáleží, jen chci vidět na druhé osobě štěstí a úsměv. Pracuji na tom celý život a přenáším to samozřejmě i do šatny.

Jinak sleduji spousty filmů, protože si z nich beru spousty věcí a neustále se dozvídám něco nového. Film je pro mě perfektní finální verze, protože dobrý film se točí velmi dlouho a potom to stojí za to. Každopádně, každý jsme jiný a ne každý kouká mýma očima. Dokonce si dovolím tvrdit, že nikdo.

Mám ještě rád hry různého druhu. Všude kde mohu ukázat mojí velikost. Strašně mě to baví. Samozřejmě, když se mi něco někdy nepodaří, tak nejsem naštvaný, že neumím prohrávat. Musíte se učit i prohrávat. To je právě ta mentální stránka. Každý v životě prohraje.

Reklama

Fortuna liga

David Hovorka ukončil svou fotbalovou kariéru! Podívejte se na jeho emotivní rozloučení přímo v kabině týmu

David Hovorka se po vleklých zdravotních potížích rozhodl ukončit svou fotbalovou kariéru. Klub o tom informoval na svých webových stránkách. Devětadvacetiletý, teď už bývalý slávistický obránce svůj konec oznámil svým spoluhráčům přímo v kabině.

Publikováno

dne

David Hovorka se po vleklých zdravotních potížích rozhodl ukončit svou fotbalovou kariéru. Klub o tom informoval na svých webových stránkách. Devětadvacetiletý, teď už bývalý slávistický obránce svůj konec oznámil svým spoluhráčům přímo v kabině.

Odchovanec Kročehlav začal s velkým fotbalem v pražské Spartě, jíž byl součástí už ve svém mládežnickém věku. Do áčka se však nejprve nepropracoval a po několika hostováních na trase Sparta – Hradec Králové – Žižkov přestoupil v roce 2015 do Liberce.

A právě tam se seznámil s trenérem Jindřichem Trpišovským, kde se stal nedílnou součástí základní sestavy.

Na začátku února 2017 se vrátil zpět do Sparty, v listopadu 2016 si přivodil první zranění křížových vazů v koleni. Na Letné se však Hovorka příliš neprosadil, a tak šel poté hostovat do Jablonce.

Své nejlepší roky v kariéře však prožil v pražské Slavii, ke které se připojil v létě 2019. V sešívaném dresu naskočil napříč všemi soutěžemi do 36 zápasů, přičemž Slavii pomohl postoupit do Ligy mistrů, získat dva ligové tituly a jedno prvenství v poháru.

Nutno podotknout, Hovorku provázelo zranění křížových vazů v koleni i během angažmá ve Slavii. Poprvé si toto zranění přivodil v říjnu 2019, podruhé, respektive celkově potřetí na letním soustředění v Aigenu.

Z důvodu těchto vleklých zdravotních problémů se tak Hovorka ve svých 29 letech rozhodl ukončit svou fotbalovou kariéru. Kladenský rodák to svým spoluhráčům chtěl v kabině oznámit sám, z čehož vzniklo vskutku emotivní video.

Je to pro mě složité, ale správné rozhodnutí

„Jsem se svým rozhodnutím smířený, našel jsem vnitřní klid. Ale nezastírám, že je to strašně těžké. Není to úplně sranda po pětadvaceti letech, kdy jsem fotbalu obětoval všechno. Ještě když to mám rád, miluju to, fyzicky se teď cítím dobře,“ řekl Hovorka ve svém prohlášení.

„Je to dost složité, ale vím, že je to pro mě správné. Liga mistrů, San Siro, souboj proti Interu. To je špička mého sportovního kariérního úspěchu. Při znělce před zápasem jsem se otřásl a řekl si, že to je ono, ten moment, po kterém jsem vždycky prahnul. Znělku jsem si pouštěl už jako malý, je to taková pocta. Bylo to pro mě to nejvíc,“ uvedl.

Jaké činnosti se bude věnovat po ukončení kariéry zatím samozřejmě nespecifikoval. Řekl však, že mu toto rozhodnutí otevírá nové dveře, přejme tak Hovorkovi hodně štěstí do jeho další životní dráhy.

Zdroj: SK Slavia Praha

Pokračovat ve čtení

Bundesliga

Víkendový program Tipsport TV: Bayern vs. Dortmund, Kvitová bojuje v Miami o finále a semifinále Extraligy

Po reprezentační pauze se opět naplno rozjíždí i fotbalové ligy a víkendový program Tipsport TV nabídne opravdu zajímavé duely jako například Bayern Mnichov vs. Borussia Dortmund. Vítěze pozná i tenisový turnaj v Miami, kde o finále bude bojovat Petra Kvitová. Těšit se můžete i na nejvyšší českou fotbalovou ligu.

Publikováno

dne

Po reprezentační pauze se opět naplno rozjíždí i fotbalové ligy a víkendový program Tipsport TV nabídne opravdu zajímavé duely jako například Bayern Mnichov vs. Borussia Dortmund. Vítěze pozná i tenisový turnaj v Miami, kde o finále bude bojovat Petra Kvitová. Těšit se můžete i na nejvyšší českou fotbalovou ligu.

Pátek 31. března

Sorana Cirstea je pro Petru Kvitovou poslední překážkou v cestě do finále na turnaji v Miami. I přestože je česká tenistka favoritka, tak si 68 % sázkařů na Tipsportu vsadilo právě na její soupeřku, jejíž kurz spadl z 2.38 na 2.06.

Tipér gedorak nicméně Kvitové hodně věří! „Ačkoliv sázky na české hráčky nemám sám rád, tady musím určitě zahrát Kvitovou, která má s takovými zápasy daleko větší zkušenosti a prokazuje se v USA ve velmi dobré formě, už teď je Kvitová na 11. místě dočasného žebříčku, v případě vítězství by se dokonce vrátila do elitní desítky, ale s výhledem, že na antuce neobhajuje žádné body,“ zakončuje svoji pečlivou analýzu, kterou si můžete přečíst zde.

Sobota 1. dubna

V sobotu se vrátí nejvyšší česká fotbalová soutěž, když do Ostravy zavítá Slovan Liberec, Mladá Boleslav přivítá Viktorii Plzeň a Slavia bude hostit Sigmu Olomouc. Večer se poté fotbaloví fanoušci mohou těšit na skvělé souboje v Bundeslize, když Schalke přivítá Leverkusen a Bayern ve šlágru kola Dortmund.

Borussia je první o jeden bod a mnichovský celek navíc čeká první zápas s novým koučem Thomasem Tuchelem. 93 % sázkařů ale věří domácímu celku, stejně jako tipér Kamikazeee6: „V sobotu půjde určitě o tutovku dne. Sice patřím k těm, co přáli titul Dortmundu, ale musím uvažovat racionálně,“ jehož analýzy můžete sledovat zde.

Již v noci z pátku na sobotu se můžete těšit na několik zajímavých duelů v NHL, pro českého fanouška ale bude jednoznačně nejzajímavější souboj Pittsburghu s Bostonem, který startuje ve 21:00. V 17:00 odstartuje finálový souboj Chance Ligy mezi Vsetínem a Zlínem.

Co se tenisu týče, pokud pak Kvitová postoupí do finále, tak její souboj s Elenou Rybakinovou můžete sledovat na Tipsport TV od 16:00.

Neděle 2. dubna

V ranních nedělních hodinách poté můžete vybírat z 11 zámořských hokejových duelů, přičemž Boston čeká ve 21:30 souboj se St. Louis Blues. Od 17:00 poté startuje první semifinálový duel Tipsport Extraligy Pardubic s Třincem.

Fotbalové fanoušky určitě naláká souboj Sparty, která přivítá Zbrojovku Brno. Přičemž mnoho sázkařů věří tomu, že budou padat branky, stejně jako tipér DynamoPardubice:

„Sparta Praha ze 7 vyhraných utkání vstřelila hned 6x více jako 3 branky. Poslední dvě vzájemná utkání skončila výhrou Sparty (6:1 a 4:0). Sparta na domácím stadiónu očekává opět velkou návštěvnost a fanoušci dovedou mužstvo k další výhře. Poprvé po delší době se na domácí stadión dostaví i ULTRAS,“ píše ve své analýze, jíž si můžete přečíst zde.

Večer se pak můžete těšit na skvělé zápasy PSG s Lyonem a Neapole s AC Milán. Své zápasy mají na programu také oba madridské celky.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Nejlepším hráčem března ve Fortuna lize je Kuchta, mezi trenéry se z prvenství v anketě veselí Veselý

Také v březnu měli fotbaloví fanoušci možnost zvolit nejlepšího hráče i trenéra měsíce v rámci Fortuna ligy. V obou případech obsadili první místo zástupci pražských celků. Největší počet hlasů totiž obdrželi sparťanský útočník Jan Kuchta a hlavní kouč Bohemians Jaroslav Veselý.

Publikováno

dne

Také v březnu měli fotbaloví fanoušci možnost zvolit nejlepšího hráče i trenéra měsíce v rámci Fortuna ligy. V obou případech obsadili první místo zástupci pražských celků. Největší počet hlasů totiž obdrželi sparťanský útočník Jan Kuchta a hlavní kouč Bohemians Jaroslav Veselý.

V této sezoně je Kuchta v pořadí druhým fotbalistou letenského klubu, jenž vyhrál tradiční anketu. V listopadu hlasující nejvíce zaujal jeho slovenský spoluhráč Lukáš Haraslín.

Samotnému exslávistovi se v jarní části daří stejně jako celé Spartě. Svěřenci Briana Priskeho zahájili březen pohárovým vítězstvím po penaltách nad Libercem. Tehdy se Kuchta prosadil dvakrát.

Dva góly dal i v následujícím ligovém utkání s Teplicemi a přispěl tak k výhře 4:1. Vstřelenou branku a asistenci si pak připsal při jasném triumfu na hřišti Baníku Ostrava. Ve vítězném duelu s Hradcem Králové se šestadvacetiletý kanonýr sice neprosadil, vynahradil si to však v reprezentaci.

V 64. minutě povedeného souboje s Poláky pojistil české vedení. Jan Kuchta se o tři dny později trefil rovněž do moldavské sítě, jenže jeho gól nemohl být uznán kvůli ofsajdu. Povedený březen tedy zakončil neuspokojivou bezbrankovou remízou národního týmu.

Nejlepším březnovým trenérem Fortuna ligy se stal Jaroslav Veselý, takže poprvé v probíhajícím ročníku nepatří prvenství jednomu z dvojice Priske – Bílek.

Veselého Bohemians začali třetí měsíc roku 2023 také postupem do semifinále MOL Cupu. V Uherském Hradišti domácí Slovácko podlehlo Klokanům 1:2.

V Ďolíčku vládne spokojenost i vzhledem k postavení v tabulce nejvyšší fotbalové soutěže u nás. Vršovičtí v březnu postupně porazili Liberec, Pardubice a Plzeň.

Mužstvo Bohemians Praha 1905 se aktuálně nachází na čtvrtém místě. Na svém kontě má 38 bodů, stejně jako čtvrté Slovácko, které odehrálo o jeden zápas méně.

Hlasování v oficiální aplikaci o nejlepší hráče a trenéry měsíce představuje již tradiční součást aktivit, které pro fanoušky Fortuna liga nabízí. Například po jednotlivých kolech je možné postavit si vlastní ideální jedenáctku.

Zdroj: Fortuna liga

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené