Proč Baník Stronatimu zatrhl odchod do zahraničí? Kouč Kozel postup klubu obhajuje

Střední obránce Baníku Ostrava Patrizio Stronati patří k osobám, na které trenér Luboš Kozel hodně spoléhá. Pokud nelaboroval se zraněním, vždy se nacházel v základní sestavě. V letošním ročníku Fortuna ligy odehrál osm ze dvanácti zápasů. O Stronatim se mluvilo ve spojitosti s odchodem do zahraničí, nakonec hráč zůstává v Ostravě. Po domluvě, anebo proti své vůli?

Zdroj: fcb.cz

Patrizio Stronati v Baníku působil v roce 2013 a 2014, pak se odebral za svým prvním zahraničním angažmá do Austrie Vídeň. V jejím dresu se neprosadil dle svých představ, po celkem 26 utkáních za Austrii a hostování v Mladé Boleslavi se v létě roku 2018 přesunul jako volný hráč zpět do Baníku.

“Vždycky jsem myslel na to, že bych se do Baníku rád vrátil. Možná se vracím trochu dřív, ale to nevadí. Naopak, těším se,” řekl tehdy.

Stronati od svého návratu odehrál dva a půl ročníku a svými výkony si řekl o zájem ze zahraničí. Kdo o něj stál? Maďarský Puscás. V něm by s největší pravděpodobností dostal vyšší plat, herně by si však nepolepšil. Nakonec přestup padl, definitivou bylo zamítnutí nabídky ze strany majitele Václava Brabce.

Cítí Stronati křivdu? Anebo sám pochopil, že se o až tak skvělé angažmá nejednalo? Citové rozpoložení hráče přibližuje kouč Luboš Kozel.

“Se Ziem jsme hodně mluvili. Každý hráč se chce dostat do zahraničí a něco si vydělat, ale je mu teprve 26 let. V Maďarsku jsem byl, takže to mohu porovnávat,” vyjádřil se Kozel pro deník Sport.

“Vím, že mu ty peníze neutečou a ve 26 letech by měl mít hráč ještě i sportovní motivaci. A nevím o nikom, kdo by šel do Maďarska a z něj se dostal někam dál. Tamní liga nemá takovou úroveň jako česká, tak to je,” tvrdí.

V případě zamítnutí přestupu se kolikrát mohou hráči “šprajcnout”, následovat leckdy může snížená výkonnost a jiné neduhy. Že by se toho ale bál Kozel u Stronatiho? Nikoliv. Hráč má prý hlavu dobře nastavenou a na jaře klubu pomůže.

S hráčem má hlava realizačního týmu Baníku dobrý vztah, je si jist, že se zamítnutým přestupem nepošramotí.

“Jsem rád, že jsme se dohodli. I Zio to vzal, nemá to postavené tak, že když neodejde, bude naštvaný nebo něco. Věřím, že nám pomůže i z hlediska koncepce, protože když člověk ví, že o hráče přijde za půl roku, tak se na to můžeme nějak připravit. Teď by to bylo hektické i směrem ke startu, kdy nás čeká Sparta a spousta lednových zápasů. Nebylo by snadné ho rychle nahradit. Navíc musíme být připraveni ve větším počtu hráčů, protože rotace bude potřeba,” doplnil.

Stoper, jehož tržní hodnotu odhaduje server Transfermarkt na milion euro, si tedy ještě na své další zahraniční angažmá počká.

Zdroj: fcb.cz, deník Sport, livesport.cz, transfermarkt

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Nevím,ale v tomto případě p.Kozlovi nevěřím.V rozhovorech před tímto “zarachem” mluvil Patrizio jinak.Ty peníze jsou tam někde úplně jinde než u nás.A o tom jde většinou především.

  2. Peníze, peníze, peníze. Furt se tady vše točí jen “peníze”. My tady snad diskutujeme o fotbale, jako hře. A pak ať je ten neohrabanec rád, že mu ty peníze vůbec někde dávaj. Všude jinde kde byl mu je taky dávali, ale když zjistili, že zbytečně, tak se rychle pakoval a rád se Zio do umouněnýho Baníku vrátil. Ať je rád, že je rád.

    • Samozřejmě že jde o peníze, tihle kluci mají cca 20 let ( 18 – 38) na to aby si vydělali na celý život, protože po konci kariery nesezene každý takové uplatnění na trhu práce, za stejnou výplatu na kterou jsou během kariéry zvyklý. A za tu tvrdou práci, proč by si o víc neřekli

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Voráček musel skousnout debakl, v dresu Sharks zazářil Hertl. Jak si vedli v NHL další legionáři?

NHL za sebou má další hrací den a opět se během něj představilo několik hráčů z České republiky. Jak se jim dařilo a kdo z nich zazářil nejvíce?

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Leverkusen vs. Dortmund: Preview a tipy na sázení

V úterý čeká tým Patrika Schicka velké utkání s Borusií Dortmund, která se v poslední době výrazně zvedla. To Leverkusen ztrácí body zápas za zápasem a další ztráta by je mohla poslat mimo první čtyřku.