Případ Hašek: Je to rebel! Slušný začátek ve Spartě zničilo hráčovo nepochopitelné jednání

Martin Hašek mladší. Mnohými považovaný za budoucnost v záloze Sparty Praha. Předpoklady, stát se postupem času lídrem letenských, měl. Nepochopitelné jednání sparťanského odchovance je překvapením pro všechny příznivce klubu. O to více, když v seniorském týmu hrál pouze rok.

Viděli jsme Martina Haška ml. v rudém dresu naposledy? Zdroj: sparta.cz

Spekulace ohledně odchodu sparťanského odchovance se rojily již s koncem podzimu, kdy Hašek prožil podařený začátek v rudém dresu. Spíše se ale počítalo s tím, že odejde Guélor Kanga, jehož “přestup” se očekává v létě.

Martin Hašek měl zaujmout místo právě po gabonském bouřlivákovi. Zdá se ale, že čtyřiadvacetiletý fotbalista Letnou opustí dříve než Kanga. Prohlášení klubu tomu dává za pravdu: “Martin Hašek má platný kontrakt a jedná v přímém rozporu se smlouvou. Sparta své závazky, vyplývající z platné profesionální smlouvy, bezezbytku plní. Hráč nikoli.”

Hašek již dostal finanční trest, následně bude celou záležitost projednávat nejvyšší vedení ACS. Jako nejreálnější se jeví odchod z aktuálně čtvrtého celku FORTUNA:LIGY. Nehledě na to, že to nebyl první hráčův prohřešek. Od konce podzimní části ligy s trenérským štábem nekomunikoval a na fyzické testy přišel s vysokým poklesem kondice.

A navíc: “Martin Hašek v průběhu pondělí několikrát vyjednával se zástupci vedení o tom, že na herní kemp s mužstvem neodletí. Na sraz mužstva se dokonce dostavil bez cestovních dokladů.” Tréninkovému kempu ve Španělsku se Hašek vyhýbal jako čert kříži.

Parafrázovat známou českou pohádku, Haškova rebelie by se dala vystihnout takto: “Je to rebel! Před soustředěním všechny fanoušky zklamal a popudil. Navrhuji vyhostit ho na doživotí.”

Spíše do konce kariéry. Už nyní je všechno, co Hašek mladší pro Spartu vykonal, zapomenuto a fanoušci nemohou záložníkovi přijít na jméno. Vedení by se hodně zdiskreditovalo, kdyby vzalo Haška na milost. Už takto musí Rosický a spol. o přízeň fanoušků bojovat.

Autor pěti gólů a čtyř asistencí v probíhající sezoně FORTUNA:LIGY, patřil mezi hlavní opory celku Václava Jílka. Ve většině utkání patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Očekávalo se prodloužení kontraktu a ne jeho hrubé porušení.

Vedení Sparty ale musí ukázat, že má situaci pevně pod kontrolou. Případ Mandjeck by se již neměl opakovat. I když, třeba nás letenští překvapí.

Celek velikosti Sparty by měl na první dobrou ukázat, že nikdo, ani Bořek Dočkal, není větší než klub.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Co je nepochopitelného na tom že se mu na podzim nelíbilo protěžovaní oblibencu Jílka kteři na základ neměli kvalitu- co je nepochopitelného na tom že utrousil (bohužel před práskačem) že Jilek neni trenerem pro Spartu a za jeho výsledky by každý jiný trenér letěl -“co je divného na tom že když poznal že Rosický se Jílka drží jak hovno košile nechce dál ve Spartě zustat a raději pujde kam koliv do zahraniči byť o něj měla zájem Sks jako náhradu za Součka !!! Sparta je prohnilá od základu po střechu a peníze v ní berou ti kteři by ji měli vrátit na vysluní ZA NIC a udělali si ze Sparty jen dojnou krávu a trafiku pro rodiné přislušníky kámoše a známé !

  • Třeba to, že právě on byl od začátku nejvíc protěžovaným, i když hrál nejhůř z celého týmu. Jen tento podzim se mu povedl a už má manýry. Na základ nemá kvalitu ani on. Na základ má kvalitu zatím jen Hložek s Kangou a možná Heča, ale zbytek nikdo.
   Před jakým práskačem co utrousil? Tys u toho byl, že víš, co proběhlo?
   Náhradu za Součka 😀 😀 To asi ani ve snu. Ve Slávii by si Hašek nekopl. Celá záložní řada je lepší, než Hašek.
   I kdyby se stao, co se stalo. Profesionální hráč se takhle chovat nemůže. Nechová se tak nikdo ostatní, jen Hašek, častokrát mu bylo promíjeno, ale ted pohár přetekl. Tenhle hráč nemá na to, hrát profesionální fotbal, jak po stránce výkonostní, tak už vůbec po stránce charakterové.
   Řekl byhc, že Izrael i Madaři si dobře rozmyslí, jestli s takovým hráčem vůbec budou ještě v kontaktu.
   Hašek musí po zbytek smlouvy do B týmu a potom už po něm neštěkne ani Karviná. Každému, co jeho jest. Měl šanci, měl příležitost a zahodil jí. Chová se jako rozmazlený spratek, tak ho karma dohnala. Po debaklech Sparty byl vždy jediný, kdo se usmíval. Tak snad mu arogantní úsměv zmizí alespoň tentokrát.

   • Ano utousil to před 5 spoluhráči…. a někdo z nich to “za tepla” přetlumočil dál ! To že ve Spartě neni kabina jednotná a že před Jílkovci si musí dávat ostatní hráči pozor se ví již delši dobu… . Chyba Haška že nedržel jazyk za zuby.

   • Naprostý souhlas. Takovéto konání by si ve Slavii nikdo nedovolil. Dal na podzim pár hezkých, leč šťastných gólů, kolik jich dal na jaře – ta opomíjená opora týmu? Spálil i šance do zející brány… Z čehož vyvozuji, že svůj “gólostroj” už možná zase dlouhou dobu nezopakuje – opravdu to ze střední vzdálenosti není Kanga…
    Obávám se, že mu chlapcovi poněkud stoupla sláva do hlavy – dosti neadekvátně předváděné hře za 1 rok ve Spartě. Už jeho vyjednávání o smluvních podmínkách návratu na Letnou z Ďolíčku dávalo tušit, že tým získává “kovaného” sparťana tělem i duší. Milionová gáže pro středního záložníka s kolika ligovými góly???
    Každému, co jeho jest, možná vytušil, že s Dočkalem a Kangou to bude mít do základu ještě těžší, ale takhle se k tomu postaví profesionál?! Prostě nepřijdu na letiště a nazdar?!

  • Naprosto neslučitelné chování s klubem jako je Sparta. Porad je to zaměstnání pro něj a jestli se mu nelíbí ať se na fotbal vykašle a jde k lopatě. Dostal dost prostoru. A takhle se profesionál nechová. Hlavně tyhle lidi maj jít příkladem malým fotbalistům pro které jsou vzorem. Ale tohle ukázat memu synovi? radši budu chodit na fotbal sam.

 2. Zkuste mi, prosím, vysvětlit, jak je možný, že jeden z neplatnějších hráčů Sparty, navíc odchovanec a jeden z mála, kterej na hřišti vypadal tak, že by mohl v budoucnu nosit kapitánskou pásku, chce odejít ve 23 letech (nebo kolik mu je) do IZRAELE za 35 miliónů. Je to hráčem ? Je to trenérem? Je to klubem? Tohle mi prostě hlava nebere… 🙂 🙂

 3. Asi psychicky neunesl, že když se zbavil přímého vedení svého otce, dostal se “do spárů” jeho kámošů, proto chce raději do ciziny.

 4. Je to nejvíce přeceňovaný hráč naší ligy, ve Spartě nemá co dělat ať táhne do Izraele šmejd jeden zajebanej.

 5. Sparta není to co byla.
  Bohužel tohle je opět další jedinec který si asi jen na něco “hraje” ale s fotbalovým talentem jen už asi u slov!
  Opět se ukazují jen špatná další a další chování lidí na Spartě!

  Něchtějte dělat jméno Spartě tímto způsobem, trvá to dlouho!

  Udělejte jméno tak jak každý srdcař má povinnost dělat a né jen říkat a nekonat!!!

  Každopádně to nemění nic na tom, že dodržovat smlouva se má!, jinak nastane postih!!!
  Je to ale neucta ke všem ostatním od hráče který by měl přemíšlet také jako my všichni ostatní a nedělat ze sebe hvězdu tak i trochu díky jménu.

 6. Hašek má zřejmě o sobě velké mínění. Sparta by ho měla tvrdě potrestat. Určitě vyřadit z áčka. Možná ho přeřadit do béčka. Tam už záleží na trenéru Kotalovi jestli si vůbec vybojuje místo vsestave. S tím souvisí i jeho plat. Určitě mu neumožnit si vytrucovat odchod. Každý je za svůj čin odpovědný. Dává tím ostatním špatný příklad jak si vytrucovat svoje ego. Pak by ho mohly následovat i ostatní. Teď se Roso předvedl.

 7. Zvláštní, jak úplně každý Sparťan, dříve či později zparchantí. No jo, ono se do nich pořád cpe, my jsme Sparta, ostatní nejsou nic! My jsme Sparťanská šlechta! Velkoklub! A skutek vytek! V taškalize jim jdou ještě sudí na ruku, ovšem za hranicemi je to v píheli!

  • Míro, překročil jsi míru tolerance ignorantsví! “Sudí na ruku”? To si zcela jistě pleteš s Plzní a na “šlechtu” si nyní hrají slátanci. Zkus myslet hlavou a ne kolenem.

 8. Tak tady čtu ty vaše názory. Millwall píše tak, že seděl vedle Haška v kabině a všechno má z první ruky. Já když nepřijdu bez omluvy do práce, dostanu A a nazdar. Nechápu chování hráče, který vypadal tak slibně pro Spartu. Hráč za takové neprofesionální chování musí nést následky. Je fuk, kdo je u Jílka oblibenej a kdo ne. Je to profík a má se tak chovat. Trest? Žádná Haifa, do béčka s ním a vydusit plus finanční flastr. Že tam Jílka Rosa drží? Jeho odpovědnost, nikoho jinýho. Zlepšení je nasnadě, musí přijít, ale to neznamená, že si hráč bude diktovat podmínky. Sparta forever😉

  • Ne neseděl vedle Haška a mám to to info z vyloženě 2. Ruky ( nikoliv ze 3.4.5. 😉 ) a to ze dvou ruzných na sobě nezavyslých zdroju které velmi dobře znám velmi dlouho…… Tak že věřim že z daleka to vše nebylo tak jednostrané jak Sparta presentuje aby sebe a hlavně Rosického s Jílkem ochraňovala…..

   • I kdyby za tím bylo, že ho nechtějí stavět, tak stejně je to z jeho strany idiotské jednání, na které dojede jedině on. Zase taková hvězda nebyl, aby nešel celkem jednoduše nahradit. Hádal se s ostatními? A co? To je celkem běžné. Nedokážu si představit, co horšího mu mohli udělat. Ale jestli je to něco naprosto zásadního, co by odpovídalo například pobytu v Auschwitzu nebo výslechům gestapa, tak se s námi poděl, co Ti řekla “2. ruka” 🙂

 9. Namyšlenost nezná mezí a jestli si Hašek myslí, že když dá pár gólů a hned je hvězda rudého sparťanského plátna, tak se plete a vedení mu to musí dát sežrat. Rosa chtě nechtě musí ukázat, kdo je tady pánem. Sparta forever😉

 10. Smlouva je smlouva, a má se dodržovat, no comment. Sparta, není profesionál, Hašek, není profesionál, Jílek má svoji “skupinu”, = hniloba v kabině, je to tak, Jílek není trenér pro Spartu, NENÍ ! Hašek, za tohle ne “B”, ale vyhazov, nemá cenu nutit ho, pokud nechce, nebo – ať otevře karty a řekne, co je za hnilobu v tom. Osobní odvaha k řešení, ale to by mělo být zájmem celé Sparty, protože jinak se nikam nehne. V létě bude hůř, odejde Kanga, možná Kaya, Mandjeck, a možná bude zájem o Hložka, Dočkalovi lze jen přát výdrž a zdravý, protože bacha, aby ta achilovka snesla trvalou vysokou zátěž. Rosický není na toto dost dobrý stratég, ovšem je pravdou i to, že Sparta vaří cosi jedlého ze základu zkaženého z minulých let. Tím spíš, co jsem tu psal už asi 100x – Holoubek, dva roky chránění, mladý hráče, a neprodávat je hned pryč, radši přidat na platu, když to chtěl Šural, nepřidali a radši ho pustili -ů vyhnali pryč, a to je jejich díl podpisu na jeho smrti !

  • Jako všichni bezpečně vidíte do kabiny Sparty? To tam máte odposlechy nebo tam imitujete věšáky? Ale nejvíc mě dostala logika ohledně Šurala, to snad nemůže myslet vážně ani retard! Tou samou logikou může Plzeň za smrt Rajtorala nebo nemoc Čišovského. Trošku rozumu do hrsti!

   • Tohle myslím úplně vážně, kolego. Ti ostatní ne, neklam a nemlž, ale Šural odcházet nechtěl, chtěl odpovídající peníze, 300.000,- měsíčně. Dával góly, měl nabídky ze zahraničí ale chtěl zůstat ve Spartě, nechtěl odcházet ! Nevyhověli, nechtěli našemu a góly dávajícímu vylepšit kontrakt, nechtěl tak moc, jiným platí třeba i 1.5 mil. měsíčně, že ? Musel jít, Sparťan, a vyštvanej, ekonomicko takticky proradně, zostuzeně v médiích. Hnus.

    • Chtěl – nechtěl, v době, kdy se to řešilo, byl z formy, myslím, že taky po zranění (to nevím jistě), tak ty prachy jednoduše nedostal. Jasně, byly tam v té době přešlapy s Ben Chaimem a Kayiou, kteří dostávali víc za nic a téměř nic, ale to, že někdo chce víc a nedostane to, tak odejde, se prostě běžně stává. Rozdíly v platech jsou všude a téměř všude jsou nezasloužené a neodpovídající výkonu. Spravedlnost začíná až na hřbitově, toto je tvrdý kapitalismus. A kdyby Rajtoral dostal v Plzni víc, taky by nešel. A na rozdíl od Rajtorala, Šural neměl psychické problémy s Tureckem, tam šlo čistě o nešťastnou souhru náhod. A Čišovský, kdyby nešel do Plzně, žil by jinde a jinak a možná, možná by taky neonemocněl. Je to všechno kdyby …

     • Ale ano, i když…. : Z formy v té době byla celá Sparta, a to pak i ten nejlepší hráč nehraje nic moc, to nejde prostě. I když to bylo celé utahané, Šural ale dával góly, měl jich nejvíc ze Sparťanů, a zachraňoval body a zápasy, to si pamatuju dobře. A chtěl vylepšit na 300.000,- , to není tak strašné, když Kaya, Ben Chaim a další měli mnohem víc, to je normální, buď mu vylepším kontrakt, nebo půjde, ale on nechtěl, chtěl zůstat, ale nechtěl být úplně blbej, a když byl dobrej, chtěl trochu přidat, to je jako v každé práci, přece ? Nezvládli to, jako nezvládali víc věcí, a až doposud, to stále trvá.

 11. Haška se zastávat nebudu,ale myslím si,že problém je Jílek.Tomu ta úlisnost a falešný koukal z očí .Má svý oblíbence a přes to nejede vlak.Ten jeho ukníkaný projev je k zblití,kdokoliv jinej by už dávno letěl.

  • X.Xao, přesně ! Jílek je ukníkaný nic, nechlap, jen takový muš, to není SPARŤAN !!!
   Nic ve Spartě není vyřešené, teď možná dožijí do léta nějak slušně, ale pak odejde Kanga a další a bude všechno zase tam, kde bylo a je, v p.deli ! Rosický a spol jsou slepý, tohle není řešení, tohle není SPARTA !!!

 12. Hašek-ano,je to rebel,3soupeře povalil,dva zhmoždil a mě zklamal.jinak si nemá naco myslet,protože takových i lepších běhá víc.je to typ,který je schopen zatáhnout za záchr. brzdu tím,že sfauluje.proto dělal i kapitána.Jinak by byl nejvíce vyluč.fotbalistou Co se týče JÍLKA dejte mu šanci. letos už není,kam spěchat.

  • Omyl Mirku, je kam spěchat, čím dříve se začne opravdu řešit, tím dříve bude vyřešeno. Uvidíš….., tohle nemá smysl, vůbec.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Letenský svatostánek, kde se psala historie ČR, a především domov všech Sparťanů

Na Letné, jak se přezdívá Generali Česká Pojišťovna Aréně, se odehrály velké fotbalové bitvy, k velkým zápasům zde nastoupila i česká reprezentace a poblíž se tvořila budoucnost české demokracie.

Kouč Lampard byl oficiálně odvolán! Jeho nástupcem by měl být bývalý kouč PSG

Bylo jen otázkou času, než přijde radikální změna na pozici trenéra Chelsea. Vedení klubu se v pondělí definitivně rozhodlo vyhodit Franka Lamparda. Legenda Chelsea doplatila na nepříznivé výsledky týmu. Jeho nástupcem by měl být Thomas Tuchel.

Neuvěřitelné statistiky Jindřicha Trpišovského! Stane se historicky nejlepším koučem Slavie?

Slavia Praha si v sobotu poradila s Karvinou, na jejíž půdě dokázala vyhrát 3:1. I nadále tak pokračuje ve své dominanci napříč Fortuna ligou a po patnácti kolech je stále neporažená. Za úspěchy sešívaných z velké části stojí trenér Jindřich Trpišovský, který má nakročeno k tomu, aby se zapsal do slávistických kronik...