Reklama

Prezident FIFA: Super Bowl se hraje každý rok, tak proč ne mistrovství světa každé 2 roky?

Které fotbalové zápasy a turnaj přináší největší peníze? Mistrovství světa a Evropy. FIFA by tak nejraději maximovala své zisky a uspořádala světový šampionát každé dva roky. Prezident této organizace Gianni Infantino to dokonce přirovnal k Super Bowlu.

Za aktuální situace se mistrovství Evropy koná každé čtyři roky, mistrovství světa taktéž. Vždy se tak jeden rok hraje nějaký turnaj a druhý rok je volno. Dává to smysl z důvodu, že hráči si potřebují také někdy odpočinout a navíc, když mistrovství nejsou tak častá, mají větší vzácnost.

Jenže to chce FIFA změnit. Právě z důvodu maximalizování zisku chce udělat mistrovství světa každé dva roky, čímž by hráči měli každý rok po konci sezóny světový šampionát. V praxi to znamená, že by neměli skoro nikdy volno a docházelo by k velkým přetížením hráčů.

Proti tomu se ohradil po Lize národů Thibaut Courtois, brankář Belgie a Realu Madrid. Podle něj jde Fifě i Uefě jen o peníze. Světový šampionát každé dva roky je podle něj nesmysl, protože se vůbec nemyslí na hráče.

Prezident FIFA Gianni Infantino to ale vidí jinak. Je přesvědčený, že je to dobrý nápad a snaží se jej za každou cenu prosadit.

“Super Bowl se hraje každý rok, tak proč by se nemohlo hrát mistrovství světa každé 2 roky?” citoval Infantina španělský deník El Partidazo de Cope.

Infantino ale srovnává nesrovnatelné. NFL se totiž hraje 4 měsíce, zbytek roku mají hráči volno nebo se připravují na novou sezónu. Ve fotbale mají hráči často jen tři týdny volno v roce, tudíž jsou v zápřahu více jak 11 měsíců.

Navíc Super Bowl je vyvrcholením klubové sezóny, spíše se tedy dá přirovnat k Lize mistrů, která se také hraje každý rok.

Zdroj: El Partidazo de Cope

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. To je přirovnání úplně mimo mísu. Je vidět,jací blbci jsou ve vrcholných funkcích. Hlavně zisk a zisk a zisk.
    A co takhle to mistrovství hrát každý rok,když to jde v hokeji.

    • To ani snad není o zisku, jako o potřebě být více a více důležitý…. U těchto vrcholných představitelů. Na zisk se samozřejmě těší jiné vyžírky schované kdesi pod ním, ti si určitě rádi uloupnou perníček….

  2. To je idiot. Jestli se něco podobá Super Bowlu, tak je to spíše nedávno navržená Superliga za předpokladu, žeby hráči těchto týmů hráli právě jen tuto soutěž, rozhodně ne jakékoliv soutěže národních týmů navíc k běžnému programu… Demagogie nejhrubšího zrna, za to by měl dostat přes držku, aby se probral z té diskotéky…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené