Spojte se s námi

Ostatní

Preview Zimní fotbalové Tipsport ligy: Poprvé vyvrcholí turnajem na Maltě, favoritem je Slovan Bratislava a Mladá Boleslav

Zveřejněno

dne

Tradiční fotbalová Zimní Tipsport liga, která slouží klubům k zimní přípravě se mění, v lednu poprvé vyvrcholí závěrečným turnajem na Maltě. Tam se utkají vítěz základní části, poslední šampión Zbrojovka Brno, Slovan Bratislava a Mladá Boleslav. Hrát se bude 19. a 21. ledna na národním stadionu  reprezentace Malty.

Zdroj: fcb.cz

Základní část proběhne v Čechách od 5. do 16. ledna. Skupiny A (Hradec Králové, Příbram, Vlašim a Ústí nad Labem) a skupina B (Jablonec, Pardubice, Chrudim a Varnsdorf) se odehrají v Praze na Xaverově, skupina C (Brno, Táborsko, Znojmo a Nitra) v Brně – Líšni a skupina D (Prostějov, Prešov, Poprad a Ostrava) netradičně v Orlové.

Kromě jednotlivých skupin se budou výsledky sčítat i do velké tabulky všech čtyř skupin dohromady. A tým s nejvíce body, případně nejlepším skóre, se stane vítězem základní části a získá právo startovat na maltském turnaji.

Pokud by se z organizačních důvodů rozhodl pozvání neakceptovat, osloven bude další tým podle pořadí. Už v předstihu varovali Jablonec, Hradec Králové a Ostrava, že na Maltu zřejmě neodcestují, jelikož mají domluvená svá soustředění. Velkým favoritem je tak vedoucí celek nejvyšší slovenské fotbalové ligy Slovan Bratislava, překvapit by mohla Mladá Boleslav.

Na Maltě se bude hrát finále na národním stadionu pro 17 tisíc fanoušků. Kromě čtyřčlenného turnaje se utkají týmy na maltě v přípravných zápasech s nejlepšími kluby maltské ligy. Pískat budou maltští sudí licencovaní UEFA a FIFA.

„Pro mě bylo obrovské překvapení, jaký je tam servis, hrací plochy, do kterých teď hodně investovali, a vše okolo. Zažil jsem soustředění v Turecku, ale na Maltě to na mě zanechalo více evropský dojem,“ řekl bývalý ligový brankář (mimo jiné Sparty Praha) a patron turnaje Jaromír Blažek.

V základní části získá 12 nejlepších celků finanční odměnu. Pro vítěze je připraveno 160 tisíc českých korun, týmy na druhém a třetím místě získají 120 tisíc Kč.

Devět zápasů zmíněného turnaje odvysílá Nova Sport včetně všech čtyř na Maltě.

Použitý zdroj: Tisková konference Zimního Tipsport Cupu

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ostatní

Arséne Wenger během svého působení u Arsenalu odmítl nabídku Realu Madrid. Nyní vysvětlil proč

Zveřejněno

dne

Jeho kariéra je spjatá s londýnským Arsenal. Nyní se Arséne Wenger přiznal, že měl během svého působení v Anglii nabídku z Realu Madrid.

Embed from Getty Images

Spojení Arséneho Wengera a Arsenalu trvalo dlouhých 22 let. Hned v první kompletní sezoně dovedl Arsenal k zisku mistrovského titulu i Anglického poháru. Dohromady s londýnským klubem vyhrál tři mistrovské tituly a rekordních sedm vítězství v Anglickém poháru.

V sezoně 2003/04 dokonce v lize zvítězil bez porážky, což je do dnešního dne nepřekonaný unikát.

Nyní francouzský trenér přiznal, že během svého působení u Arsenalu odmítl nabídku Realu Madrid, a to více než jednou. “Když se zeptáte kohokoliv, jestli by měl zájem vést Real, tak odpověď zní jasně a každý by na takovou nabídku kývl. Je to největší klub na světě,” řekl Wenger.

“Jejich nabídka přišla během procesu, v němž jsme postavili stadion a já vedení slíbil a zaručil, že zůstanu u kormidla Arsenalu a pokusíme se společnými silami o další trofeje. A tohoto rozhodnutí i dnes nelituji, “ vysvětlil trenér, který letos oslaví 70. narozeniny.

Pokračovat ve čtení

Ostatní

Bývalý hráč Premier League odchází do Švédska

Zveřejněno

dne

Ravel Morrison, bývalý hráč Manchesteru United či West Hamu, odchází jako volný hráč z italského Lazia Řím do Švédska. Jeho novým klubem se stane Östersund.

Embed from Getty Images

Ravel Morrison začínal v mládežnických týmech Manchesteru United, kde v roce 2010 okusil dospělý fotbal. Bylo mu pouhých 17 let. V roce 2012 přestoupil do West Hamu. Většinou putoval po hostováních. V roce 2015 odešel do římského Lazia, kde za 4 roky nastoupil pouze do 4 zápasů.

Po příchodu Morrisona do Lazia prohlásil ředitel klubu, že má nepochybnou kvalitu a považoval ho za světovou třídu. Poté dodal, že je trochu šílený.

Rio Ferdinand o Ravelovi řekl, že ho považuje za nejtalentovanějšího hráče, kterého kdy viděl. Bývalý manažer West Hamu Sam Allardyce Morrisona považoval za „největší ztrátu talentu.“

Pro Östersund bude Ravel Morrison skvělou posilou a pro hráče samotného je stáž ve Švédsku další příležitostí k restartu kariéry.

Pokračovat ve čtení

Ostatní

Co o sobě prozradil jeden z nejlepších fotbalových freestylerů Jan Weber?

Zveřejněno

dne

Vyzpovídali jsme jednoho z nejlepších světových freestylerů Jana Webera. Honza je ve 32 letech sedminásobným mistrem světa ve footbagu a na svém kontě má také několik světových rekordů. Také je autorem několika triků. Jana jsme se zeptali na šest otázek a nyní se pojďme podívat na to, jak odpovídal.

Zdroj: www.honzaweber.com

1) Jak jste se k freestyle fotbalu dostal? Dovedl vás k tomu fotbal?

Fotbal jsem hrál prakticky od mala, často jsem byl u babičky na vesnici kousek od Prahy a tam fotbal patřil ke každodennímu životu. Ve 14 letech jsem potom začal s freestyle footbagem, tedy triky s hakisákem a o pár let později objevil i freestyle s fotbalovým míčem. Líbí se mi, že jde hodně o kreativitu, člověk vymýšlí nové triky a kombinace a není to tedy jen o sprintech a dřině, ale především o zábavě.

2) Od kolika let se freestyle věnujete a kdy plánujete konec kariéry?

Footbagu se věnuji od roku 2001, freestyle fotbalu cca od roku 2009. Doufám, že ještě 10-15 let to fyzicky půjde, i když triky už asi nebudou na takové úrovni, ale to uvidíme, zatím si nemůžu stěžovat a učím se stále nové. Kdo koukne na youtube.com/honzaweber, případně instagram.com/honzaweber, tak jich tam spoustu najde.

3) Co považujete za největší úspěch?

Ve footbagu bylo určitě úspěchem 7 titulů mistra světa, ve freestyle fotbalu potom dvakrát 5. místo na mistrovství světa v trojkombinaci triků, tedy ve 3 co nejtěžších po sobě jdoucích triků. V obou sportech mám také několik světových rekordů a vymyslel jsem i několik nových triků, které se před tím nikdy nikomu nepovedly. Zejména ve freestyle fotbalu je to poměrně úspěch, triků je o hodně méně, než ve footbagu a ty nové se vymýšlejí obtížně.

4) Jak probíhá trénink?

Jako začátečník jsem byl schopný trénovat klidně 4-6 hodin denně, triky nebyly tolik náročné. Když jsem se dostal už na slušnou úroveň a vyhrával soutěže, v průměru byl trénink cca 2-3 hodiny, nyní už jen tak ladím formu cca hodinu denně v průměru, když je víc volna, zvládnu i 2 hodiny, ale spíš doplňuji tréninkem v posilovně, boxem, tenisem a dalšími sporty.

5) Plánujete se stát trenérem po skončení kariéry?

Trénuji mladší kluky už teď, ale nejedná se čistě o freestylové triky, ale spíš malé a mladší fotbalisty učím techniku kontroly s míčem, která se jim bude hodit při zápasech. Samozřejmě to často proložíme nějakou tou zeměkoulí, triky s míčem vsedě apod. Zkrátka musí to být hlavně o zábavě, když je to baví, učí se třeba 3x rychleji.

6) Který fotbalový tým/y patří mezi vaše oblíbené?

Fotbal sleduji na každodenní bázi a mým nejoblíbenějším týmem je již od mala Bayern Mnichov. Hodně taky fandím Juventusu už pár let a v domácí lize nejvíc Spartě, ale je to poslední dobou pořádné utrpení!

Honzovi přejeme hodně úspěchů ve zbylé části kariéry a děkujeme za čas, který si na nás našel.


Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené