Reklama

Předseda komise rozhodčích Radek Příhoda má silný mandát! Co si přeje a jaké jsou reakce veřejnosti?

Zdroj: El Loko, CC BY 4.0

Český fotbal a rozhodčí, to je záležitost, která od samotného sportu odradila kvanta fanoušků i hráčů. Problém však není a nebyl nikdy pouze v rozhodčích, ale i v samotných poměrech, které se snad pomalu a jistě začnou lepšit. Za velkou změnou by mohl stát i odborník a bývalý rozhodčí Radek Příhoda, kterému nedělalo problém opustit “minulý fotbalový režim”.

Radek Příhoda je určitě českým fanouškům daleko bližší než dosavadní předsedové komise rozhodčích. Během své pauzy od pískání se často prezentoval i ve fotbalové talkshow TIKI-TAKA, kde na diváka působil férově, maximálně profesionálně a nebál se ani kritizovat, což je též důležité.

Po jmenování do funkce řekl: “Jsem rád, že mé jmenování do čela komise rozhodčích jednohlasně podpořily jak VV FAČR, tak LFA. Tento silný mandát vnímám jako jednu z důležitých podmínek k tomu, abychom mohli transparentní a systémovou prací začít rozhodčím v Česku navracet potřebnou důvěru.”

Příhoda si připsal další malou, ale důležitou výhru, když mu FAČR schválil jeho složení komise. Po jeho boku v ní zasednou Libor Kovařík, Antonín Kordula, Václav Hartman a Tomáš Bárta.

“Chceme zvýšit důvěru v rozhodčí, v jejich výkon. Cítím, že fotbalu můžeme pomoci, tato komise má obrovskou odbornost. Důvěra veřejnosti mě samozřejmě těší, ale na druhou stranu je to obrovský závazek. Děkuji za silný mandát od Výkonného výboru FAČR i LFA,” řekl po jmenování komise předseda Radek Příhoda.

Dále Příhoda nastínil plán, že by se chtěl přiblížit trendu, který je nastaven na současném šampionátu UEFA EURO.

Reakce veřejnosti

Podpora veřejnosti je nyní nakloněná na stranu nového předsedy, což lze vyčíst z komentářů na sociální síti Twitter.

“Držím palce, přeji hodně trpělivosti v českém prostředí plném nedůvěry. Je to téměř mission impossible, ale kdo jiný by to měl zvládnout,” napsal na Twitter trenér mládeže.

“Ať se daří v nové funkci Radku. A prosím, rozhodčí u nás, ať nasadí stejný metr jako rozhodčí na probíhajícím EURO. Hned to vypadá jinak, když se nepíská každý dotek soupeřů…,” napsal fotbalový příznivec.

“Zatím byl u našich rozhodčích v lize obrovský rozdíl stylů pískání drobných faulů, někdo pískal vše, jiný pískal minimálně a nechal projít i poměrně jasné fauly. Jsem v očekávání, snad se to povede včetně VAR,” komentoval další fanoušek.

Zdroje: Rozhodčí FAČR, Ondřej Zlámal

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Rozhodčí je a bude vždy u poraženého čili ukřivděného týmu křivák,vždycky za porážku může sudí to platí od pralesa po Euro.Kdyby pískal rovinu,tak se najdou momenty,které mohl písknout jinak(vždy podle potřeby).Vidíte problémy s Var a jestli mám důvěru k panu Příhodovi?To je jeden s rozhodčích dnes podle funkce -Obětní beránek-který bude poslouchat kritiku za všechny ty neodpískané fauly potřebné pokutové kopy,potřebná vítězství a nepotřebné prohry.Nevím jak mu to dlouho vydrží.Vážím si pana Kordulu,který v době Berbrovi normalizace tvrdě vystoupil proti praktikám Stebaka a místo na ligovou lajnu v sobotu chodil v Ratíškovicích mávat s motykou do vinohradu.

  2. Zda se něco změnilo, uvidíme hned po prvním zápase, kde sudí hrubými “chybami” ovlivní výsledek zápasu…. buď bude potrestán přeřazením do druhé ligy a nebo jako dosud poberbrovsku “potrestán” zařazením na mezinárodní listinu sudích… Komise rozhodčích nemůže ovlivnit podplacení sudího a jeho ovlivnění zápasu, ale MUSÍ to následně rázně potrestat…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené