Spojte se s námi

Fortuna liga

Předseda komise rozhodčích Radek Příhoda má silný mandát! Co si přeje a jaké jsou reakce veřejnosti?

Český fotbal a rozhodčí, to je záležitost, která od samotného sportu odradila kvanta fanoušků i hráčů. Problém však není a nebyl nikdy pouze v rozhodčích, ale i v samotných poměrech, které se snad pomalu a jistě začnou lepšit.

Published

on

Zdroj: El Loko, CC BY 4.0

Český fotbal a rozhodčí, to je záležitost, která od samotného sportu odradila kvanta fanoušků i hráčů. Problém však není a nebyl nikdy pouze v rozhodčích, ale i v samotných poměrech, které se snad pomalu a jistě začnou lepšit. Za velkou změnou by mohl stát i odborník a bývalý rozhodčí Radek Příhoda, kterému nedělalo problém opustit „minulý fotbalový režim“.

Radek Příhoda je určitě českým fanouškům daleko bližší než dosavadní předsedové komise rozhodčích. Během své pauzy od pískání se často prezentoval i ve fotbalové talkshow TIKI-TAKA, kde na diváka působil férově, maximálně profesionálně a nebál se ani kritizovat, což je též důležité.

Po jmenování do funkce řekl: „Jsem rád, že mé jmenování do čela komise rozhodčích jednohlasně podpořily jak VV FAČR, tak LFA. Tento silný mandát vnímám jako jednu z důležitých podmínek k tomu, abychom mohli transparentní a systémovou prací začít rozhodčím v Česku navracet potřebnou důvěru.“

Příhoda si připsal další malou, ale důležitou výhru, když mu FAČR schválil jeho složení komise. Po jeho boku v ní zasednou Libor Kovařík, Antonín Kordula, Václav Hartman a Tomáš Bárta.

„Chceme zvýšit důvěru v rozhodčí, v jejich výkon. Cítím, že fotbalu můžeme pomoci, tato komise má obrovskou odbornost. Důvěra veřejnosti mě samozřejmě těší, ale na druhou stranu je to obrovský závazek. Děkuji za silný mandát od Výkonného výboru FAČR i LFA,“ řekl po jmenování komise předseda Radek Příhoda.

Dále Příhoda nastínil plán, že by se chtěl přiblížit trendu, který je nastaven na současném šampionátu UEFA EURO.

Reakce veřejnosti

Podpora veřejnosti je nyní nakloněná na stranu nového předsedy, což lze vyčíst z komentářů na sociální síti Twitter.

„Držím palce, přeji hodně trpělivosti v českém prostředí plném nedůvěry. Je to téměř mission impossible, ale kdo jiný by to měl zvládnout,“ napsal na Twitter trenér mládeže.

„Ať se daří v nové funkci Radku. A prosím, rozhodčí u nás, ať nasadí stejný metr jako rozhodčí na probíhajícím EURO. Hned to vypadá jinak, když se nepíská každý dotek soupeřů…,“ napsal fotbalový příznivec.

„Zatím byl u našich rozhodčích v lize obrovský rozdíl stylů pískání drobných faulů, někdo pískal vše, jiný pískal minimálně a nechal projít i poměrně jasné fauly. Jsem v očekávání, snad se to povede včetně VAR,“ komentoval další fanoušek.

Zdroje: Rozhodčí FAČR, Ondřej Zlámal

Reklama
2 Comments

2 Comments

  1. Runy

    2. 7. 2021 at 11:34

    Rozhodčí je a bude vždy u poraženého čili ukřivděného týmu křivák,vždycky za porážku může sudí to platí od pralesa po Euro.Kdyby pískal rovinu,tak se najdou momenty,které mohl písknout jinak(vždy podle potřeby).Vidíte problémy s Var a jestli mám důvěru k panu Příhodovi?To je jeden s rozhodčích dnes podle funkce -Obětní beránek-který bude poslouchat kritiku za všechny ty neodpískané fauly potřebné pokutové kopy,potřebná vítězství a nepotřebné prohry.Nevím jak mu to dlouho vydrží.Vážím si pana Kordulu,který v době Berbrovi normalizace tvrdě vystoupil proti praktikám Stebaka a místo na ligovou lajnu v sobotu chodil v Ratíškovicích mávat s motykou do vinohradu.

  2. Misot

    2. 7. 2021 at 14:12

    Zda se něco změnilo, uvidíme hned po prvním zápase, kde sudí hrubými „chybami“ ovlivní výsledek zápasu…. buď bude potrestán přeřazením do druhé ligy a nebo jako dosud poberbrovsku „potrestán“ zařazením na mezinárodní listinu sudích… Komise rozhodčích nemůže ovlivnit podplacení sudího a jeho ovlivnění zápasu, ale MUSÍ to následně rázně potrestat…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Fortuna liga

Od Krmenčíka čekáme více, říká kriticky Trpišovský

Michael Krmenčík se zatím ve Slavii spíše trápí. Na kontě má pouhou jednu branku, což rozhodně není to, co si od nového angažmá český útočník představoval. Spokojen s jeho přínosem není ani kouč Slavie Jindřich Trpišovský.

Published

on

Michael Krmenčík se zatím ve Slavii spíše trápí. Na kontě má pouhou jednu branku, což rozhodně není to, co si od nového angažmá český útočník představoval. Spokojen s jeho přínosem není ani kouč Slavie Jindřich Trpišovský.

Michael Krmenčík přicházel do Slavie jako velká posila. Po velmi podařeném angažmá v řeckém PAOKu si od něj vedení Slavie slibovalo přísun mnoha branek. To se ale zatím nekoná.

Střelecky se totiž Krmenčík zatím trápí. Zatímco jeho kolegové v útoku Schranz s Kuchtou mají shodně po šesti gólech, Michael Krmenčík se zatím prosadil jenom jednou. A to ještě brankou z pokutového kopu.

Není divu, že určitou nespokojenost nad jeho výkony vyjadřují fanoušci Slavie, nyní se s kritickým ohlasem přidalo i vedení pražského klubu.

„Musí nám pomoci více, než nám pomáhá. Čekáme od něj větší přínos než dosud,“ uvedl poměrně kriticky trenér Jindřich Trpišovský.

„Je to o mentalitě. Když se daří, umí hrát každý. Potřebujeme se opřít o hráče, kteří mají zkušenosti a těžké zápasy zvládají. Problém je, že třeba sedmnáctiletý Samek to zvládá,“ dodal Trpišovský.

Za horším vstupem do sezóny může v případě Krmenčíka stát i vleklé zranění, kvůli kterému nemohl nastoupit do úvodních utkání. Do plného zápasového tempa se pak slávistický útočník dostal až ve druhé polovině září.

Zdroj: Sport.cz

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Asistent trenéra Köstl: Teď nejsme úplně v nejlepším období, můžeme to ale hned odčinit. Doufám, že nám pomohou fanoušci

akové období realizační tým Jindřicha Trpišovského ve Slavii skutečně ještě nezažil. Z posledních 5 soutěžních zápasů vyhráli sešívaní jen jeden a dost pokulhávají i výkony. Vše napravit ale mohou červenobílí už ve středu. 

Published

on

Takové období realizační tým Jindřicha Trpišovského ve Slavii skutečně ještě nezažil. Z posledních 5 soutěžních zápasů vyhráli sešívaní jen jeden a dost pokulhávají i výkony. Vše napravit ale mohou červenobílí už ve středu. 

Je těžké hovořit v souvislosti se Slavií o nějaké velké krizi, když od čela tabulky je dělí jen pár bodů a zápas k dobru. Ovšem je vidět, že sešívaní nejsou takový válec, jakým byli v minulých sezónách. 

Prohrát derby bylo dříve nemožné, Jindřich Trpišovský tento pocit předtím ještě nezažil. K tomu se navázala naprosto zbytečná ztráta v Českých Budějovicích, kde Slavia po poločase prohrávala 0:2. Udobřit si své fanoušky mohou červenobílí už ve středu v ligové dohrávce proti Sigmě Olomouc. 

„Teď nejsme úplně v nejlepším období, které jsme tady měli, ale jsme rádi, že můžete hrát takhle zápasy za sebou. Hned ve středu můžeme hodně z toho odčinit a doufáme, že nám k tomu pomůžou i fanoušci, kteří jsou skvělí každý zápas, i v Budějovicích byli úžasní. Věřím, že z větší části zaplní stadion, protože nás čeká těžký soupeř a těžký zápas. Doufám, že výsledkem potěšíme fanoušky,“ uvedl pro klubový web asistent trenéra Jaroslav Köstl. 

Právě na domácí fanoušky se teď sešívaní musejí spoléhat. V Edenu se totiž představí hned třikrát za sebou. Nejprve proti Sigmě Olomouc, o víkendu proti Viktorii Plzeň a poté ve čtvrtek v Konferenční lize proti Maccabi Haifě. 

Sigma měla skvělý vstup do sezóny, kdy hrála velice atraktivní ofenzivní fotbal, šest gólů nastřílel Hála. Poté ale trochu výkony upadly, nicméně je stále velmi nebezpečná. 

„Na začátku soutěže měla Olomouc velmi dobrou ofenzivu, trošku horší byli do defenzivy, takže v těch zápasech padalo hodně gólů. Poslední dobou se jim to trošku ustálilo. Pohybují se v horní polovině tabulky. Dbají hodně na defenzivu a trošku utlumili ofenzivu. Budeme se snažit využít skulinek, které tam budou a snažit se zvítězit,“ má jasno Köstl. 

Zdroj: SK Slavia Praha

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Vízek: Od Plavšiče nic nečekám, nelíbil se mi už ve Spartě. Ostatním by ale měl Trpišovský dodat více sebevědomí

Srdjanovi Plavšičovi zatím angažmá ve Slavii nevychází podle představ, dlouho se zotavoval ze zranění a jeho výkony po návratu jsou zatím matné. Ladislav Vízek od něj ale vůbec nic nečeká.

Published

on

Srdjanovi Plavšičovi zatím angažmá ve Slavii nevychází podle představ, dlouho se zotavoval ze zranění a jeho výkony po návratu jsou zatím matné. Ladislav Vízek od něj ale vůbec nic nečeká.

Na jaře to vyvolalo velký poprask. Srdjan Plavšič neprodlouží ve Spartě končící smlouvu a zadarmo odejde k největšímu rivalovi, do Slavie. Srbský fotbalista si ještě proti sobě poštval všechny fanoušky, když tvrdil, že se Slavií nejedná.

V sešívaném dresu se ale zatím moc nechytá. Začátek sezóny měl sice poměrně slušný, ale v duelu s Ferencvárosem jej tvrdým zákrokem vyřadil ze hry Civič a od té doby jsou výkony srbského záložníka hodně špatné.

Slavii se v posledních zápasech nedaří tolik, jako dříve a Jindřich Trpišovský se tak snaží točit sestavou, jak to jen jde. To se ale úplně nelíbí Ladislavu Vízkovi.

„Trochu se divím tomu, jak je Jindra netrpělivý. Krmelec hraje poločas, ale hned jde dolů. Další kluci to samý. Nedivím se tomu snad jen u Plavšiče. Od něj nic nečekám, mně se nelíbil už ve Spartě. Tam měl ještě sem tam dobrej mač, ve Slavii ale úplně vyčpěl,“ uvedl Vízek pro Deník Sport.

„Jindra by měl klukům typu Krmenčíka dodávat sebevědomí, ukázat jim, že za nimi stojí. Kdyby se to v kariéře stalo mně, nervozitou bych nespal. Pořád bych měl v hlavě, že jednou zahraju blbě a hned jdu dolů… Mezi hráči musí být napnelismus. Takové zacházení potkalo všechny: Stancia, Tecla, Kuchtu,“ dodal Vízek.

Trpišovský si v Českých Budějovicích připravil o poločase hned tři střídání. Stáhl Krmenčíka, Ekpaie a Traorého, na jejich místa přišli Kuchta, Lingr a Ševčík. A bylo to okamžitě znát, zvlášť Kuchta se Ševčíkem kompletně otočili obraz hry a sešívaní za 15 minut vyrovnali na 2:2.

Poločasové střídání není ve Slavii nic nového, ve čtvrtečním duelu s Maccabi si tuto hořkou pilulku spolknul Plavšič, kterého nahradil Samek. V derby proti Spartě naopak zůstal po pauze v kabině Samek, na druhou část naskočil Stanciu.

V duelu na Feyenoordu Trpišovský také sáhl o poločase pro tři změny, když Stancia, Ekpaie a Tecla nahradili Lingr, Plavšič a Kuchta. I tehdy to ale mělo pozitivní účinek, Slavia snížila na 1:2 a byla nizozemskému celku oproti prvnímu poločasu vyrovnaným soupeřem.

Zdroj: Deník Sport, Livesport

Pokračovat ve čtení

Oblíbené

Reklama